גיא פניני יאריך בקיץ את חוזהו במכבי תל אביב

לצהובים ולקפטן יש הבנות בנוגע לחוזה החדש, שאמור להיחתם לשנתיים נוספות. ז'יז'יץ' ימריא עם הקבוצה למוסקבה, למרות שהוא לא יוכל לשחק מול צסק"א. דאגה ממצבו של אלכס טיוס שלא מתאמן

רועי גלדסטון  18.02.14 - 11:02
תחילת כתבה

גיא פניני יאריך את חוזהו במכבי תל אביב, כך מסתמן משיחות שכבר החלו בין הצדדים. החתימה הרשמית על החוזה החדש תתקיים רק בסיום העונה, אבל הקבוצה והקפטן מעוניינים בהמשך ההתקשרות, כל על פי גורמים בכירים במועדון.

פניני בן ה-30 יסיים בקיץ את עונתו החמישית במכבי תל אביב, כאשר הדיונים כרגע הם בעיקר סביב אורך ההסכם החדש שייחתם עם סיום העונה הנוכחית. ההערכה היא כי הסמול הפורוורד יקבל חוזה לשנתיים נוספות, וימשיך ללבוש צהוב לפחות עד 2016.

במכבי תל אביב בונים על פניני ומבינים כי הוא ימשיך להיות הישראלי המוביל בעמדה הזו, כאשר שחקן הבית בן רייס, שנותן עונה מצויינת במכבי חיפה, חתם שם בקיץ האחרון לשנתיים. לרייס יש אפשרית יציאה רק לקבוצה בחו"ל (תמורת ביי-אאוט), ולכן לא יוכל בכל מקרה לחזור למועדון בו גדל כבר בעונה הבאה.

פניני הוא תוצר מחלקת הנוער של מכבי תל אביב, אבל את דרכו המקצוענית החל במכבי רעננה, במדיה עשה את הפריצה ואף קלע מחצי מרגש שלשת ניצחון שקנתה לו שם בן לילה. פניני המשיך לפרוח בבני השרון, הקבוצה המאוחדת של רעננה והרצליה, ואף מונה לקפטן הקבוצה. ב-2006 הוא קפץ מדרגה וחתם בהפועל ירושלים, איתה זכה בגביע המדינה ב-2007 - התואר הראשון בקריירה שלו.

שנה אחר כך הוא הוסיף עוד גביע עם האדומים מהבירה, לפני שחתם עם מכבי תל אביב על חוזה לפיו הוא יעזוב את ירושלים לעונה אחת לאירופה ואז יחזור למועדון נעוריו וישחק בהיכל נוקיה. פניני בילה שנה אחת בז'לזניק בלגרד, ותקופה קצרה בקראבנוס הקפריסאית, ולאחר מכן אכן נחת בתל אביב. פניני משחק במכבי מאז עונת 2009/10, ולרזומה שלו נוספו שתי אליפויות וגביע, וגם הופעה בגמר הפיינל פור של היורוליג.

בעונה שעברה הוא מונה לקפטן במקום טל בורשטיין שפרש, אבל בדצמבר 2012 הושעה על ידי מכבי בעקבות הקללות והגידופים שהרעיף על שחקן הפועל תל אבב יונתן שולדברנד במהלך הדרבי. לאחרונה הוחזר לפניני סרט הקפטן, במקומו של הסנטר שון ג'יימס שנפצע.

דאגה ממצבו של טיוס

אלכס טיוס ואנדריאה ז'יז'יץ' ימריאו עם מכבי תל אביב למוסקבה, לקראת המשחק החשוב מול צסק"א (שישי, 18:00). ז'יז'יץ' אמנם לא יוכל לשחק כיוון שיוכל להצטרף ליורוליג רק בסיבוב השני של הטופ 16, אבל הוא ממריא כדי לצבור זמן עם הקבוצה, להתחבר ולהתאמן עם חבריו החדשים.

בתוך כך, במכבי מודאגים ממצבו של טיוס, שמאז שירד מהפרקט מול באיירן מינכן בגלל כאבים, הוא כלל לא התאמן. הפורוורד קיבל סוף שבוע חופשי, אבל ביום ראשון שוב לא הצליח להתאמן בגלל כאבים. אתמול הוא לא שותף באילת והיום הצהובים שוב בחופש. למעשה, האימון הראשון של טיוס מאז באיירן יהיה רק מחר - האימון המסכם לפני היציאה לרוסיה ולאחר שישה ימים בהם לא היה פעיל. במכבי מקווים שטיוס אכן יערוך אימון, שכן שיתופו במוסקבה קריטי מול סוללת הגבוהים של אטורה מסינה ודן שמיר.