כבר יש מחליף לדייויד בלאט: גיא גודס יאמן את מכבי ת"א

עוזר המאמן יקבל את הקידום ואת הצ'אנס להוביל את אלופת אירופה. שחקן העבר של הצהובים יפתח עונה שביעית במועדון וראשונה כסמכות מקצועית עליונה. בנוסף, צפוי לעזוב את הנבחרת. אבי אבן הוא המועמד המוביל להיות העוזר

רועי גלדסטון  12.06.14 - 17:47
תחילת כתבה

גיא גודס, שהיה יד ימינו של דייויד בלאט במכבי תל אביב במשך ארבע שנים רצופות, יקבל סוף סוף את המושכות וישמש כמאמן הראשי בהיכל נוקיה. על המאמן הנכנס יהיה כנראה לא מעט לחץ - להוביל את מכבי אחרי העונה המדהימה האחרונה.

גודס החל את הקריירה כמאמן ראשי במכבי ראשון לציון, אותה הוביל לפיינל פור בעונת 2005/06. לאחר מכן מונה לשמש כעוזר מאמן במשך שנתיים במכבי ת"א. בעונת 2008/09 הוא רשם נקודת ציון משמעותית, כשמונה למאמן הראשי בהפועל ירושלים, אותה הדריך במשך שנתיים.

כאמור, המאמן החדש חזר להיכל נוקיה ביחד עם דייויד בלאט בתחילת 2010/11 והשניים שיתפו פעולה בהצלחה במשך ארבע שנים. המטרה הראשונית, וכנראה העיקרית שלו תהיה לשמר ככל האפשר את הסגל, שזכה בטרבל, ואף לחזק אותו. מי שצפוי להיות עוזר המאמן של גוס הוא אבי אבן, שנכון לעכשיו נחשב למועמד המוביל.

בפעם האחרונה שמאמן חדש הגיע לאלופת אירופה הוא גם זכה איתה שוב בתואר. מדובר ביורגוס ברצוקאס, שהחליף את דושאן איבקוביץ' אחרי הזכייה של אולימפיאקוס ב-2012 והוביל אותה לניצחון על ריאל מדריד בגמר היורוליג ב-2013.

המינוי הצפוי של גודס למאמן מכבי ת"א יגרום לשינויים גם בנבחרת ישראל, שכן למאמן הבא של הצהובים יש הסכם עם איגוד הכדורסל ובו נסגר שאם יהיה המאמן הראשי של מכבי, הוא ישתחרר מנבחרת ישראל. המשמעות: ארז אדלשטיין יצטרך לחפש עוזר מאמן חדש לכחולים-לבנים.