נפרד? "תודה לכולם פה, אחליט בקרוב על עתידי''

האליפות הדרמטית של מכבי חילצה מבלאט רמז: "יש לי הצעות מה-NBA, מזרחי וההנהלה יהיו הראשונים לדעת, אם וכאשר". דני פדרמן: "הלוואי שיישאר, נעשה הכל כדי שזה יקרה"

רועי גלדסטון  12.06.14 - 23:11
תחילת כתבה

כנראה שיותר דרמטי מזה, זה לא יכול להיות. מכבי ת"א השלימה הערב (רביעי) את זכייתה באליפות ה-51, ובעצם כך השלימה טרבל בעונת 2013/14 - אליפות, גביע וגביע אירופה. כל זה קרה אחרי משחק גמר סופר-דרמטי, שהוכרע רק בהארכה. הצהובים בכלל הפסידו 84:82 למכבי חיפה, אלא שיתרון 4 הנקודות מהמשחק הראשון ברוממה הספיק, ובלאט גרף את התואר ה-100 של המועדון.

האיש במרכז היה, איך לא, דייויד בלאט, שאמר: "היה קשה ביותר, כי כבר שבועיים אנחנו על האדים.. אני מוריד את הכובע בפני מכבי חיפה. הם התנהלו ושיחקו כמו אלופים. הם לא, אבל ישראל לא ראתה הרבה זמן קבוצה כזו, שהיא לא מכבי תל אביב. אתם לא מתארים לעצמכם מה זה לאסוף את עצמנו ולעשות את מה שעשינו, בסוף השנה, אחרי היורוליג. זה הדבר הכי קשה שיש. הרבה בעיות, פציעות, עייפות, ירידה מנטאלית. אבל מצאנו אנרגיה, ווינריות ואת המכבי שבתוכנו. עשינו דבר אדיר ומיצינו את כל הפוטנציאל, יזכרו את העונה הזו לדורות".

בנוגע לעתידו, אמר המאמן: "אני מודיע לכולם שלא תהיה החלטה עכשיו, אבל בקרוב מאוד. אני הולך לשבת עם שמעון מזרחי והנהלת מכבי. אני לא הולך לשום מקום כדי להיות עוזר. יש לי כמה הצעות, אבל אם וכאשר, הם יהיו הראשונים שידעו, לכאן או לכאן". כשנשאל האם זו העונה הכי גדולה שלו, ענה: "אין לי את הזמן לעבור איתכם על כל ההישגים ולספור, אבל לקחנו את כל התארים, וזו כנראה העונה הכי גדולה בקריירה שלי".

דני פדרמן: "האמנו שיש פה חומר מיוחד ושאפשר לנצח כל קבוצה, והוכחנו את זה. היו רגעים קשים וחששתי במהלך המשחק, אבל זה היה מסוג הדברים שכבר ראינו כמה פעמים העונה, והחבר'ה שוב יצאו מנצחים. בלאט? הלוואי ויישאר כאן עוד המון שנים, אנחנו נעשה הכל כדי שזה יקרה".

המנכ"ל, אלי דריקס: "שיחקנו מול קבוצה מעולה שהוכיחה זאת לאורך עונה שלמה. מגיע לשחקנים שלנו כל הכבוד, כי אחרי עונה מתישה הם ניצחו באנרגיות האחרונות. מרוב המתח, אפילו קשה לי לשמוח. השיטה? תחשבו שאחרי מה שראינו כאן עוד היה משחק 3, 4 או 5. לא צריך לחשוש מסדרות, צריך לעבור למהלך שיכלול סדרה גם בגמר".