סופית: מכבי לא תצרף שחקנים לפני הטופ 16

בחרה להישאר עם הסגל הקיים. ג'יימס צפוי להיות כשיר לקובאן בשבוע הבא

רועי גלדסטון  31.12.13 - 07:30
תחילת כתבה

שלושה ימים לפני פתיחת הטופ 16 מכבי תל אביב אספה ניצחון שמיני ברציפות בכל המסגרות (75:77 בבית על הפועל חולון), אבל שוב היא נאלצה להזיע כדי לצאת עם ידה על העליונה. הצהובים הוליכו ביתרון של 11 נקודות על חולון בסיום הרבע השלישי, אך ב-10 הדקות האחרונות נחלשו מאוד ולא היו רחוקים מלאבד את המשחק.

"שיחקנו טוב בחצי הראשון, אבל עלינו לא טוב למחצית השנייה, היינו חסרי ריכוז, איבדנו המון כדורים", סיכם גיא פניני. "אנחנו צריכים לשים דגש על זה, זה קורה לנו בעיקר במשחקים של 18:45 בימי שני, כשיש הפסקה של 20 דקות, ההפסקה קצת ארוכה מדי ואנחנו עולים אחרת לחצי השני. נצטרך לשים על זה דגש, לעשות חימום טוב, ולעלות כמו שצריך לחצי השני. בכל אופן, העיקר שניצחנו והמשכנו את המומנטום. עכשיו הפנים לגלאטסראיי".

מכבי, שתמריא ביום רביעי לטורקיה לקראת המשחק מול גלאטסראיי, תעשה זאת ללא שון ג'יימס שיישאר בארץ. הקפטן שלא מתאמן כבר חודש ומחלים מפציעה בגבו יחזור רק ביום רביעי לאימונים מלאים, וצפוי להיות כשיר למחזור השני בטופ 16.

בתוך כך, גורמים בהנהלה כמו גם בצוות המקצועי אישרו בפני אתר ערוץ הספורט כי הקבוצה לא תתחזק לקראת השלב הבא באירופה. יש לציין כי המועד האחרון לרשום שחקנים הוא יום רביעי, ולכן למכבי בעצם לא תהיה אפשרות להוסיף שחקנים.

ובחזרה למשחק מול חולון. על כך שמכבי ת"א שוב לא הצליחה להגיע ל-80 נקודות אמר פניני: "קודם כל אנחנו שומרים וזה הכי חשוב. אנחנו צריכים לעבוד על ההתקפה והשטף יגיע. יש רגעים שהמשחק זורם מצוין ויש רגעים שאנחנו תקועים, נצטרך לצמצם את הזמן שאנחנו תקועים, לרוץ יותר ולעשות סלים קלים".

הפועל ספרה ניצחון 7 ברציפות. היה חשוב לכם לרשום ניצחון 8 ברציפות?
"יש עניין, תחרותיות, הליגה הטובה. יש משחקים קשים ואתמול היה משחק קשה, וגם בשבוע הבא מול חיפה בחוץ זה משחק קשה. זה טוב לנו, לליגה, לאוהדים, זה יוצר עניין ואני מקווה שאנחנו נמשיך בניצחונות שלנו".