טייריס רייס חתם בחימקי. מזרחי: הכסף עיוור אותו

הגארד ישתכר 2.5 מיליון דולר לעונה במשך שלוש שנים בבירת רוסיה. יו"ר מכבי ת"א: "ציפיתי שיישאר עוד עונה"

אסף אקרמן
אסף אקרמן  30.06.14 - 17:50
תחילת כתבה

טייריס רייס עוזב את מכבי תל אביב. גיבור הזכייה של הצהובים בטרבל אומר שלום להיכל נוקיה כבר לאחר עונה אחת, ואחרי שהוביל את הצהובים עד לגביע אירופי סנסציוני, הוא עבר למקום שבו הכסף הגדול מדבר. רייס חתם הערב (שני) לשלוש שנים בחימקי מוסקבה, שם ירוויח 2.5 מיליון דולר נטו לעונה. למעשה, הרכז, שוויתר על הצעה מריאל מדריד, עזב את אלופת אירופה לטובת קבוצה שתשחק ביורוקאפ.

מי שהתאכזב מאוד מהעזיבה של רייס, הוא שמעון מזרחי. "ציפיתי שטייריס ייתן עוד עונה במכבי, אבל כנראה שכסף מעוור", אמר היו"ר המיתולוגי. "אורח החיים של ספורטאים הוא לא ארוך, והוא קיבל הצעה שלא היינו יכולים להשוות. זו לא פעם ראשונה שאנחנו מביאים שחקנים אלמוניים, שמקבלים חשיפה ומשדרגים עצמם בעתיד. היו לו שיחות עם ניקולה והוא התלבט מאוד, אך הסוכן שלו לחץ לסיים את זה מהר. גם היקמן מחזיק בהצעות גבוהות, וקשה לקבוע מה יהיה עתידו".

מכבי ת"א נתנה פייט לא קטן כדי להשאיר את רייס, שהעדיף תחילה להישאר במקום בו עשה את הקפיצה הגדולה ביותר בקריירה שלו. הצהובים שיפרו במהלך הלילה את ההצעה לרייס והעמידה אותה על כ-900 אלף דולר נטו לעונה, אולם על שולחנו של הגארד היו שתי הצעות גבוהות בהרבה - ריאל מדריד הציעה כ-1.6 מיליון דולר נטו לעונה, בחוזה לשלוש שנים, כאשר חימקי הציעה סכום דימיוני של 2.5 מיליון דולר לעונה. ה-MVP של הפיינל פור לא יכול היה לסרב לשכר כזה ומכבי, עם כל הרצון של שני הצדדים, תצטרך כעת לחפש פתרון אחר.

הבעיה מבחינתה מכבי החלה כבר עם העובדה כי בחוזהו של רייס מופיע סעיף יציאה על סך 350 אלף דולר, מה שמבטיח את שחרורו במידה שקבוצה מוכנה לשלם את הסכום הנקוב. חימקי וריאל, כאמור, רחוקות שנות אור מסעיף היציאה, שהפך לא רלוונטי בן רגע. מכבי נמצאת במצב לא פשוט, אחרי שבנתה על הישארותו של רייס, שהצהיר כי ימשיך בצהוב מיד אחרי הזכיה באליפות אירופה.

מי שצריך להתמודד עם הסיטואציה הוא המאמן החדש גיא גודס, שבנה על רייס כאחד מעמודי התווך של הקבוצה בעונה הקרובה. עם עזיבתו של רייס, שוב יחל החיפוש אחר גארד מוביל חדש, כאשר בהיכל נוקיה כבר מבינים שלא צפויה להם מלאכה פשוטה. אחד השחקנים שכבר עלו על הפרק הוא ג'רמי פארגו, שעשוי לחזור מצסק"א לקדנציה נוספת בהיכל. גם קרלון בראון, כוכב הפועל ת"א בעונה החולפת, מועמד.

כזכור, רייס הגיע למכבי ת"א בקיץ שעבר מבאיירן מינכן הגרמנית. בתחילת דרכו בנוקיה עוד היה כאלה שהרימו גבות לגבי יכולתיו. אלא שככל שהתקדמה העונה, רייס גם שידרג את יכולתו. השיא מבחינתו היה בדיוק במאני טיים של העונה, כאשר תצוגת שיא שלו בשני משחקי הפיינל פור סחפה את מכבי ת"א לתואר.