ליגת העל 2021/2022
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל ירושלים 13 0
2 הפועל חולון 13 0
3 מכבי ת"א 13 0
4 בני הרצליה 13 0
5 גליל עליון 13 0
6 נס ציונה 13 0
7 הפועל חיפה 13 0
8 הפועל ת"א 13 0
9 הפועל ב"ש 13 0
10 גלבוע גליל 14 0
11 הפועל אילת 14 0
12 ראשון לציון 13 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מיקי ברקוביץ': אם ירצו אותי כיו"ר, אשקול זאת

האם מספר 9 בצהוב הוא זה שיחליף את דן חלוץ כיושב ראש האיגוד הבא? "אני לא שולל דבר על הסף, אבל גם לא מעוניין לשחק ב'נדמה לי'"

רועי גלדסטון  01.04.14 - 16:00
אולי זה מה שהענף צריך? מ.י.ק.י
אולי זה מה שהענף צריך? מ.י.ק.י
תחילת כתבה

כשחושבים על הכדורסל הישראלי, אין שם שעולה לראש לפני מיקי ברקוביץ'. לכן, בעת שהענף כולו סובל משאלה בלתי פתורה של הנהגה, רק טבעי שהשחקן האגדי יהיה מזוהה עם פתרון אפשרי. אבל האם ישנה אופציה ריאלית שמספר 9 בצהוב ימונה ליו"ר האיגוד הבא אחרי דן חלוץ?

לפני הכל, התשובה לשאלה שלמעלה היא - 'לא בטוח'. מבחינה תקנונית, יהיה קשה מאוד למנות אדם שאינו נמנה על רשימה של חברי ההנהלה, אבל אם מישהו שכח, רק לפני 8 חודשים היה מי שייצר תקדים בכדי למנות את דן חלוץ ליו"ר האיגוד. כעת, אחרי שהאחרון התפטר, הענף כולו זקוק למנהיג, ותתפלאו - יש מי שחושב על מיקי ברקוביץ' כמועמד המתאים.

"אנשים מדברים איתי על הנושא", אמר ברקוביץ' לאתר ערוץ הספורט. "אני יודע שהנושא עלה ושמדברים על זה ברחוב. אני יכול לומר שאם תהיה פנייה רצינית של הגורמים הרלבנטים, אני לא שולל שום דבר. הכדורסל הישראלי הוא שם נרדף למיקי ברקוביץ', אבל אני אדם פרקטי וענייני ולא רוצה לשחק בנדמה לי. אם יפנו אליי, אשב ואשקול את העניין".

כזכור, מאחר שרק חבר הנהלה יכול להיבחר ליו"ר האיגוד, בזמנו חבר סיעת הפועל, איתן רוב, התפטר מתפקידו בכדי לפנות מקום לדן חלוץ. למרות זאת, קשה לראות כיצד מקרה חריג זה חוזר על עצמו. בנוסף, לפני שחלוץ הגיע, עלה באיגוד רעיון לאגד את סמכויות היו"ר בוועדת שלושה שתורכב מנצג אחד מכל אחת מהסיעות הגדולות - צביקה שרף מ"עוז", נאור גלילי מ"מכבי" ועמירם הלוי מ"הפועל". כעת גם האופציה שוב על הפרק.