"דבריו של זריף חריפים, בוטים ופוגעים בתדמית"

שופטי הכדורסל יצאו עם הודעת גינוי: "איננו יכולים לקבל אמירות שכאלה". יו"ר איגוד השופטים ראובן וירובניק ל"חמש באוויר": "עניין מסוג זה מזיק לענף כולו. ירון לא מושעה מפעילות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.04.14 - 15:00
שופטי הכדורסל מגנים. זריף
שופטי הכדורסל מגנים. זריף
תחילת כתבה

"איננו יכולים לקבל את האמירות הבוטות והקיצוניות של השופט זריף, שלא הוכחשו על ידו, כי ביקש את השוטרים לירות על אוהדי הפועל חולון, ואת ההשוואות שביצע ללינץ' שבוצע בחיילי צה"ל ברמאללה", כך, בהודעת גינוי חריפה, הגיבו שופטי ליגת העל בכדורסל לראיון החריף שהעניק הבוקר (רביעי) זריף לאתר ערוץ הספורט.

עוד נרשם כי "גם אם הדברים נאמרו מתוך לחץ ותחושת איום אמיתית, הם חריגים, בוטים, ופוגעים קשות בתדמית יתר השופטים שעושים ימים ולילות כדי לבצע את עבודתם בצורה מקצועית והוגנת וללא כל התלהמות. יחד עם זאת, אסור ששופטי הכדורסל יהפכו מטרה לאלימות פיזית או מילולית, וזאת גם אם קיימת ביקורת על החלטותיהם במגרש. ודאי שלא ייתכן ששופטים נאלצים לצאת לרכבם תחת איומים ובליווי משטרתי".

ראובן וירובניק, יו"ר איגוד השופטים, עלה לשידור ב"חמש באוויר", תכנית הרדיו של ערוץ הספורט, והגיב גם הוא: "אני חושב שכל האירוע יצא מפרופורציה, ההתבטאויות של כל הצדדים לא ראויות. אנחנו מחכים לתגובתו בכתב של זריף, ואחרי שנקבל אותה, נפעל בהתאם. עניין מסוג זה מזיק לענף כולו. לא צריך להתעלם מהיחסים שלו עם איגוד השופטים, היו משקעים אבל הם לא משפיעים על ההחלטות. ביקשנו ממנו שלא להתבטא בצורה כזאת, אבל אנחנו לא יכולים לשפוט אף אחד במצב זה".

"האירוע הזה לא מתקרב ללינץ', אני זוכר את אירוע הלינץ' ואין צורך להשוות בין האירועים. האירוע היה אירוע חריג, נקבל את גירסתו של זריף, נבחן אותה ונפעל בהתאם", הוסיף וירובניק. "בוא לא נשפוט לפני הזמן. הוא לא מושעה מפעילות, הוא שופט מן המניין באיגוד השופטים בלי שום קשר לדעותיו. צריך לתת לו הזדמנות להביע את עמדתו בצורה מסודרת".