תתמוך בו: מכבי שוקלת לערער על העונש לפניני

לצהובים יש 10 ימים כדי להחליט. בלאט: "הוא לא ניסה לתפוס במקום הזה"

רועי גלדסטון  19.01.14 - 10:17
תחילת כתבה

מכבי תל אביב נראית בלתי ניתנת לעצירה בשבועות האחרונים, ורושמת כבר 13 ניצחונות ברציפות. הצהובים בוודאי לא מתכוונים שהסדרה הזו תגיע לסיומה דווקא מחר (ראשון, שידור ישיר באתר), כשלהיכל נוקיה תגיע הפועל גלבוע/גליל. מי ששוב ייעדר מהסגל של הצהובים הוא סופוקליס שחורציאניטיס, שלא השתתף באימון.

"הליגה היא תמיד חשובה וזה גם סוג של הכנה ליום חמישי", הבהיר דייויד בלאט, "אני חושב שכשאנחנו עושים עבודה יותר טובה בליגה, הרבה יותר קל לנו באירופה, אז אני מקווה שנדע לבוא ולשחק טוב נגד גלבוע. זו אמנם לא הקבוצה הכי יציבה בליגה, אבל היא כן עשתה ניצחונות יפים במקומות לא קלים. צריך לכבד אותה".

המאמן התייחס לעומס על הסגל שלו, במיוחד לאור שחרורו של ג'ייק כהן לראשל"צ: "לשחק ארבעה משחקים ב-7 ימים זה דבר קשה לכל קבוצה וצפויות השלכות לכך. אנחנו רוצים להימנע מירידות איפה שאפשר. אני מקווה שלג'ייק כהן יהיה טוב שם, אני קיוויתי לראות אותו פה במכבי עד סוף העונה, אבל יש גם סיבות לכך שהשאלנו אותו לראשל"צ. אני באמת מקווה שזה יצא טוב לכל הצדדים".

העונש של גיא פניני, שנקנס ב-13,000 יורו ע"י היורוליג בשל תפיסת האשכים של אלכס מאריץ' נגד קובאן, מעסיק את מכבי. המועדון שוקל לערער על העונש, ויש לו 10 ימים כדי להחליט בנושא. בלאט התייחס למקרה: "אני לא יודע אם מחפשים את גיא או לא, אני רק יודע שפניני הוא שחקן מאוד חשוב פה ואני לא אוהב לראות אותו במצבים כאלה ובטח לא תחת ביקורת כזו. צריך לדעת להימנע מזה וגם בתקווה שלא יחפשו אותו. אני לא חושב שהוא עשה את זה בכוונה וגם אמרתי את זה לפני כן, הוא חיפש לתפוס אבל לא במקום הספציפי וחבל שזה יצא ככה".

גם מנהל הקבוצה, ניקולה וויצ'יץ', התייחס לנושא פניני: "הקנס גבוה מאוד, זו עדיין לא ההחלטה הסופית אז אני לא רוצה להביע דעה, אבל אני לא חושב שהמעשה כל כך נורא שצריך לספוג קנס כזה. ראיתי את הווידאו ואני לא יודע איך בקצב כזה מהיר במהלך המשחק אתה באמת יכול לתכנן דבר כזה. ברור שאני תומך בגיא ואני מאמין לו שזה לא היה בכוונה".

סנטר העבר דיבר גם על השאלתו של ג'ייק כהן לקבוצה מעיר היין: "אני לא מאוכזב שג'ייק כהן עזב, אני שמח בשבילו כי הוא צריך לשחק וזו הסיבה שהוא עבר לראשל"צ. הוא חייב לשחק".