ג'יימס טס לארה"ב: אם לא אהיה כשיר, לא אשוב

ספק אם סנטר מכבי ת"א יחזור לשחק העונה: "לא אסכן הכל בשביל חודש". סופו נבדק, כשיר למשחק מול פרטיזן

רועי גלדסטון  18.03.14 - 06:54
תחילת כתבה

סנטר מכבי תל אביב שון ג'יימס, שעבר לאחרונה ניתוח עקב פריצת דיסק בגבו, המריא לפנות בוקר בחזרה לארצות הברית עם משפחתו. סימן שאלה גדול עומד מעל עזיבתו את ישראל וסימן שאלה גדול מרחף מעל האפשרות שיחזור לשחק כדורסל העונה בשורות הצהובים.

אם ההחלמה תמשיך כמתוכנן, ג'יימס יוכל לחזור לאימונים מלאים רק בחודש מאי וזאת אחרי 3 חודשים ללא כדורסל. אם לוקחים בחשבון את הזמן שייקח להחזיר את הסנטר לכושר משחק, בהחלט ייתכן שהוא שיחק כבר את משחקו האחרון העונה.

ערוץ הספורט ליווה את ג'יימס, שאמר לפני ההמראה: "אני מצפה לחזור לארה"ב ולהמשיך לעבוד קשה על ההחלמה שלי. אני מצפה לחזור לישראל עוד 4 עד 6 שבועות, וכמובן שזה תלוי בשיקום שלי. אם יילך מהר וטוב, אחזור בקרוב. אם ייקח יותר זמן, אעשה הכל כדי לוודא שאני חוזר ב-100%".

מתי תוכל לחזור לשחק?

"אוכל להחזיק כדור עוד חודש בערך, אבל אימונים עם מגע אוכל לעשות רק בתחילת חודש מאי ואני מקווה להיות כבר בישראל בחזרה עד אז".

אתה חושש שלא תוכל לחזור לשחק כדורסל העונה?

"אני לא חושב על זה. אני חוזר עכשיו הביתה. אתכונן במטרה לחזור לשחק כדורסל השנה, זו המטרה שלי. כך אני חושב ופועל וזה מה שמניע ודוחף אותי לאן שאני צריך להיות. אני מקווה שזה מה שיהיה. הלכתי רחוק עם הניתוח שעשיתי, כך שאם אני לא 100% אני לא אסכן הכל בשביל החודש האחרון של העונה. אם אני לא 110%, לא אחזור לשחק".

הספקת לראות את הדרבי?

"בוודאי. הייתי בהתחלה, אבל הייתי צריך ללכת לארוז. הטיסה קלה יותר כשאני יודע שהחברים שלי עשו את העבודה וניצחו".

לסיום אמר ג'יימס: "אני נוסע ואעבוד מאוד קשה, פעמיים ביום ומה שצריך. אני מקווה שזה ישים אותי במצב בו אני צריך להיות. זו סיטואציה ותקופה מאוד מדכאת לעזוב את הקבוצה. כמובן שאעקוב אחרי כולם, אצפה במשחקים ואדבר עם החברים. הכל יהיה אותו דבר, רק שאהיה בפיגור של 6 שעות בזמנים".

הצהובים שנשארו התרכזו בניצחון השני ברציפות בדרבי, הפעם 75:90 על הפועל ת"א. "דרבי זה דרבי, וזה חשוב לנו מאוד", הבהיר הקפטן גיא פניני. "ראו על כולם שהמטרה הייתה אחת - לנצח מהרגע הראשון. היינו יציבים 30-35 דקות ואז הורדנו קצת את הרגל מהגז. זה טבעי וקורה, אבל סימנו v ועכשיו אנחנו מתקדמים לפרטיזן, שזה עוד משחק עונה".

"קבוצות רואות ולומדות אותנו", הזכיר פניני. "אנחנו לא משחקים נגד אוויר, אלא נגד קבוצות טובות ובטח הפועל שהיה להם שבוע שלם ללמוד אותנו ולהתכונן. אנחנו קודם כל שומרים טוב וזה הדבר הכי חשוב, ככה אנחנו מנצחים משחקים. ככה היה מול ז'לגיריס וככה בדרבי. שמרנו טוב וקשה לנצח אותנו כשאנחנו עוצרים קבוצות מתחת ל-70 נקודות".

"ניצחון בבלגרד ועוד תוצאה קטנה ואנחנו מבטיחים את המקום השלישי, בגדול אנחנו תלויים בעצמנו. אם ננצח מעכשיו ועד הסוף, אנחנו במצב טוב והכל פתוח".

סופוקליס שחורציאניטיס נבדק לאחר שספג מכה בעינו במהלך הדרבי. התוצאות הראו כי לא מדובר בפגיעה חמורה והסנטר היווני יהיה כשיר למשחק היורוליג ביום חמישי מול פרטיזן בלגרד.