בלאט: מעבר לצסק"א? אלה ספקולציות מזיקות

מאמן מכבי הדף טענות על נטישה למועדון הרוסי. בשבת: גלבוע/גליל מגיעה להיכל: "זו התקופה הכי יפה ומעניינת של העונה"

רועי גלדסטון  02.05.14 - 19:20
תחילת כתבה

הפיינל פור במילאנו ייערך רק בעוד שבועיים, אבל המאני טיים של מכבי תל אביב כבר כאן: אחרי שהפסידו את האליפות למכבי חיפה בעונה שעברה, הצהובים יחלו בשבת (20:40, היכל נוקיה) את המסע לעבר החזרת הצלחת, כאשר יארחו את הפועל גלבוע/גליל למשחק מספר 1 בסדרת רבע הגמר.

אלא שעוד קודם לכן, יש נושא שמטריד את מאמן מכבי ת"א. בעקבות השמועות הרבות על כך שיאמן את צסק"א מוסקבה בעונה הבאה והפרסום כאן באתר כי במועדון הפאר מרוסיה סימנו אותו כיורש, החליט בלאט להגיב בסוגיה. "הפרסומים בנושא צסק"א מוסקבה הם לא לעניין וזה גם לא פייר. אני מכבד מאוד את אטורה מסינה ויודע שיש לו אופציה בצסק"א כמו שיש לי אופציה במכבי. גם לקבוצות יש אופציה להמשיך עם החוזים של כל אחד מאיתנו בקבוצתו".

בלאט כועס על גל השמועות במיוחד מאחר וחצי גמר הפיינל פור מול צסק"א מוסקבה מתקרב. המאמן הוסיף: "כרגע אף אחד מאיתנו לא מדבר על שום דבר. לא אני ומכבי, ולא אטורה וצסק"א, זאת מסיבה פשוטה: כולנו מכבדים ורוצים את הצלחת הקבוצות שלנו. אנחנו שבועיים לפני פיינל פור שבו שתי היריבותנפגשות. אני הבעתי את דעתי כבר בנושא שלי (רוצה להישאר במכבי ת"א – ר.ג.), אבל ברור ששום דבר לא סגור לחלוטין. לכן, מה שנשאר זה הרצון שלי לעזור למכבי להצליח במשימות שנשארו לנו ובזמן המתאים נתחיל להתעסק בשנה הבאה ובשנים שלאחר מכן. כל דבר אחר הוא בגדר ספקולציות של אנשים שלא יודעים, ומזיקים למשימות של המאמנים והקבוצות כרגע".

בשבת מכבי פותחת את הפלייאוף
מחזיקת הגביע אמנם לא טיילה בשני משחקיה העונה מול החבורה של שרון דרוקר (ניצחה את שני המשחקים בהפרש כולל של 18 נקודות), אבל ברור לכל שהיא פייבוריטית אדירה להעפיל לחצי הגמר, שם תחכה המנצחת בין הפועל תל אביב להפועל אילת (0:1 לקבוצה של עודד קטש בסדרה).

"כל הקבוצות עבדו קשה כל השנה בשביל הזכות הזו - לשחק בפלייאוף. זו התקופה הכי יפה ומעניינת של העונה", אמר דייויד בלאט לקראת פתיחת שלבי ההכרעה. "כל 8 הקבוצות שהעפילו נהנות מאיכויות שונות ורבות, וכולן הגיעו לכאן עם הרבה אמביציות".

"אנחנו מאוד שמחים ונרגשים להתחיל את הפלייאוף, ומכבדים את היריבה שלנו מהגליל, שעשתה השנה כמה דברים מאוד יפים", סיכם מאמן הצהובים, שינסו להכריע את הסדרה עוד לפני הטיסה למילאנו (משחק מספר 3 ייערך ב-10 במאי, הפיינל פור ייערך ב-16 במאי).

מנגד, שרון דרוקר לא מתכוון להרים ידיים, אך גם הוא יודע כי הסיכויים לא נוטים לטובת קבוצתו. "ההבדלים בין הקבוצות גדולים כמעט מכל הבחינות. אני חושב שעשינו עונה יפה בעצם ההגעה לפלייאוף", אמר מאמן גליל. "אנחנו צריכים להתמודד ולנסות להיות שווים לקבוצה כמו מכבי ברמת האינטנסיביות, בביצוע וביכולת - זה יהיה הישג יפה וזה יראה שהשחקנים שלנו התפתחו וגדלו במהלך השנה".

"אנחנו נתכונן, אנחנו לא מרימים ידיים, נעשה את המקסימום שאנחנו יכולים", הוסיף דרוקר. "הייתה לנו הגנה חזקה בליגה לאורך כל השנה אבל העניין בפלייאוף הוא לשחק ביחד ולהוציא לפועל".

בתוך כך, 3 שחקנים מגלבוע/גליל שסחבו פציעות קטנות, טוני יאנגר (כתף), סטו דאגלאס (רגל), ואנטון קזרנובסקי (ברך), ערכו אימונים מלאים ויהיו כשירים למשחק.