גודס מאמן מכבי: "נביא שלושה זרים וישראלי"

מי שהיה עוזרו של בלאט יקח את המושכות בנוקיה: אשמור על המועדון בטופ. בלאט פירגן: "מזל טוב לקואץ' גודס"

עדי הרשליקוביץ ואסף אקרמן  19.06.14 - 18:20
תחילת כתבה

בזמן שדייויד בלאט עסוק בשיחות עם קברניטי קליבלנד ב-NBA, במכבי ת"א נכנסו היום באופן רשמי לעידן חדש. גיא גודס, מי שהיה עוזרו של בלאט בארבע העונות האחרונת, חתם במועדון הצהוב לשנתיים בתפקיד המאמן הראשי. גודס יוביל את אלופת אירופה בעונה הקרובה, יצליח לשמור על ההישגים?

מכבי הוציאה הודעה רשמית על המינוי בה נכתב: "במינוי זה מכבי שמה דגש על חשיבות ההמשכיות בקבוצה. מכבי גאה על כך שהיא נותנת במה מרכזית ומקדמת לא רק שחקנים, אלא גם מאמנים גדולים. עם מעברו של דיוויד בלאט לליגה הטובה בעולם, מכבי ת"א רואה בגיא גודס כבחירה הטבעית והטובה ביותר להצעיד את הקבוצה קדימה".

''כבוד גדול עבורי לאמן את מכבי ת"א'', אמר גודס לאחר המינוי. ''זהו אתגר רציני, אבל אחרי 6 שנים כעוזר מאמן במכבי אני מרגיש בשל מקצועית. אני נכנס לתפקיד עם המון ביטחון ואעשה הכל כדי שמכבי תישאר בטופ. עבורי זו סגירת מעגל מרגשת. הגעתי למכבי ת"א בגיל 19, גדלתי והתפתחתי כאן, עברתי עם המועדון אינספור חוויות, הן כשחקן והן כחבר בכיר בצוות המקצועי. אני מגיל צעיר מכביסט''.

''אני מודה להנהלה שהביעה בי אמון ונתנה לי את האפשרות להוביל את המועדון הנפלא הזה. אני רוצה להודות לדיוויד בלאט, מאמן אדיר וחבר אמיתי. בארבע השנים האחרונות למדתי ממנו המון וגם תרמתי את כל הידע שלי להצלחת המערכת. אני מאחל לו הצלחה ב-NBA, מגיע לו להיות בליגה הטובה בעולם''.

בהמשך גודס גם התייחס לנושאים שנמצאים על סדר יומו. לגבי תפקיד העוזר סיפר: "הייתה פגישה מצוינת עם דני פרנקו, גם לו יש הצעות מסוימות והחלטות שהוא צריך לקחת. הפגישה היתה מאוד חיובית, נשב עם ההנהלה ונראה". לגבי התוכניות לרכש אמר: " יש עוד הרבה שחקנים להשלים לפאזל. 3 שחקנים זרים, ועוד ישראלי אחד במקום דייויד בלו, שכרגע לא נשאר, אלא אם יהיו הפתעות נוספות".

מי שנמצאים כמובן על הכוונת הם דונטה סמית' ודאור פישר. על שחקן מכבי חיפה בעונה האחרונה אמר גודס: "אנחנו מסתכלים ובודקים אפשרות לצרף אותו. בשנתיים האחרונות הוא היה השחקן הדומיננטי בליגה. נראה איך הדברים מתפתחים, זה לא תלוי רק בנו". על הסנטר ששיחק בעבר במכבי הוסיף: "אם פישר יקבל אזרחות הוא יהיה מועמד לכל קבוצה ישראלית. לדעתי יש 3 קבוצות שיכולות להתמודד עליו כלכלית".

מאוחר יותר הגיעה גם התגובה של דייויד בלאט שנשמע נרגש ואמר: "מזל טוב לקואץ׳ גודס, ברכות חמות. גיא הוא האיש הראוי ביותר לתפקיד. אני שמח עבורו ועבור מכבי ומאחל להם הצלחה".

גודס כזכור, שיחק 8 עונות במכבי ת"א ושימש במשך 6 שנים כעוזר מאמן. זו תהיה עונתו ה-15 בצהוב. את קריירת האימון שלו החל גודס כעוזר המאמן במכבי ראשון לציון ובמהלך העונה החליף את חנוך מינץ ותיפקד כמאמן הראשי. בעונת 2006/7 הצטרף לצוות האימון של מכבי ת"א, כעוזרו של נבן ספאחיה. עונה לאחר מכן היה עוזרו של עודד קטש וצביקה שרף. ב-2008/9 חתם גודס כמאמן ראשי בהפועל ירושלים ואימן בה שנתיים. בקיץ 2010 הוא חזר למכבי ת"א, וכמו כן שימש כעוזר מאמן נבחרת בריטניה.

גודס זכה עם מכבי ת"א(כשחקן ועוזר מאמן) ב-11 אליפויות, 7 גביעי המדינה, פעם אחת באליפות האדריאטית ובאליפות היורוליג, בסך-הכל 20 תארים.