תגובת האיגוד לדו"ח: "הוכח שאין שחיתויות ואי סדרים"

באיגוד הכדורסל קיבלו בסיפוק רב את דו"ח המבקר והשיבו אש כלפי המכפישים: "מצפים להתנצלות מכל המלעיזים. מרבית ההערות כבר טופלו, המבקר לא מצא דופי של ממש"

רועי גלדסטון  14.05.14 - 16:00
"אין שחיתויות ואי סדרים". איגוד הכדורסל (צילום: ויקיפדיה קומונס)
"אין שחיתויות ואי סדרים". איגוד הכדורסל (צילום: ויקיפדיה קומונס)
תחילת כתבה

דו"ח מבקר המדינה, שפורסם היום (רביעי) התייחס בין היתר לאיגוד הכדורסל ולהתנהלות מוסדות וגורמי הביקורת שבו. האיגוד לא ספג ביקורת מיוחדת מהמבקר למעט כמה סוגיות שנוגעות לוועדת הכספים, ועדת הביקורת והעבודה מול רשם העמותות. כעת באיגוד החליטו להגיב והתייחסו לשפע ההשמצות שספגו בעבר, בנוגד להתנהלות הארגון.

"איגוד הכדורסל נמצא בתקופת שיא", נמסר בתגובה הרשמית מטעם דובר האיגוד, "בימים אלו מסתיימים בהצלחה המשחקים בכל הליגות ובכל הגילאים, כשהאיגוד דואג לכך שמשחקי ההכרעה מהליגה הלאומית לנוער משודרים בשידור חי, כל הנבחרות כבר פעילות לקראת משחקיהן בקיץ והשנה האיגוד רשם עוד גידול והגיע לשיאים חדשים של מספרי קבוצות ושחקנים ולמי שלא זוכר, מדובר באיגוד הספורט הגדול במדינה. איגוד הכדורסל משלים בימים אלו את מהפכת הרישום שלו. החל מעונת המשחקים הקרובה 15\2014, יוכל מי שיחפוץ, לרשום קבוצות ושחקנים באופן מקוון לחלוטין, ללא מגע יד אדם וללא צורך להגיע למשרדי האיגוד. מדובר במהפכה של ממש שמסתיימת בימים אלו אחרי חודשים של עבודה מאומצת של אנשי המחשוב ועובדי האיגוד לרווחת ענף הכדורסל כולו".

"בנוסף השלים לפני מספר שבועות האיגוד את קליטתם של כ-500 שופטי כדורסל ומנהלי מחוזות מכל רחבי הארץ ובכל הרמות, כעובדי האיגוד לכל דבר ועניין עם יחסי עובד-מעביד מלאים. קליטתם של מאות השופטים הפכו את האיגוד למעסיק מסדר גודל גדול מאוד של כ-700 שכירים, בהם עובדי האיגוד, עשרות מאמנים בנבחרות ישראל, האקדמיה ופרויקט הטרום קדטים לבנים ולבנות ברחבי הארץ, פיזיוטרפיסטים ובעלי תפקידים אחרים. היום התפרסם דו"ח מבקר המדינה שלא מצא דופי של ממש באיגוד ובעבודתו. בחודשים האחרונים ניסו גורמים כאלו ואחרים וגם בעזרת כלי תקשורת שעמד לרשותם, להכפיש את איגוד הכדורסל, מנהליו, עובדיו והפעילים בו וטענו לשחיתויות, אי סדרים, נהלים לא תקינים ועוד טענות מטענות שונות ומשונות. הדו"ח שהתפרסם ע"י מבקר המדינה, מוכיח באופן חד-משמעי, שלא מיני ולא מקצתי. אין באיגוד הכדורסל שחיתויות, אי סדרים או קלקולים חמורים כפי שטענו אותם טוענים".

"במשך מספר שבועות, ישב באיגוד הכדורסל נציג של מבקר המדינה. הוא קרא אין ספור מסמכים, פרוטוקולים והסכמים, בדק אין ספור חשבונות וחשבוניות, שוחח עם בעלי תפקידים ועובדים באיגוד כשלא נמנע ממנו דבר או חצי דבר. זו הייתה בדיקה מקיפה כמותו לא ידע האיגוד בעבר. ובסופו של דבר יצא לאור דו"ח המבקר, שמי שקרא אותו מבין שהאיגוד מתנהל לעילה ולעילה. בדו"ח לא מוזכר ולא ברמז דק שבדקים, כל נושא שקשור לשחיתות או אי סדרים, לא מוזכר בו אפילו שם אחד של בעל תפקיד בכיר כזוטר, חבר הנהלה או ספק של האיגוד. הדו"ח לא מזכיר אפילו במילה אחת בעיה הקשורה לתשלומים או ניהול חשבונות שאינו מדויק. בדו"ח יש מספר הערות הקשורות לנושאים טכניים, חלקם קשורים לפעילות הועדות. מרבית ההערות האלו כבר טופלו והאחרות יטופלו בהמשך. האיגוד מצפה מכל המלעיזים וטועני הטענות השקריות, לחזור בהם, להתנצל בפומבי כפי שעשו בישיבות ההנהלה, הנשיאות או הועדות או על גבי התקשורת ולחדול מטעונות אלו ולחזור לנסות לעזור לענף להמשיך להתקדם. איגוד הכדורסל ימשיך לפעול לטובת הכדורסל בכללו, הקבוצות והספורטאים, תוך מתן שרות ברמה הגבוהה ביותר וניהול איכותי ושקיפות מלאה".