אלופת אירופה חוזרת. 20:45: מכבי ת"א-אילת

בלאט יפתח את סדרת חצי הגמר הפלייאוף. סופו חוזר אחרי עונש ההשעיה

רועי גלדסטון  21.05.14 - 19:50
תחילת כתבה

שחקני מכבי ת"א כנראה עדיין שיכורים ואפופי אלכוהול מאז הזכיה בגביע אירופה, אבל הערב (חמישי, 20:45, נוקיה), בין אם הם מוכנים לכך או לא, המציאות תכה להם בפנים: סדרת חצי הגמר מול אילת תצא לדרך, כשלמרות שהתואר האירופי של הצהובים, על זה הישראלי הם עוד יצטרכו להילחם.

אחרי כל החגיגות, המסיבות הראיונות והתמונות, מכבי מנסה לחזור לשגרה. הצהובים חזרו להתאמן, בעצם לראשונה מאז האימון שערכו ביום שבת במילאנו. מספיק לציין שמדובר באימון המסכם לפני פתיחת הסדרה מול אילת בכדי להבין כמה קשה המשימה של דייויד בלאט - להחזיר את שחקניו לקרקע.

מי שיחזור לפעולה בליגה הישראלית הוא סופו שחורציאניטיס, שסיים לרצות את עונש ההשעיה שלו מאז התקרית בדרבי מול הפועל ת"א. בשל חזרתו של הסנטר, מי שימצא את עצמו מחוץ לטופס הוא אנדריאה ז'יז'יץ', שלא יתלבש וייזכה לעוד מנוחה ביציע. סילבן לנדסברג, שנפצע והחמיץ את הפיינל פור, לא צפוי לשחק.

הצהובים מחזיקים במאזן של 0:3 על אילת העונה (0:2 בליגה והניצחון בגמר הגביע), ואם קטש בונה על עייפות, הוא לא ישמח לגלות שמתוך 5 המקרים האחרונים בהם חזרה מכבי מפיינל פור, היא נוצחה במשחקה הראשון בארץ רק פעמיים. אגב, מדובר במפגש פלייאוף ראשון של המועדונים מאז 1998, ובמאזן ההיסטורי ביניהן במעמד זה, אלופת אירופה ביתרון 0:6.