התגובה לירושלים: רייט ודאנקן מתקרבים למכבי

אחרי שדונטה סמית' נחת בבירה, בת"א העלו הילוך. גם רנדל ובראון מועמדים

עדי הרשליקוביץ
עדי הרשליקוביץ  23.06.14 - 18:00
רייט ודאנקן, בדרך לתל אביב? (אתר הפועל ירושלים, אתר המנהלת)
רייט ודאנקן, בדרך לתל אביב? (אתר הפועל ירושלים, אתר המנהלת)
תחילת כתבה

לאחר מינוי המאמן, גיא גודס, הצוות המקצועי והנהלת מכבי תל אביב נמצאים עמוק בתוך החיפושים אחר שחקני חיזוק לעונה הקרובה. אצל אלופת אירופה ציפו לראות בשורותיהם את דונטה סמית' והופתעו כשחתם לשלוש עונות בהפועל ירושלים. והתגובה מכיוון היכל נוקיה צפויה בהקדם.

מי שנמצא גבוה על הכוונת הוא גארד הפועל ירושלים ברייסי רייט, שסיים את חוזהו אצל האדומים ובמכבי לוטשים עין לעברו. אמנם יש לשני הצדדים אופציה להמשך ההתקשרות, אך נראה כי הדרכים ייפרדו. רייט, שהגיע למלחה במהלך העונה, העמיד השנה ממוצעים נהדרים של 13.8 למשחק בעונה הסדירה ובפלייאוף עלה ל-19.1 הק' למשחק ב-57 אחוזים מהשדה.

ברייסי רייט (1.91 מ'), שיציין בקרוב את יום הולדתו ה-30, אמור להגיע על חשבונו של היקמן, שכפי שפורסם באתר ערוץ הספורט לא יישאר אצל הצהובים עקב דרישות שכר של מעל למיליון דולרים נטו לעונה.

עוד שחקן ששמו הוזכר כי הוא בדרך לצאת ממלחה ולרדת לכיוון ת"א הוא ג'וש דאנקן, שישב השבוע עם ראשי האדומים והכפיל את דרישותיו הכספיות, והם מצדם לא נענו לדרישות הללו. מכבי ת"א סימנה את דאנקן כבר בעונה שעברה והתעניינה בו, ולא מן הנמנע שהוא יהיה זה שינחת ביד אליהו.

אופציה נוספת מעניינת ומפתיעה בעמדה 4, המתפנה עקב עזיבתו הצפויה של דייויד בלו, הוא בראיין רנדל, הפורוורד של מכבי חיפה שעשה עונה מצוינת ברוממה. רנדל העמיד ממוצעים של 1.5 חסימות למשחק, 12 נקודות לערב בעונה הסדירה ב-54 אחוז מהשדה, ובפלייאוף העלה את הממוצע ל-13 נק' למשחק. הפורוורד לוקח 9.8 כדורים חוזרים למשחק ובמכבי גם אוהבים את האישיות של השחקן, אך החשש לגביו הוא מההיסטוריה הארוכה של פציעות שונות אותה הוא סוחב.

האחרון ברשימה הוא דרק בראון, הפורוורד האתלטי של לוקומוטיב קובאן שמתנשא לגובה 2.01 מ' והעמיד השנה ביורוליג מספרים נהדרים - 13.9 נק' בממוצע למשחק ב-58 אחוז מהשדה, כמעט שני אסיסטים ו-4.5 ריבאונדים. נדובר בשחקן רב-גוני בעל יכולות אתלטיות נהדרות.