בלו סגור במכבי, צירופו מותנה ביכולתו באימונים

השחקן יחתום לפני שיגיע, שני הצדדים יכולים לבטל את ההסכם תוך שבועיים. רייס מוכן לדרבי ביום שני: "אסרו עליי ללבוש אדום מהרגע שהגעתי"

רועי גלדסטון ושירי אלג'ם  02.10.13 - 19:34
תחילת כתבה

אחרי מחנה אימונים וטורנירי ההכנה בחו"ל, מכבי ת"א שבה לארץ והתחילה להתכונן לגביע ווינר-סל שייפתח ביום ראשון. הצהובים ינסו לזכות בתואר ראשון לעונת 2013/14, והערב (רביעי) הם ערכו הפנינג לפתיחת העונה, כש-1,500 איש הגיעו לאימון ראווה בהיכל ונהנו גם מטקס הצגת שחקנים.

כמובן שמעבר לאירוע עצמו, נושא השיחה הכי בוער סביב המועדון היה חזרתו של דייויד בלו למדים הצהובים. שמעון מזרחי הסביר: "דייויד הודיע שהוא החליט לחזור לשחק, וזה רק טבעי שהוא פנה אלינו בנושא. הגענו לסיכומים מסויימים, הוא יגיע לארץ ונראה. לפני ההצהרות, בואו קודם נחכה שהוא יהיה פה".

לאתר ערוץ הספורט נודע כי בין הצדדים כבר הוחלפו טיוטות חוזה, מה שאומר למעשה שהכל סגור, אך למכבי אופציה לבטל את ההסכם אחרי שבועיים, בכפוף ליכולת שיגלה השחקן באימונים. בלו עצמו יעלה על המטוס רק לאחר שהחוזה ייחתם, מה שאומר שהוא ינחת בארץ כשחקן מכבי, ושלני הצדדים יהיו שבועיים להתיר את ההסכם.

חלק גדול מהשחקנים יחווה ביום שני את הטעימה הראשונה של האקשן בישראל, כשמכבי ת"א תפגוש את הפועל לדרבי ברבע גמר הטורניר. "כבר הסבירו לי שזה משחק מאוד גדול", אמר טייריס רייס. "כשבאתי לארץ לא ידעתי שאסור לי ללבוש אדום. הגעתי עם מכנסיים אדומים והכריחו אותי להוריד אותם. זה המשחק הראשון שלנו ונגיע מוכנים".

"אני שמח להיות כאן ולשחק עבור הקבוצה הזו", הוסיף הגארד שהגיע מבאיירן מינכן. "גילית שיש כאן אוהדים מאוד מסורים, ואפשר היה לראות את זה בטקס הערב. האווירה פה נהדרת. אני מרגיש טוב אחרי משחקי ההכנה, למרות שלא ניצחנו את כולם עשינו דברים טובים. למדנו אחד את השני. יש לנו קבוצה מעולה, כך שאין סיבה שלא ננצח הרבה משחקים ואין סיבה שלא ניקח אליפות".

יוגב אוחיון סיכם: "עברנו מחנה אימונים קשה ואינטנסיבי. אנחנו מנסים להשתפר מאימון לאימון, יש פה הרבה חבר'ה חדשים. אנחנו מרגישים מוכנים יותר מאשר לפני המחנה, ובטח שמגובשים יותר". אישית, העונה אני רוצה להתרכז יותר בכדורסל. חשוב מאוד שנחזק את כל מה שאיבדנו וכמובן לבוא חדים יותר כבר מההתחלה. ביום שני יש דרבי, ואני בטוח שיהיה חם".