יוזמת המנהלת: קבוצות יבקרו את השופטים

פרנקל הציג טופס שימולא באופן אנונימי מדי פעם על ידי המאמנים ויושבי הראש

רועי גלדסטון  09.01.14 - 00:02
ינהל מעקב. פרנקל
ינהל מעקב. פרנקל
תחילת כתבה

אחרי שמנהלת הליגה דרשה להעביר את ניהול השופטים בליגה הבכירה לידיה, הגוף האחראי על ליגת ווינר ממשיך ליזום פרויקטים שקשורים לשופטים. יו"ר מנהלת הליגה, שמואל פרנקל, הרכיב טופס מיוחד אשר בו יוכלו קבוצות הליגה למלא משוב ולחוות דעת על השופטים מדי תקופה של חודשיים-שלושה. היוזמה דומה לזו שנקטו בלשכת עורכי הדין, כאשר מילאו משובים על השופטים בבתי המשפט.

הטופס ימולא באופן אנונימי על ידי המאמנים ויושבי הראש של קבוצות הליגה, שם יוכלו הקודקודים להעביר ביקורת על השופטים. המסקנות יועברו לאמצעי התקשורת, שם יזכו לפרסום והדהוד. בתוך כך, פרנקל מנסה לקדם את היוזמה הקודמת, לפיה נושא השופטים בליגה הבכירה תהיה ברשות המנהלת. פרנקל ערך תכתובת עם יו"ר איגוד הכדורסל דן חלוץ והציג בפניו את הדוגמאות של ה-NBA ושל הליגה הספרדית, שם השופטים כפופים למנהלת.

במקביל, במנהלת הליגה דורשים נוהל מסודר של הגשת תלונות על התנהלות שופטים, ביקורת מקצועית מקיפה, הפחתת אגרות השיפוט ושיבוצי שופטים למשחקים באמצעות הגרלה.

במנהלת טוענים בתוקף כי חלוץ הבטיח להם כי ''מנהלת הליגה רשאית להעביר תלונה של שיפוט מן הקבוצות, דרך המנהלת ליו"ר איגוד השופטים וכי איגוד הכדורסל מבקר באופן קבוע את התנהלות השיפוט ומוכן להעביר למנהלת ממצאים על כל בקשה של קבוצה כזאת או אחרת כולל וידאו המסביר התנהלות של שופט''. עם זאת, במנהלת טענו כי הבטחותיו של חלוץ בנוגע טרם מולאו.