דייויד בלאט נפרד: ה-NBA זה היעד האחרון שנותר לי לכבוש

המאמן הכריז על עזיבה לארה"ב: "ליבי כבד, אך שלם. רק בקרוב אדע לאיזו קבוצה אלך, אך אני לא עוזב למקום טוב יותר או לכסף גדול יותר, אלא כדי להגשים חלום". מזרחי: "גאים בדייויד, לא היו חילוקי דעות על כסף". גודס מונה למחליף

רועי גלדסטון  12.06.14 - 20:05
תחילת כתבה

עדיין לא עברו 24 שעות מאז שמכבי ת"א הניפה את צלחתה אליפות והשלימה טרבל, אבל כבר הערב (חמישי) הצהובים הודיעו על הטלטלה הגדולה שלקראתה צועד המועדון: דייויד בלאט עוזב לטובת ה-NBA, עוזר גיא גודס יחליפו, ויהפוך למאמנה החדש של אלופת אירופה. במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסה האלופה הטריה, בלאט שפך אור על החלטתו, אך לאתר ערוץ הספורט כבר נוגע שהוצע לו לשמש כמאמן ראשי בקליבלנד קבאלירס, כעוזר מאמן בגולדן סטייט ווריורס וכעוזר מאמן במינסוטה טימברוולבס. בלאט עצמו הודה שנפגש עם סטיב קר, מאמנה החדש של גולדן סטייט.

 במקביל, הצהובים הודיעו על מינויו של גיא גודס למאמן הראשי באופן רשמי. עוזר המאמן יפתח את עונתו השביעית במועדון, אחרי ששימש כאיש מספר 2 במשך 6, בשתי קדנציות שונות. למעשה, מכבי תהיה קבוצתו השלישית כמאמן ראשי, אחרי שאימן בראשל"צ ובהפועל ירושלים.

שמעון מזרחי פתח ואמר: "בלאט נמצא כאן 9 שנים, והשנה הגיע עם מכבי לכל הישג אפשרי. כדי שהדברים יהיו ברורים, כבר לפני שבועות רבים ולפני הפיינל פור היו פגישות עם דייויד, על מנת שימשיך לעבוד במועדון, והכל התנהל בצורה נעימה וחברית. היום הוא הודיע לנו שאחרי חשיבה רבה, בגיל 55 הוא בוחר לנצל הזדמנות ולעבור ל-NBA. לא היו מחלוקות כספיות, כי לא הגענו לזה בכלל. כסף לא היה הבעיה. אנחנו גאים בכך שיהיה לנו נציג ב-NBA, מאחלים לך הצלחה ומקווים שתשוב. מודים לך על הכל".

האיש במוקד, דייויד בלאט, נשמע נרגש: "אני רוצה שכולם יידעו שאני עוזב את הבית, אבל לא את המשפחה. ליבי כבד, אך שלם, כי אני מרגיש שזה הדבר הנכון לעשות בשלב זה. בורכתי לעבוד כאן 9 שנים, תמיד אעריך את מה שהשגנו כאן, אבל יותר אעריך את האנשים הנפלאים כאן. אני מודה לגיא גודס, שהיה חבר, מקצוען ומאמן גדול בפני עצמו, ולאבי קובלסקי שליווה אותי מהיום הראשון - הוא איש מקצוע מספר 1 בכל אירופה בתפקידו. תודה לאלון שטיין, דרק שארפ וגם לפיני גרשון, כולם עזרו לי להצליח. אני מודה מעומק ליבי להנהלה, על מה שהם עושים עבור המועדון ועבור המדינה - זה הרבה יותר ממה שאנשים יודעים. הם עושים מאמצים אדירים כדי לשמור על השם והמסורת של מכבי".

"שמעון מונה לנהל איתי מו"מ, כי הוא יודע הכי טוב איך להוריד את הדרישות שלי", צחק המאמן, "אבל ההנהלה היתה כנה, פתוחה וחמה כלפיי. היום הודעתי לשמעון שאני לא עוזב את מכבי לטובת חוזה יותר גדול, ולא בהכרח למקום יותר טוב, אלא בגלל שאני הולך על חלום ילדות שיש לי. זה היעד היחידי שעוד לא כבשתי, ועכשיו הזמן לנסות לעשות זאת. הציעו לי להישאר, אבל בחרתי לקחת את הצעד הזה".

הבעלים, דייויד פדרמן, סיכם: "כבר לפני מספר שנים אמרתי לדייויד שאני רואה אותו כחלק מהצוות שיהיה במועדון הזה ל-10 שנים קדימה. כבר אז היה ברור שיש רק שני דברים שעלולים להפריע לכך - הראשון - אם הוא יתמנה לשגריר באו"ם, השני - משרה ב-NBA. כשהוא סיפר לנו על ההצעה משם, הורדנו את הכובע והבנו שזו קפיצת מדרגה. אני משוכנע שהוא יצליח שם. זה לא סוד שהיו חילוקי דעות עם דייויד, אבל מעולם איש לא הרים קול. הוא תמיד הקשיב והסביר את דעתו ואנחנו שמחים בשבילו ומאחלים לו בהצלחה".