הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מארבעה יצא אחד: מי יהיה מאמן יונייטד?

פוצ'טינו, טן האח, לופטגי או לואיס אנריקה? הצביעו בסקר למועמד המתאים

רועי ויינברג
רועי ויינברג  23.03.22 - 13:29

מנצ'סטר יונייטד עומדת למנות מאמן חדש. ייתכן כי זה יקרה ממש בקרוב, כאשר הקבוצה אמרה בעבר שהיא מעוניינת לתת לו זמן לפני חלון ההעברות. היום (רביעי) דווח על כך שהשדים האדומים ראיינו את אריק טן האח, ונקבו בשמות של שלושה מועמדים נוספים: ז'ולן לופטגי, לואיס אנריקה ומאוריסיו פוצ'טינו. מי המתאים ביותר?

אריק טן האח: יוצא מאזור הנוחות
אריק טן האח הוא המועמד המוביל ואולי השם המעניי ןביותר. דווח על כך שהוא למד אנגלית במיוחד בשביל המשרה, והשילוב שלו עם פילוסופיית המשחק של מנצ'סטר יונייטד מרתק. אייאקס של טאן האח שיחקה כדורגל התקפי ומהנה מצד אחד וגידלה לא מעט כוכבים צעירים, אך מצד שני שיחקה כדורגל נאיבי לפרקים ואיבדה הזדמנויות בליגת האלופות.

מנצ'סטר יונייטד גדולה ועשירה יותר מאייאקס, עם שחקנים מנוסים יותר והרבה יותר לחץ. השילוב בין הציפיות הגדולות של יונייטד, מועדון שראה מספר מנג'רים מנוסים יותר נכשלים מאז עזיבתו של אלכס פרגוסון, עלול להוות מוקש לא קטן. הפילוסופיה מתאימה ומגיע לנו כאוהדי כדורגל לראות אותו במועדון גדול יותר, אבל המעבר מאייאקס למנצ'סטר יונייטד עלול להיות קיצוני.

מאוריסיו פוצ'טינו: מסע לשיקום התדמית
מאוריסיו פוצ'טינו היה אחד המאמנים הטובים ביותר בליגה האנגלית בתקופתו בטוטנהאם ונכשל בפריז סן ז'רמן. הוא לא לקח אליפות בשנה הראשונה עם המועדון הצרפתי ונכשל השנה עם ליאו מסי, ניימאר וקיליאן אמבפה בקבוצה שרצתה לזכות בליגת האלופות והודחה בשמינית, כאשר היא מאכזבת גם בליגה.

לכן יונייטד יהיה מבחן מעניין: איזה פוצ'טינו נקבל? זה שהוביל את טוטנהאם לגמר ליגת האלופות והפך את הארי קיין ויונג-מין סון לכוכבי ענק, או זה שנכשל עם מסי ותקציב עצום בפריז? הכדורגל ההתקפי והניסיון בליגה האנגלית נותנים לו יתרון לא קטן על השאר.

לואיס אנריקה: יעזוב את הנבחרת?
יונייטד מעוניינת בלואיס אנריקה, אך לא ברור האם הוא מעוניין בה בחזרה. אנריקה הרשים ביורו האחרון עם ספרד והגיע עד לחצי הגמר, מונדיאל 2022 נפתח בעוד שמונה חודשים. קשה לראות מצב בו הוא עוזב נבחרת שיכולה עוד לזכות בגביע הגדול מכולם רגע לפני התחרות.

מצד שני, לא בכל יום מקבלים הזדמנות לאמן קבוצה כמו מנצ'סטר יונייטד. אנריקה לא אימן קבוצה מאז הקדנציה המוצלחת בברצלונה שהסתיימה ב-2017 וגם הוא מאמין בכדורגל התקפי והנעת כדור, בנוסף למתפרצות שאפיינו את ברצלונה של ליאו מסי, לואיס סוארס וניימאר.

ז'ולן לופטגי: יכול להתמודד עם הלחץ של קבוצה גדולה?
הקבוצה הגדולה ביותר שז'ולן לופטגי אימן במהלך הקריירה הייתה ריאל מדריד. הוא אימן את הקבוצה במשך חודשיים, נכשל ופוטר. לאחר מכן הצליח בסביליה ורשם תוצאות נאות גם בפורטו. פורטו וסביליה קבוצות גדולות, אבל הן לא מנצ'סטר יונייטד.

התקופה המזעזעת בריאל הדביקה ללופטגי סטיגמה של מאמן שמצליח בקבוצות קטנות, אבל מתקשות בקבוצות קטנות. יכול להיות שמנצ'סטר יונייטד היא הקבוצה הגדולה ביותר בעולם הכדורגל. הפער הזה יכול להיות בעוכריו של המאמן בן ה-55.