פרנקו: "אנחנו לא חושבים על ההפרש, רק איך לנצח את מכבי"

רגע לפני הגמר מול הצהובים, מאמן מכבי חיפה הגיע אל השוקת ורוצה גם לשתות ממנה: "נסחט את טיפת הלימון האחרונה, מחר יום חדש". קוז'יקרו: "היסטוריה? זה לא יהיה קל, אבל יש לנו סיכוי"

רועי זריהן  10.06.14 - 21:00
תחילת כתבה

מכבי חיפה תעלה מחר (רביעי) למשחק הגורלי של העונה, משחק על כל הקופה. החבורה בירוק תנסה לשמור על צלחת האליפות במשחק הגומלין בגמר הפלייאוף כאשר היא חייבת לנצח את מכבי ת"א בהיכל נוקיה בהפרש של 5 נקודות ומעלה על מנת לזכות בתואר שני ברציפות. הירוקים יהיו חייבים את כל השחקנים בשיאם, אחרי שהפסידו 81:77 במשחק הראשון ברוממה, אך איש בצפון לא מגיע עם רגשי נחיתות למעמד המרגש.

"אנחנו לא צריכים להסתכל על ההפרש, צריכים להתחיל את המשחק טוב, הרבע הראשון חשוב", אמר המאמן דני פרנקו, "אני מקווה שלמדנו מהניסיון במשחקי חוץ, היו משחקים שפתחנו מצויין ונראינו טוב והיו משחקים שנכנסנו לבור גדול בפתיחה. הדברים קשורים בעיקר אלינו, אני מקווה שלמדנו אחרי הדרך הארוכה שעברנו השנה"

"אנחנו רוצים לנצח בסופו של דבר", אמר המאמן, "היו לנו במשחק האחרון את הזריקות שלנו, פשוט הן לא נכנסו בדקה וחצי האחרונות. מכבי קלעה שתי שלשות גדולות שנתנו לה את ההפרש. מנטלית, זה מאכזב להפסיד בבית, היתה אוירה מדהימה ורצינו לנצח בשביל הקהל, ולצאת עם מקדמה במשחק הראשון. אבל גם 15 הפרש לא מבטיח כלום. 4 הפרש זה משחק אחד. מאחל שנהיה בדקות האחרונות במצב שנדבר על ההפרש".

"אין ספק שמכבי היתה פייבוריטית ברורה, אם הקבוצות היו נמדדות לפי תקציבים או כשרון, אז יש להם יתרון גדול, אבל גם הכשלון יהיה גדול יותר אם הם לא יקחו אליפות", המשיך המאמן, "ננסה לסחוט את טיפת הלימון האחרונה שלנו. אנחנו מקווים שבערב אחד אחרון נשאיר את כל מה שיש לנו על המגרש ואני מקווה שזה יספיק".

על בעיית איבודי הכדור אמר פרנקו: "איבודי הכדור זה משהו שמלווה אותנו מתחילת השנה וכנראה שנאבד את הכדור גם במשחק הבא. אם היינו מאבדים את הכדור כתוצאה ממה שמכבי עושה, זה משהו אחד אבל אנחנו מאבדים אותו בלי שהם יעשו כלום. איבודי הכדור נובעים מחוסר ריכוז, אין לי כמאמן שליטה על זה. אנחנו צריכים להיות מרכוזים, לנסות להמנע מזה".

על הכוכב מהמשחק האחרון הוסיף: "טייריס רייס נתן פה כמה מהלכים גדולים. צריך לכבד אותו, הוא אנרגטי ותחרותי. קרדיט לטייריס, אבל מחר אני לא יכול להגיד שהפוקוס הוא על מה שרייס עשה במשחק האחרון. יש למכבי המון כלים. מחר זה משחק חדש".

ברייאן רנדל אמר בתום האימון: "אנחנו מרגישים ויודעים מה אנחנו צריכים לעשות. רוב העונה שיחקנו טוב מאוד, אם לא היינו מאמינים שזה אפשרי לא היינו פה. אנחנו מרגישים טוב, ננסה להנות ולהוציא מזה משהו. ננסה לנצח את המשחק מחר, אין משהו מיוחד, רק צריכים לשחק את המשחק שלנו ולהיות מרוכזים".

עידו קוז'יקרו: "גם אם היינו מנצחים ב-4 התחושה הייתה זהה. נוקיה זה סיפור אחר לגמרי מול מכבי. אנחנו מודעים לכך שאנחנו יכולים לעשות את זה. לא יהיה קל בכלל אבל יש סיכוי. אנחנו מאמינים ביכולת שלנו. מקווה שנעשה את זה".

"אנחנו בעיקר חושבים איך אנחנו חוזרים מהפיגור הזה ולא על כך שיש אפשרות לזכות באליפות שניה ברציפות", אמר השחקן הוותיק, "שיעור היסטוריה? שאחרים ידברו על זה אחרי המשחק. מקווה ומאמין שנעשה את זה. כל אחד צריך לתת את כל כולו. אנחנו רוצים להיראות יותר טוב מבחינה התקפית. יש דברים שצריך לשפר מקווה שנתקן את הבעיות שהיו במשחק הקודם".