רייס: "לא מאמין שהם ממשיכים עם השיטה המטופשת הזו"

טייריס רייס, אקס מכבי ת"א, הגיב בטוויטר על החלטת המנהלת לפיה גם בעונה הקרובה זהות האלופה תוכרע בשיטת בית וחוץ: "מה כל כך קשה להוסיף עוד משחק אחד על מנת שתהיה מנצחת ברורה?". יו"ר המנהלת דווקא הצדיק אותו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.08.14 - 14:58
תחילת כתבה

מנהלת הליגה החליטה היום (ראשון) כי בדומה לעונה שעברה, גם בעונת 2014/15, זהות האלופה תוכרע בשיטת בית וחוץ. השיטה הזו זכתה לביקורות רבות עוד במהלך העונה שעברה, כולל מאמן מכבי תל אביב לשעבר דייויד בלאט ודונטה סמית', שמשחק כיום בהפועל ירושלים ואשתקד במכבי חיפה.

מי שהצטרף היום למבקרים הוא אקס נוסף של מכבי תל אביב, טייריס רייס, שעזב בקיץ האחרון לכסף הגדול של חימקי מוסקבה. רייס וחבריו כמעט הפסידו את האליפות בשיטה הזו לירוקים וכעת ה-MVP של הפיינל פור ביורוליג מצא זמן לסגור חשבון.

"הליגה הישראלית עדיין ממשיכה עם השיטה המטופשת של שני משחקים על האליפות", צייץ טייריס רייס, "מה כל כך קשה להוסיף משחק אחד ולעשות הטוב משלושה משחקים? ככה יש אלופה ברורה". יו"ר המנהלת שמואל פרנקל לא הסתיר את דעתו כשהצדיק את רייס. בשיחה עם "חמש באוויר", תוכנית הרדיו של ערוץ הספורט, אמר: "אני מבין אותו. אם היה לי טוויטר אז הייתי כותב אותו דבר".

בהודעה רשמית מטעם מנהלת הליגה נכתב: "דירקטוריון מנהלת הליגה החליט הבוקר כי שיטת הגמר בעונת 14/15 תישאר כפי שהיתה בעונה שעברה: שני משחקים עם הפרש סלים. כמו כן הוחלט כי המנהלת תכנס במשך העונה הקרובה סימפוזיון בנושא עתיד ליגת ווינר סל בו ידונו נושאים שונים בכדורסל ובין היתר שיטת הגמר כאשר חלק ניכר מחברי הדירקטוריון נוטים לחזור לשיטת הפיינל פור. הגרלת המשחקים לעונת 14/15 תתקיים ב-7 בספטמבר. גביע ווינר סל יתקיים בתאריכים 15-18 בספטמבר בארנה בירושלים ובמקביל בבית מכבי בראשון לציון".