צפו בשערוריה: לאוחיון הגיעו זריקות. מכבי תשקול לערער

במצב של 85:87 נשרקה עבירה לזכות הרכז, אך מכבי קיבלה רק כדור מהצד לאחר שהמזכירות טעתה בחישוב העבירות. אוחיון הותקף בסיום ע"י אוהדי י-ם וניסה להגיב, אבל נעצר על ידי אנשי קבוצתו. "זה היה נגמר בקטטה"

רועי גלדסטון  02.12.13 - 21:57
תחילת כתבה

מכבי תל אביב נחלה את הפסד הליגה הרביעי שלה העונה - במקום שבו היא הכי לא אוהבת להפסיד - אך הערב (שני) אין ממש קולות של מצוקה אצל הצהובים. סגנית האלופה הישראלית נכנעה 87:85 להפועל ירושלים במלחה, אבל לאור העובדה ששיחקה בלי שני הסנטרים, שון ג'יימס וסופוקליס שחורציאניטיס, היא תצא מהבירה עם לא מעט בטחון לקראת המשך הדרך.

על האווירה המדהימה והרמה הגבוהה העיבה שערורייית שיפוט, במרכזה טעות מזכירות שיכולה היתה לשנות את כל התמונה. 2 שניות לסיום, כשירושלים ביתרון של 2 נקודות, נשרקה עבירה לזכותו של יוגב אוחיון ומכבי ת"א קיבלה כדור מהצד. אלא שלרכז הצהובים הגיעו שתי זריקות כיוון שלירושלים זו היתה עבירה חמישת קבוצתית. משקיף המשחק, משה ביטון, הגיב: "אני לא מאמין שהיתה טעות, אבל אם אכן היתה כזו, אז זה לא בסדר. לצערי הרב דבר כזה יכול לקרות".

במכבי מתכוונים לבחון את האירועים וישקלו להגיש ערעור על ההחלטה הגורלית של המזכירות, למרות הסיכוי הקלוש לזכות בערעור שכזה. עם זאת, יו"ר מכבי שמעון מזרחי לא מתרץ ולא תולה את ההפסד בתקרית. "הפסדנו במשחק, כל הכבוד לירושלים על הניצחון", אמר מזרחי, "מכבי יודעת להפסיד בכבוד". במכבי יבדקו גם את האירוע הנדיר שאירע סמוך לסיום, כשכדור שהיה בדרך החוצה פגע בשופט גילי עובד והגיע להלפרין, שקבר את השלשה המנצחת.

בלי קשר לסוגיות השיפוט, נראה שלמכבי יש כמה סיבות להתעודד על אף ההפסד במלחה. למרות היעדרותם של שני שחקני הפנים הבכירים, הצהובים ממש לא עשו חיים קלים ליריבה המושבעת, שנעזרה כאמור בשופט כדי לקלוע את השלשה שהכריעה את ההתמודדות. גיא פניני הגיע לעבודה פעם נוספת, דייויד בלו היה שם בשביל דייויד בלאט, אבל החסרון של ג'יימס וסופו פשוט היה קצת יותר מדי עבור מכבי תל אביב.

מיד בסיום המשחק אוהדי הפועל ירושלים ירדו לחגוג על הפרקט ובין שניים מהם ליוגב אוחיון התפתח עימות מכוער. אחד האוהדים הכה את רכז מכבי ת"א, שניסה להגיב ונעצר רגע לפני על ידי אנשי קבוצתו, שמשכו אותו לתוך חדרי ההלבשה. "מזל שתפסו אותו, אחרת זה היה נגמר בקטטה", אמר אחד מהאנשים שהיו במקום וראו את האירוע.

"שיחקנו חזק וטוב, היה פה משחק יוצא מהכלל. נפלנו במהלך אחד או שניים, אבל אין לי טענות לחבר'ה", סיכם דייויד בלאט. "כל אחד רוצה לנצח וכרגע זה לא כל כך הולך לנו בליגה, אבל שכולם יהנו עכשיו - ונתראה בהמשך. אין לי תגובה על השופט".

פניני, שקלע 15 נקודות, התייחס בסיום לרגע ההזוי בו הכדור שעשה את דרכו החוצה פגע בשופט - וממנו הגיע להלפרין שקבר שלשה גדולה. "אני חושב שאם השופט היה עומד מחוץ למגרש כמו שהוא היה אמור, זה היה חוץ", אמר הפורוורד. השופט עצמו, גילי עובד, הגיב: "החוקה אומרת שאם הכדור נוגע בשופט ממשיכים, וזה מה שקרה. עמדתי בעמדה הכי נכונה".

על המשחק עצמו אמר פניני: "זה מאכזב מאוד. היה משחק ברמה מאוד גבוהה, היתה אווירה מדהימה. כן יירבו משחקים כאלה, כי כולם נהנו מרמת המשחק. לצערי היום אנחנו בצד המפסיד וחבל. זה היה משחק צמוד, כשכל שתי דקות קבוצה אחרת מובילה. גם קצת מזל עזר לירושלים".

"אנחנו לא אוהבים להפסיד בשום מקום, אבל המטרה הכי חשובה שלנו היא להשתפר ולעבוד קשה", הוסיף השחקן. "היום באנו לשחק וכן הראינו רוח לחימה וכדורסל טוב. היו חסרים לנו שני שחקנים מאוד חשובים בצבע. אנחנו צריכים לדעת להרוג כשהמומנטום שלנו. פעמייים הובלנו 9 ו-7 הפרש, אבל אז הורדנו הילוך והם חזרו".

על החגיגה המטורפת של הקהל האדום אמר פניני: על החגיגה של הקהל: "אני שמח בשבילם. בסופו של דבר זה באמת רק משחק ליגה, אבל כל הכבוד להם".