בית הדין העליון ביטל את השעיית זריף

השופט יעמוד שוב לדין בהנהלת האיגוד, יוכל להביע את עמדתו

רועי גלדסטון  23.04.14 - 10:23
ניצחון קטן במאבק. זריף (מנהלת הליגה)
ניצחון קטן במאבק. זריף (מנהלת הליגה)
תחילת כתבה

סאגת ירון זריף נמשכת. השופט, שהושעה על ידי איגוד השופטים עד לתום העונה בשל התנהגותו ודבריו לאחר המשחק בין הפועל אילת להפועל חולון, עשוי לחזור לשפוט עד תום העונה, בסיומה יפרוש.

נשיאות בית הדין העליון של איגוד הכדורסל הודיעה היום (רביעי) כי ההחלטה על השעייתו, כפי שהתקבלה על ידי איגוד השופטים, מבוטלת. בית הדין העליון הורה על דיון מחודש בנושא, כאשר לישיבה יוזמן ירון זריף, שיהיה רשאי להיות מיוצג גם על ידי עורך דין מטעמו ויוכל להשמיע את טענותיו בפני הנהלת איגוד השופטים.

יש לציין, כי לפי בית הדין העליון, לזריף תהיה זכות ערעור גם לאחר שהנהלת איגוד השופטים תקבל החלטה מחודשת. כזכור, לאחרונה פורסם באתר ערוץ הספורט כי היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל, רונן ויינברג, בישר לאיגוד השופטים כי עליו לבצע דיון מחודש בעניין ובנוכחותו של זריף, על מנת לשמוע את גרסתו. ויינברג טען כי ההליך שקיימה ההנהלה לא היה תקין, משום שזריף לא הגיע לדיון.

אמנם זריף סירב להגיע לדיון, אך לטענתו של עו"ד ויינברג, על הנהלת האיגוד היה להתעקש ולשכנע אותו להגיע או לקבוע מועד חדש בטרם קיבלה החלטה שכזו. ויינברג גם טען כי מועד אם הדיון לא ייקבע בימים הקרובים, יש מקום לדון בבקשת הסעד הזמני שביקש זריף - לחזור לשפוט עד שייערך דיון בעניינו.