ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מחפשים יו"ר לאיגוד: המוסר הכפול סיעת עוז

עורך הדין של הסיעה, אמיר רוזנברג, טוען שאין בעיה במועמדות של צביקה ליבר, מבעלי נתניה. אשתקד, במקרה דומה, טען כי אמירם הלוי הגיש לכאורה התפטרות למראית עין

רועי גלדסטון  28.04.14 - 15:25
תקין או לא? צביקה ליבר
תקין או לא? צביקה ליבר

מחר (שלישי) תתקיים ישיבת הנהלת איגוד הכדורסל, כשעל סדר היום נושא מינויו של יו"ר לאיגוד הכדורסל. כזכור, אתמול קיים צביקה ליבר, מבכירי סיעת עוז, מסיבת עיתונאים להצגת מועמדותו לתפקיד יו"ר האיגוד. ליבר, שמשמש גם כיו"ר ובעלים של ברק נתניה, כבר הודיע למועדון כי אם יבחר ליו"ר האיגוד הוא יעזוב את האגודה, כאשר עורך הדין של סיעת עוז אמיר רוזנברג הוציא חוות דעת המתירה לליבר לעשות כן. אלא שחוות דעת של אותו רוזנברג מהשנה שעברה טוענת לכאורה בדיוק ההפך.

ב-27 ביולי 2013 שלח רוזנברג מכתב ליו"ר מנהל הספורט, ד"ר אורי שפר, בנוגע לעמירם הלוי, שעשוי להעמיד את עצמו כמועמד לתפקיד יו"ר איגוד הכדורסל. עמירם הלוי היה קשור בפעילות הספורט במועצה האזורית עמק יזרעאל. במכתבו אז כתב רוזנברג: "מר הלוי התפטר מתפקידיו בעמק יזרעאל על מנת להכשיר מיניויו. למרשיי הגיע מידע כי מדובר בהתפטרות למראית עין".

בסעיף 6 של אותו המכתב כתב: "הדברים נראים בהחלט תמוהים. אין להעלות על הדעת שאדם יתפטר פורמאלית מתפקיד כלשהו, אך ורק כדי שלמחרת יוכל להתמנות לתפקיד ציבורי. הזיקה שלו אינה מסתיימת בגין ההתפטרות הפורמאלית ובדיוק לשם כך נועדו הכללים וההבהרות היוצאים ממשרד התרבות והספורט בתקופה האחרונה".

בחוות הדעת שכתב רוזנברג ב-22 באפריל השנה הוא נותן הכשר למועמדותו של ליבר לתפקיד יו"ר האיגוד, בהתאם לקוד האתי של משרד התרבות והספורט המתיר זאת. אולם בעקבות תקדים עמירם הלוי ניכרת כאן בעיה. אשתקד, כשהלוי היה במוקד העניין רוזנברג התנגד ואף הזדעדע. כעת, שמדובר במועמד מטעם סיעת עוז - צביקה ליבר, כשמשמש גם כיו"ר ובעלים בברק נתניה - הוא מכשיר את המהלך.

אמיר רוזנברג אמר בתגובה לערוץ הספורט: "לנו בזמנו היתה אינפורמציה כי ההתפטרות של עמירם הלוי היתה למראית עין בלבד וכל מנגנוני השליטה והזיקה נשארו בידיו. להבדיל אלף אלפי הבדלות מצביקה ליבר שכמובן לא ישאיר בידיו כל זיקה לברק נתניה".

מי קובע מתי ההתפטרות היא למראית עין ומתי לא?

"קיבלנו אז אינדיקציות מהשטח, אינפורמציה כי ההתפטרות היא למראית עין בלבד. כאשר התפטרות היא למראית עין אסור לרוץ, וכשההתפטרות היא אמיתית כמו במקרה של ליבר מותר לרוץ".