"מכבי מחפשת לגיטימציה לא לתת כרטיסים בדרבי הבא"

האווירה מתחממת לפני המשחק הערב (20:45). יו"ר הפועל, רמי כהן, הגיב לחרם הקהל הצהוב: "זו הסתה, ניסו לקבע בתודעה שאוהדי הפועל מסוכנים". דריקס: "לא היתה דרישה לכרטיסים, עומדים מאחורי האוהדים שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.11.13 - 00:29
אוהדי מכבי ת"א בנוקיה. לא יגיעו להדר יוסף (אלן שיבר)
אוהדי מכבי ת"א בנוקיה. לא יגיעו להדר יוסף (אלן שיבר)
תחילת כתבה

אחרי עונתה הראשונה בליגה הבכירה מאז חזרה אליה, הפועל ת"א פתחה לא רע את העונה השנייה. מחר (שני, 20:45) היא תעמוד בפני המבחן הכי גדול שליגת העל יכולה לספק לה ואלי המסקרן מכולם - דרבי תל אביבי מול מכבי בהדר יוסף. החבורה האדומה תמלא את ההיכל מפה לפה לאחר שהאוהדים הצהובים הודיעו כי הם מתכוונים להחרים את המשחק כיוון שהם חוששים לבטחונם. המועדון הצהוב לא אסף את הכרטיסים וכך נותרו כל מקומות הישיבה עבור הקהל האדום. בהפועל, לא רואים את המהלך הזה בעין יפה.

"אני לא קונה את הסיפורים של אוהדי מכבי משתי סיבות", אמר יו"ר הפועל רמי כהן לתכנית "חדשות הספורט", "להגיד שההרוג הראשון בדרך, דווקא בתקופה הנוכחית אחרי שמתחילת העונה אנחנו והאוהדים הוכחנו שהקהל של הפועל מתנהג למופת, ולא היה שום אירוע חריג. דווקא אם היו אירועים, אלה אוהדי מכבי שתקפו אותנו, בגביע ווינר וגם לפני שבוע לפני המשחק בגן נר. קודם להתקיף ולהרביץ ואחר כך לבכות. מהרגע שעלינו וכבר שבוע לפני דרבי, מתחיל תהליך של הסתה ותמיד אפשר להגיד שההרוג בדרך והוא יהיה באשמת הפועל, תמיד ניסו לקבע בתודעה שהאוהדים שלנו מסוכנים וזה חוזר על עצמו דרבי אחרי דרבי וזה כבר מובן מאליו".

"יש הרבה אוהדי מכבי שרצו להגיע למשחק אחרי שהם הבינו שההנהלה לא אספה את הכרטיסים", המשיך היו"ר, "יש פה מהלך מתוכנן שתפקידו לא לקחת כרטיסים למשחק הזה כדי לייצר לגיטימציה למשחק הבא בנוקיה וגם אני מרים גבה. אי אפשר לקבל הצהרה מאף אחד מאנשי מכבי ת"א לגבי 750 כרטיסים שיוקצו לנו".

"אנחנו, מהיום שעלינו לליגת העל מכבדים כל חוק מהמנהלת", אמר כהן, "חיכינו עד ליום שבת, שזה המועד האחרון ורק בראשון הוצאנו את הכרטיסים למכירה. מקצועית, במגרש שלנו, אנחנו צריכים להסתכל בעיניים לכל קבוצה, מכבי קבוצה יותר טובה אבל אנחנו מקווים לטוב. אולי עכשיו נצליח להביא עוד שחקנים אחרי שחסכנו בעלות האבטחה".

מנכ"ל מכבי, אלי דריקס, הגיב לדברים של רמי כהן: "ארגון גייט 11 הודיע שהוא לא מתכוון להגיע למשחק לפני מספר ימים. מאחר וזו המאסה העיקרית של אוהדים שמלווים אותנו למשחקי החוץ, לא היתה דרישה לכרטיסים. הודענו להנהלת הפועל שמבחינתנו ישימו את הכרטיסים במשרד הכרטיסים 48 שעות לפני המשחק לפי מה שקובע תקנון המנהלת. לא נכנס לויכוחים עם רמי כהן. אוהדי מכבי החליטו שלא להגיע ואנחנו עומדים מאחוריהם ומבינים את המניעים שלהם וכדאי שכולם יתעוררו כי בסוף יהיה אסון. אם יש פורעים, ולא משנה אם אלו אוהדי מכבי או הפועל - צריך לעצור אותם".