הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

באנגליה מנתחים: "רונאלדו בעיה גדולה יותר מסולשיאר"

משחק הלחץ שלא קיים, השחקנים סביבו שנעלמים, ו"כלוב הזהב" בו נמצא המאמן. זה המחיר שמשלמים השדים האדומים עבור הפורטוגלי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.10.21 - 12:49
תחילת כתבה

חזרתו של כריסטיאנו רונאלדו למנצ'סטר יונייטד, העלתה באופן טבעי את רף הציפיות של אוהדי השדים האדומים לשמיים. הפורטוגלי, אחד משני השחקנים הטובים בעולם ב-15 השנים האחרונות, ביצע קאמבק מרגש למועדון בו החל את הקריירה מחוץ למולדתו, ובמנצ'סטר כבר דמיינו איך הם חוזרים לימי הזוהר.

אבל ציפיות לחוד ומציאות לחוד. רונאלדו עושה אמנם את שלו מבחינת כיבוש שערים, אבל יונייטד שלא ניצחה את שלושת משחקי הפרמירליג האחרונים שלה, כולל הפסדים לאסטון וילה ולסטר, מתחילה לאבד גובה בצמרת. החיצים מופנים באופן טבעי לעברו של אולה גונאר סולשיאר, אבל ב'אתלטיק' החליטו לנתח דווקא את כאב הראש הטקטי שגורם הפורטוגלי למאמן.

על פי האתר המוערך, ההבדל הגדול ביותר בין יונייטד לשאר יריבותיה לצמרת, הוא משחק הלחץ של שחקני החלק הקדמי שלה. בגיל 36, הפורטוגלי הוא החלוץ שמבצע הכי מעט לחץ על שחקני ההגנה בליגה. וזה לא אמור להפתיע אף אחד.

מנצ'סטר יונייטד ידעה מה היא תקבל כשהחליטה להחזיר את רונאלדו. הם יקבלו מעט מאוד ממנו בכל הקשור למשחק הלחץ ולזכות בכדור אחרי איבודים, אבל יוכלו לסמוך עליו שיבקיע בממוצעים של שער למשחק, או לפחות באיזור הזה. כרגע, הוא כובש שער כל 111 דקות ולפחות בפן הזה, בהחלט עושה את זה.

על פי ה'אתלטיק', במהלך הקריירה שלו, כל קבוצה בה שיחק רונאלדו נבנתה סביבו ועל מנת לחפות על החסרונות שלו בפן הזה. לא לחינם שחקנים כמו ויין רוני וכרים בנזמה העלו משמעותית את המספרים שלהם אחרי שלא שיחקו יותר לצד הפורטוגלי. במצב הנוכחי, ביונייטד אין אף אחד שמכסה על המשחק הסטטי של רונאלדו. השדים האדומים לא מחזיקים משמעותית יותר בכדור, וגם לא מתמחים במשחק לחץ. הקבוצות היריבות עוברות דרכן ללא בעיה.

ב'אתלטיק' מסכמים: "ההרכב הפותח של יונייטד מרשים מבחינת השמות על הנייר, אבל לוקה מאוד בכל הנוגע לאיזון ושיתוף פעולה בין השחקנים. ברונו פרננדש נאלץ לבצע הרבה יותר תנועה ללא כדור על מנת לכסות על רונאלדו, מבזבז על זה המון אנרגיה ומגיע עייף לפעולות עם הכדור. "בחנו את עצמנו במהלך הפגרה וניסינו להבין מה לא הלך לנו טוב לאחרונה", אבל סולשיאר אחרי ההפסד ללסטר והוסיף, "אבל אנחנו צריכים לבחון את כל המבנה שלנו והאיזון בקבוצה, אולי משהו צריך יהיה להשתנות".

אבל נראה שלסולשיאר יהיה קשה לבצע שינויים משמעותיים בהרכב שלו, שמרגיש כמו הרכב מימי הגלאקטיקו של ריאל מדריד.  הוא לא באמת יכול להושיב שחקנים מסוימים על הספסל. זה נראה לא סביר שרונאלדו או פרננדש לא ישחקו, סאנצ'ו הגיע בכסף גדול וגרינווד צריך להמשיך לקבל דקות, ופוגבה נמצא בכושר טוב בתחילת העונה. אבל חמשת השחקנים האלו פשוט לא יכולים לשחק ביחד. וכל זאת בלי שדיברנו על מרקוס רשפורד, אנתוני מרסיאל ואדינסון קבאני.