"אין ישראלים במכבי? מצידי שיהיו שחקנים מטימבוקטו"

דרק שארפ, לשעבר קפטן מכבי ת"א, נחת בישראל. בראיון לאתר ערוץ הספורט הוא סיפר על הג'וב החדש שלו, טוען שאין שום סיבה להיכנס לפאניקה בהיכל, מצפה ממחלקות הנוער שיגדלו עוד יותר כשרונות, וגם מגלה מדוע הוא פה

רועי גלדסטון  29.10.13 - 17:55
תחילת כתבה

קפטן מכבי תל אביב לשעבר דרק שארפ נחת בשעות הצהריים בישראל לקראת צילומי תכנית ריאליטי שהוא עתיד להשתתף בה. מספר 6 (בדימוס) התייחס לכל העניינים הבוערים במועדון עם נחיתתו, והעניק ראיון לאתר ערוץ הספורט.

מה מעשייך בימים אלה?
"אני מאמן. כרגע אני מאמן באופן יום-יומי באקדמיה לכשרונות ושחקנים מתפתחים מכל העולם - לאו דווקא רק מארה"ב, אלא מכל אירופה. אני מחפש שחקנים לאקדמיה שלנו שתיפתח בניו יורק בקיץ הבא וכמו כן גם במיאמי ולאס וגאס, כך שזה מה שמעסיק אותי עכשיו".

על הסיטואציה שנוצרה במכבי ת"א ופתיחת העונה הגרועה אמר שארפ: "צפיתי ברוב המשחקים, זו תמיד שרשרת למידה. שחקנים חדשים הגיעו, שחקנים ותיקים חזרו וזו תקופת הסתגלות. חלק מהשחקנים החדשים חייבים להתרגל לדרך של המועדון הזה, של מכבי. השחקנים צריכים לבוא כל יום ולהראות שהם מוכנים לשחק, אחרת נס ציונה תבוא ותנצח אותם או חולון בחולון".

כשהוא מדבר על מכבי, הוא אוטומטית מתייחס גם לעצמו, ובלי לשים לב אומר: "הפסדנו משחקים בעבר, אין סיבה לפאניקה. זו עונה מאוד מאוד ארוכה. כל עוד החבר'ה ילמדו מהטעויות, יעבדו קשה, ואני יודע שהמאמן עובד איתם על זה - אין מה לדאוג".

"כל שנה היא שונה וכל קבוצה היא שונה, אבל מכבי זו עדיין תמיד מכבי", קובע הגארד לשעבר. "לפעמים לשחקנים לוקח יותר זמן להבין היכן הם ומה נדרש מהם. דייויד בלו חזר וזה דורש התאמה. ליאור אליהו עזב. יש חוסר ודאות עם ג'ייק כהן ולא ברור אם הוא נשאר או עוזב. אלה הרבה שינויים בארגון. תוסיף את הכניסה של ניקולה והעזיבה של גור שלף, כך שלוקח זמן להתרגל, להרגיע את המערכת ולעלות על הנתיב הנכון. אני מצפה מהשחקנים להתחיל לשחק טוב יותר, לשחק יחד, והם יהיו ביחד".

על כך שמכבי כמעט לא משתמשת בשחקנים ישראלים השנה הוסיף שארפ: "מכבי היא מכבי ולא אכפת לי אילו שחקנים משחקים. אני לא חושב שיש חוק כמה ישראלים צריכים להיות בקבוצה. כמובן שהקהל הישראלי רוצה לראות יותר ישראלים משחקים, אבל שם המשחק הוא להתחרות. אם שחקנים יודעים להתחרות ברמה הזו, מה זה משנה מאיפה הם?! הם יכולים להגיע גם מטימבוקטו".

"התפקיד של המאמנים הוא לשים במגרש שחקנים שיכולים לזכות באליפויות, בארץ וביורוליג, ואני מניח שאין מספיק ישראלים טובים", המשיך עוזר המאמן לשעבר. "זה התפקיד של המחלקות הצעירות, לדאוג שיהיו שחקנים, שילדים ייצאו למגרש וישחקו כמו שהיה פעם. זו הבעיה, אין מספיק שחקנים טובים לרמה הזו וזה לוקח זמן". על כך ששון ג'יימס, שחקן זר, הוא הקפטן אמר: "להיות קפטן זה למצוא מי שמתאים. אם יש לך את האופי הנכון ואנשים הולכים אחריך, אז זה מגיע לך".

אז מה בדיוק הוא עושה בארץ? "הגעתי כדי להשתתף בתכנית ריאליטי. אני לא יודע יותר מדי פרטים על זה, אבל בקרוב תדעו. כרגע זה טופ סיקרט". על כך שהוא מבצע בדיקות עם ארגון השחקנים בנוגע לזכאותו לפיצויי פיטורין ממכבי ת"א אמר: "הם בודקים וזה מאוד ראשוני. אנחנו מנסים לברר מהן הזכאויות שלי כעובד וכאזרח ישראלי שסיים את עבודתו".