הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

החגיגה נגמרת? הדילמה של רונאלדו ויונייטד

חוסר ההתאמה לשיטה, החיפושים אחר בית חדש והביקורת: "הוא לא מפלצת לחץ"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.22 - 22:10

אהבה נכזבת. אין דרך אחרת לתאר את מערכת היחסים בין מנצ'סטר יונייטד לכריסטיאנו רונאלדו. הפורטוגלי, ששב בעונה שעברה לשורות "השדים האדומים" אחרי 12 שנים בריאל מדריד וביובנטוס, בוודאי קיווה להיות בסיטואציה אחרת בימים אלו, כששני הצדדים מחפשים את הדרך לפרידה הדדית.

בתחילה, זה הרגיש כמו הסיפור הרומנטי המושלם. רונאלדו, אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה של המשחק, שב לקבוצה בה פרץ לתודעה כדי להחזירה לימיה הגדולים - אלו שחוותה יחד איתו. אך עד מהרה, המציאות היכתה בפורטוגלי וביונייטד.

למרות שכבש 24 שערים ב-38 הופעות בכל המסגרות ב"שדים האדומים", התחושה היתה שרונאלדו לא נמצא בקבוצה הנכונה בזמן הנכון עבורו. יש שיטענו כי הזיק למרקם הקבוצתי, כשבמקביל יש שיאמרו שהוא דווקא היה נקודת האור בקבוצה בינונית, אך עם התוצאות קשה להתווכח.

חילופי מאמנים, מקום שישי, מאזן שערים 0, לחץ מהיציעים, מחאות אוהדים וכישלון מקצועי בלתי נגמר היו מנת חלקו של אחד המועדונים הגדולים באירופה ובאנגליה. אך כעת, עם הגעתו של אריק טן האח, ייתכן, ונאמר זאת בזהירות רבה, כי מנצ'סטר יונייטד בדרך לעלות על דרך חדשה. כזו שעלולה שלא לכלול בתוכה את כוכבה הגדול ביותר.

"הוא כבש הרבה שערים, אבל כריסטיאנו - ואני לא מאשים אותו בזה בכלל, הוא היה נהדר כשהוא שיחק - אבל הוא לא 'מפלצת לחץ'", אמר מי שאימן את כריסטיאנו רונאלדו בחצי העונה האחרונה, ראלף רנגניק. וכאן, ייתכן שטמונה הבעיה של הפורטוגלי לקראת העונה הקרובה.

על הנייר, רונאלדו, שיחגוג 38 בפברואר הקרוב, לא מתאים למשחק הלחץ אותו רוצה אריק טן האח להטמיע באולד טראפורד. תוסיפו לכך את הרצון להצעיר את הסגל, טבלו באלו את העובדה שיונייטד לא תהיה בליגת האלופות בעונה הבאה וקבלו תוצאה ברורה - מנצ'סטר יונייטד וכריסטיאנו רונאלדו בדרך לפרידה.

לפורטוגלי נותרה שנה אחת בחוזה, כשסוכנו ז'ורז'ה מנדש כבר החל בשיחות עקיפות עם צ'לסי, באיירן מינכן ונאפולי בהקשר למעבר אפשרי לשורותיהן. במקביל, יונייטד צופה ביריבותיה מנחיתות חלוצים בכירים בסגלים שלהן. ארלינג הולאנד הגיע למנצ'סטר סיטי, דרווין נונייס בליברפול, רישארליסון הצטרף לטוטנהאם, גבריאל ז'סוס חתם בארסנל וראחים סטרלינג הולך ומתקרב לצ'לסי.

למרות שלל הפרסומים ברחבי היבשת כי רונאלדו ויונייטד הולכים ומתקרבים לפרידה, דווקא בגזרת הרכש לא נראה כי "השדים האדומים" עוקבים באדיקות אחרי חלוצים. שמות כמו פרנקי דה יונג, טיירל מלאסיה, אנתוני וליסנדרו לופס קושרו לקבוצה ממנצ'סטר, אך אלו אינם שחקנים שיכולים למלא את חלל 24 השערים שיווצר אם הפורטוגלי יעזוב.

כך או כך, הרומן בן כריסטיאנו רונאלדו למנצ'סטר יונייטד הוא רחוק מאיך ששני הצדדים דמיינו אותו. השאלה שנותרה פתוחה היא האם הצדדים ילחמו עד הסוף? או יבחרו לצאת לפני שהאיחוד יהפוך לטרגדיה.