"לא אשב בחוץ רק כדי שאוכל להגיד שאני שחקן מכבי"

יובל נעימי יוצא לדרך חדשה במדי אילת וכבר מתחיל בסיכומי הפרק הקצר בצהוב. בראיון לגל"צ הוא מגלה: "הרבה שחקנים מונעים מכסף, אבל אני אוהב כדורסל. לא רוצה להגיד לילד שלי שאני זה ההוא בקצה הספסל עם מגבת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.12.13 - 11:30
לא יכול לשבת על הספסל. נעימי (צילום: אלן שיבר)
לא יכול לשבת על הספסל. נעימי (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבה

מהרגע הראשון, משהו היה מוזר בצירופו של יובל נעימי למכבי תל אביב. הרכז, ששיחק בעונה שעברה ברוסיה, הובא במהלך בזק לנוכח העובדה שיותם הלפרין ברח לצהובים מבין הידיים וכן עתידו של יוגב אוחיון היה אז לוט בערפל. אלא שהאחרון, כידוע, יצא מפלונטר קובאן ונשאר - כך שלפתע נעימי נדחק לשולי הרוטציה וראה הרבה מאוד דקות על הספסל.

אמש הסתיים הרומן הקצרצר בין נעימי למכבי, כאשר השחקן חתם בהפועל אילת ויצא לדרך חדשה תחת עודד קטש. הבוקר (רביעי), בראיון לגלי צה"ל, התייחס נעימי לראשונה ליעד החדש וכמובן לתקופה הלא-פשוטה בהיכל נוקיה.

"עוד בהתחלה סיכמנו על כך שבשנה הראשונה אני אושאל לקבוצה אחרת, אז לא באתי עם ציפיות שזו השנה שלי", פתח נעימי את דבריו. "ידעתי שיש הרבה שחקנים בעמדה שלי, אבל תמיד אמרו לי שרואים בי אחד הישראלים הטובים ושבונים עלי לשנים הבאות".

למורת ההצהרה האופטימית, קבוצות הליגה כאמור הטילו וטו על המהלך - ונעימי הסביר את הסיבות שהוליכו אותו החוצה ממכבי. "רוב הקריירה, מה שמוליך שחקנים זה כסף, אבל האהבה שלי היא כדורסל", אמר השחקן בכנות. "אף אחד לא הראה לי את הדלת החוצה, זו היתה החלטה שלי. התנהגו אלי ברמה הכי יפה שיש, כיבדו אותי מאוד".

נעימי סיכם עם נימה מעט ביקורתית כלפי אלו שלא נהגו כמוהו בעבר: "יש 15 שחקנים בסגל וכולם ברמה מאוד גבוהה. אני לא מאלו שיישבו בחוץ רק כדי שיוכלו להגיד 'אני שחקן של מכבי'. לא רוצה להגיע לגיל 40 ולהסביר לילד שלי שאני זה ההוא בקצה הספסל עם מגבת על הראש. זה לא אני. אני פשוט לא יכול להבין את השחקנים שיושבים שנים שנים על הספסל, אני רוצה לשחק".