20:10: מכבי ת"א תנסה להתאושש מול הפועל ירושלים

לצהובים ולאדומים מהבירה מצפים משחקים גורליים השבוע באירופה, אך הערב (20:10) הן ייפגשו לקרב ענקיות בהיכל נוקיה. סופו צפוי לשחק, אינגלס לא בסגל של מכבי. פניני: "שתי הקבוצות ילחמו על החיים"

רועי גלדסטון  23.03.14 - 19:06
תחילת כתבה

בדומה למשחק הערב, בפעם שעברה שמכבי תל אביב פגשה את הפועל ירושלים היא הגיעה אחרי הפסד ביורוליג. הצהובים, שהתאוששו אז מההשפלה ב-35 הפרש לצסק"א, פירקו 71:93 את החבורה של בראד גרינברג. גם הפעם דייויד בלאט ושחקניו, שנכנעו בחמישי 72:70 לפרטיזן בלגרד, ינסו לשמור על הביתיות כשיפגשו את הירושלמים בפעם השלישית העונה (המאזן: 1:1).

במכבי החליטו שלא לרשום את ג'ו אינגלס לסגל, כאשר מי שמיועד לשחק הוא סופו, שנפצע במהלך המשחק בקומבנק ארינה בבלגרד. שחורציאניטיס יגיע לנוקיה ויעשה מאמצים לקחת חלק במשחק. סילבן לנדסברג, שנטש את האימון אמש בגלל פציעה, יהיה כשיר. אגב, העונה כבר הוכח לא אחת שכאשר סופו עובר מבחן כשירות ברגע האחרון הוא גם נותן הצגה על הפרקט.

"זה יצא במקרה פעמיים שהם מגיעים אלינו אחרי הפסד", אמר קפטן מכבי תל אביב, גיא פניני, לקראת ההתמודדות הערב ב-20:10 בהיכל. "בפעם הקודמת זה עבד לטובתנו כי הגענו נחושים ומוכנים, אני מקווה שזה יקרה גם הערב. כל משחק מול הפועל ירושלים הוא בגדר משחק עונה עבורנו והמצב בטבלה מראה שהפעם זה גם באמת משחק כזה. מדובר במשחק על המקום הראשון. אנחנו רוצים לשחק טוב ולהשכיח את ההפסד לפרטיזן".

כשנשאל על התחושות שחווה לאחר ההפסד הדרמטי בסרביה, אמר פניני: "זה מרגיז מאוד, אבל זה חלק מהעונה. צריך לדעת להתגבר גם על הפסדים כואבים. המשחק באמת היה בידיים שלנו במשך שלושה רבעים, שלטנו בקצב, הפסדנו את המשחק בגלל חמש דקות של חוסר ריכוז. ביורוליג אי אפשר להוריד את הרגל מהגז לשנייה. זה מעצבן, אבל אנחנו ממשיכים הלאה".

למכבי ת"א ולהפועל ירושלים מצפים משחקים גורליים בשבוע הקרוב באירופה. גרינברג ושחקניו יתארחו ברביעי ברוסיה אצל נובגורוד ברבע גמר היורוקאפ ואילו הצהובים יארחו את ריאל מדריד. "לכל קבוצה יש סיבה להגיד שהראש שלה נמצא במקום אחר, אבל שתי הקבוצות ילחמו על החיים כדי לנצח את המשחק הערב", אמר פניני.