פרנקו: "המנהלת מכריחה אותנו לשחק בשישי"

חיפה תפגוש את נתניה יומיים אחרי היורוקאפ. המנהלת: "שיתעסק בקבוצה שלו, אין ברירה אחרת"

שי לוי
שי לוי  24.11.13 - 22:46
תחילת כתבה

מכבי חיפה רשמה הערב (ראשון) הפסד שני ברציפות, כאשר האלופה התווספה לרשימת הקבוצות שהופתעו על ידי עירוני נס ציונה. הירוקים ספגו 80:69 בשפלה, אבל לאחר המשחק המאמן דני פרנקו בחר דווקא להתעסק בכסאח מול מנהלת הליגה.

"לא שיחקנו את הכדורסל הרגיל שלנו, לא ניצלנו את האתלטיות בצבע", אמר מאמן חיפה בהתייחס להפסד עצמו, "לא הלכנו מספיק לקו כמו שאנחנו רגילים. אני נותן קרדיט לנס ציונה והם שיחקו טוב מאוד, הם ניצלו את האגרסיביות שלהם והאתלטיות. לא זלזלנו, ראינו מה נס ציונה עשתה לפני כן. באנו עד כמה שאפשר מוכנים למשחק הזה, הקבוצה של מאיר טפירו הייתה עדיפה עלינו, הם משחקים עם הרבה ביטחון בבית. מור רוט? אחד השופטים הוציא אותו מהמשחק, זה לא מתאים לו כי כולנו מכירים אותו. גם למורן רוט יכול להיות משחק אחד קצת אחרת, נחזור לעצמנו".

עד כאן עניינים מקצועיים. במסיבת העיתונאים לאחר המשחק פרנקו התלונן על העובדה שקבוצתו תשחק מול ברק נתניה ביום שישי, יומיים אחרי משחק ביורוקאפ. "אנחנו לא רצינו לשחק את המשחק הזה, אנחנו לא צריכים לשחק אותו ביום שישי. טיפל בזה מי שטיפל, הביע את דעתו, הובהר לנו שזה נוגד את תקנון המשחקים. ביקשנו מועד חלופי בפגרת היורוקאפ או הגביע, זה חשוב לכדורסל הישראלי שעוד קבוצה ישראלית תנסה לעבור שלב באירופה".

המאמן החיפאי המשיך בנאום: "ברגע שהבינו שאנחנו רציניים אז פשוט איימו עלינו באיומים שלא במקום. מכבי חיפה מועדון שהבעלים שלו מסתכל הרבה מעבר למשחק אחד או שניים. מדי פעם אנחנו צריכים קצת עזרה והתחשבות אבל לצערי הרב אנחנו נאלץ בכוח להופיע ביום שישי ולנצח את המשחק הזה, גם אם על פניו זה לא חוקי".

במנהלת לא שמרו על השקט והגיבו על הדברים הללו של פרנקו. "משחק ההשלמה ביום שישי נדרש מסיבה אחת ויחידה - אי התייצבות מכבי חיפה למשחק הליגה הראשון של העונה מול ברק נתניה במועד המקורי ובקשתה להתחשבות עקב מסע משחקים לארצות הברית כאשר המנהלת וברק נתניה מצידה הסכימו להתחשב, להזכירכם, מסע משחקיה של חיפה לארצות הברית זכה לביקורת נוקבת על ידי התקשורת ועל ידי יושבי ראש רבים בליגת העל מאחר והקבוצה נעדרה מגביע ווינר ומהמחזור הראשון", כך נכתב בהודעה הרשמית של המנהלת.

ההודעה המשיכה: "מאחר ואנו נמצאים כבר בעיצומה של העונה ולאחר המחזור השמיני, הגיע הזמן להשלים את המשחק, המועדים השונים שהוצעו בחודש האחרון להשלמת המשחק לא התאימו למכבי חיפה כאשר לכל מועד שהוצע, והוצעו רבים מאוד, חיפה סירבה באמתלה כלשהי וביקשה לדחות את המשחק לחודש פברואר, דחייה שאינה מקובלת על ידי המנהלת ואינה מקובלת על ידי ברק נתניה אשר לה משחק חסר הפוגע במיקומה בטבלה".

"לפני כשבוע סוכם בפגישה במנהלת בין יושבי ראש מכבי חיפה וברק נתניה על קיום המשחק ביום שישי הקרוב. לאחר שנקבע המשחק ליום שישי, קיבלה חיפה אפשרות לבחור לשחק את משחקה במחזור התשיעי מול גלבוע/גליל ביום שני, אך בחרה לשחק ביום א'. יש לציין כי גם קבוצת הפועל ירושלים שיחקה ביום רביעי וביום שישי בצהריים וזאת בשל אילוצי לוח המשחקים אשר נכפו על הקבוצות המשחקות באירופה. המנהלת עד עתה התחשבה ככל האפשר במכבי בזן חיפה אבל כשמדובר במשחק שנגרר מהמשחק הראשון, וביריבה שנפגעת מאי קיום המשחק, אין לנו ברירה אלא לקיימו ביום שישי הקרוב".

"כפי שכבר צוין, מנהלת הליגה התבקשה על ידי מאמני הליגה, בפגישה בה נכח גם דני פרנקו, להוסיף משחקים לליגה, סגן יו"ר מכבי חיפה ארנון שירן אשר היה חבר בוועדה אשר בחנה את שיטת המשחקים היה בעד השיטה החדשה המוסיפה שני מחזורי ליגה, למרות שהובהר לו מספר פעמים שקבוצתו תאלץ לשחק בעומס משחקים בשל תוספת המשחקים ליורוקאפ. מנהלת הליגה רואה בחומרה את התופעה הפושה בזמן האחרון בה מאמנים מעבירים ביקורת על המנהלת, במקום להתעסק באימון קבוצתם. קשה להבין את טענותיו של דני פרנקו, אשר יכול לבוא בטענות רק להנהלת קבוצתו".