ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 27 19 8 70.4%
2 מכבי ת"א 27 18 9 66.7%
3 בני הרצליה 27 17 10 63%
4 הפועל חולון 27 16 11 59.3%
5 גליל עליון 27 13 14 48.1%
6 הפועל חיפה 27 13 14 48.1%
7 הפועל ת"א 27 14 13 51.9%
8 גלבוע גליל 27 13 14 48.1%
9 הפועל אילת 27 12 15 44.4%
10 נס ציונה 27 12 15 44.4%
11 הפועל ב"ש 27 9 18 33.3%
12 ראשון לציון 27 6 21 22.2%
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גרשון: לא אאמן את מכבי. את מה שעוזרים עשו לי לא אעשה לגודס

אחרי המינוי המפתיע, הצוות הטרי של מכבי דיבר לראשונה. העוזר החדש: "אם יצעקו לגיא לעזוב אז יצעקו לשנינו. אני לא אחליף אותו". המאמן: "גם לי היה מוזר שפיני מגיע, אך אני מאושר. היו חששות, 9 מתוך 10 יגידו שאני משוגע"

רועי גלדסטון  11.08.14 - 21:38

עד לפני מספר שעות, קשה היה לחשוב על תסריט יותר מופרך בקשר למבנה הצוות המקצועי של מכבי ת"א, אבל לפעמים, המציאות בנוקיה עולה על כל דמיון. האיש שהביא לצהובים 3 גביעי אירופה, פיני גרשון, מונה הערב (שני) לעוזרו של גיא גודס, עוד לפני שהאחרון העביר אימון אחד במשרה החדשה שלו.

באופן טבעי, הבאתו של מאמן בכיר לעבוד כעוזרו של גודס, שרק קודם מעמדת העוזר של דייויד בלאט, גוררת הרמת גבה, ואף יותר מכך. אלא שבמכבי ת"א מתעקשים שאין מדובר בהבעת אי אמון, וכהוכחה לכך שבונים על גודס, שיפרו את חוזהו - במקום חוזה לשנה עם אופציה לשנה נוספת, המאמן קיבל שודרג עם חוזה מובטח לשנתיים. אז איך זה בדיוק יעבוד?

הערב כבר ערכה מכבי ת"א מסיבת עיתונאים מיוחדת לרגל המינוי בה ישבו לראשונה גודס וגרשון יחדיו. גיא גודס דיבר ראשון ואמר: "פיני מצטרף לצווץ האימון ואני אישית מאוד מאוד שמח. אני מאמין שביחד נוביל את מכבי להישגים אליהם היא צריכה להגיע, כמו בשנה האחרונה. תמיד היו במכבי צוותים חזקים ודומיננטים, שביחד הובילו אותה".

גודס: "הרעיון שפיני יצטרף היה מוזר גם לי"
"השתלשות העניינים היתה פיקנטית לפני חודש עלה הרעיון על ידי כולנו, ישבנו וחשבנו על מועמדים לעוזר, המספר הצטמצם ונשארו שניים - ננו גינזבורג ופיני", סיפר גודס, "הרעיון היה מוזר להרבה אנשים וגם לי למען האמת. נפגשתי עם פיני ורציתי להרגיש אותו, היו לי חששות ואי ידיעה למה איך והאם זה נכון. דיברנו על הכל בשיח טובה וארוכה. דברים הבשילו נפשית ומחשבתית לפני כעשרה ימים, נפגשנו שוב ושוחחנו שנית על איך זה יעבוד. הנושא לא סטנדרטי, הקושי הגדול יהיה איך זה יעבוד בחוץ מול התקשורת, וכל דבר שהוא מעט מוזר, יגידו וידברו. אבאל אני שלם עם ההחלטה שלי, רקמתי אותה ואני בטוח שהיא תצליח, אני מאושר מההחלטה".

גודס מודע כמובן לפיגורה שכעת ניצבת לידה והוסיף: "אם אהיה בחוסר בטחון בגלל ההילה של פיני, זה לא יעבוד. זה היה צריך להבשיל וזה לקח לי זמן. 9 מתוך 10 יקראו לי משוגע, אבל רבים אמרו לי שזו החלטה אמיצה. האמונה והבטחון בעצמי זה מה שהניע אותי. הוא ייתן לי טיפים כמו שאני נתתי לדייויד בלאט. אם עוזר המאמן הכי טוב באירופה לידי, אני צריך להיות מאושר מזה".

"את מה שעוזרים עשו לי, לא אעשה לגיא"
"אעזור לגיא להצליח, אעשה את המקסימום" הבטיח גרשון, "מעולם לא הסתרתי מעוזר שלי אף ידע, וכיום, כעוזר, אל תבדקו את האמינות שלי. אני בא כעוזר, ולא מתכוון בשום מקרה למה שאתם מנסים לרמוז. אני לא אאמן את מכבי. כבר עשיתי את זה, השגתי מספיק, ואני מאחל לגיא לעשות את מה שאני עשיתי. אם הוא יצטרך אותי בימים פחות טובים הוא יוכל לשים את זה על הכתפיים שלי, הן מספיק רחבות כדי לקחת אחריות על מה שנעשה. זה לא משנה מי מספר 2 ומי מספר 3, אני בא להעביר אימונים - מה שאמרתם שלא עשיתי כמאמן ראשי. אני מבטיח שאת מה שהעוזרים הלא טובים שלי עשו לי, אני לא אעשה לגיא".

גרשון המשיך את הקו ואמר: "שאיש מאוהדי מכבי, ואני רואה שהם שמחים, לא יבנה על זה שאני אחליף את גיא. ברגע שיקראו לו ללכת הביתה אחרי כמה הפסדים, יקראו לשנינו, ואני לא מתכוון  להחליפו. השם שצברתי ב-50 שנה יותר חשוב מאשר שאשבור את המילה. זה מוקלט, ואני אומר זאת בצורה שלא משתמעת לשתי פנים. זה לא יקרה, נקודה".

גרשון: "גיא לקח החלטה של גבר"
בהמשך גרשון גם התייחס להחלטה מנקודת המבט של גודס: "את החוזק הראשון שלו כמאמן הוא לקח בהחלטה הזו - לקחת את פיני כעוזר - זו החלטה לא קלה, החלטה של גבר. אוכל לתת לו טיפים, אולי אעזור לנצח כמה משחקים, אבל זה התפקיד של עוזר. לא אבוא לתקשורת לקחת קרדיט על נצחונות, עשיתי את זה מספיק ואני לא צריך את זה".

"לא היה לחץ, ההחלטה היתה בידיים שלו וגיא קיבל את המנדט להחליט", הוסיף גרשון, "זאת משרת אמון והוא החליט לבד. אני יודע את סדר קבלת ההחלטות שלו ואני יודע שאנשים ייעצו לו, אבל לא לחצו. אם אותם אנשים לא היו רוצים אותי, לא הייתי יושב פה".

פדרמן: "יגידו שהמינוי הזוי - אולי יתברר שטעינו"
הבעלים דייויד פדרמן הוסיף: "אנחנו לא מנסים לשכנע אף אחד. חשבנו על כל הסיכונים, לקחנו בחשבון הכל. עד אתמול בערב, איש במכבי, פרט לגיא, בכלל לא נפגשעם פיני. העניין הזה קיים כבר חודש, אבל רק אתמול גיא אמר שהוא החליט. אם גיא היה אומר 'לא', זה לא היה קורה. יגידו שהמינו הזוי ומסוכן - זה ברור ברור וזה נכון, ואולי יתברר שטעינו, אבל היתה מערכת שיקולים של מה הכי נכון לקבוצה. בגיל מסויים, הכיף הגדול לתת. פיני היום בשלב הזה - שזה תענוג לתת למישהו צעיר. העתיד הוא עם הדור הצעיר".

על האירועים במשחק הראווה בניו יורק, שהובילו לפיטוריו של גרשון, אמר הבעלים: "לא אני פיטרתי את פיני, אבל לא הייתי שבע רצון. אולי אני טועה, אבל דברים השתנו. הוא בן 63 בקרוב, זה לא אותו פיני של לפני 10 שנים. אנחנו מתבגרים, ולהיות יד ימינו של מישהו כמו גיא שווה יותר מכסף. גיא נמצא כאן 6 שנים, אני לא זוכר כזה מקרה, אבל כשבלאט עזב - אפילו לא היה דיון או פגישה על זהות המאמן. כבר שנים אנחנו מסתכלים עליו ויודעים שגיא ימשיך את השושלת ברגע שבלאט יילך. הוא חתם לשנתיים, אבל להערכתינו, הוא צפוי להיות המאמן הרבה שנים קדימה. זה מה שקיווינו שיקרה. אני לא מזלזל בסיכונים, כי פיני יכול להגיד משפט ברגע. שמעון הזכיר היום שאנחנו נוסעים לארה"ב, אז אמרנו שנחביא את פיני".

מזרחי: "פיני לא מגיע לגנוב מאף אחד תהילה"
בראיון ל-103FM, שמעון מזרחי שפך מעט אור: "פיני דחה בקיץ הצעות מיוון כי הוא הודיע שהוא לא רוצה להיות מאמן ראשי. אני לא חושב שהוא יותר מדי דומיננטי כדי לשמש כעוזר, מה, גיא לא דומיננטי?! הדברים מתואמים ביניהם, איש לא בא לגנוב הילה או תהילה. תנו למהלך הזה אפשרות. לא קראנו לו 'מנהל מקצועי', כי לא באנו לרמות, אלא להציג עובדות, והעובדה היא שפיני בא להיות עוזר של גיא. תראו מי העוזר של דייויד בלאט עכשיו - מאמן וותיק שהפך לעוזר".

"כשבלאט עזב, אפילו לא שקלנו למנות את גרשון, כי היה ברור לנו שהיורש הכי ראוי הוא גודס. גם המינוי של ניקולה ווייצ'יץ' בזמנו לא היווה פגיעה באף אחד, ואיש לא בא לדרוך על בהונות של אף אחד. הם נפגשו עם חברי ההנהלה וכולם נתנו את ברכת הדרך. לקחנו בחשבון שבתקשורת אולי יציירו את הצעד הזה כסכסוך, אבל החלטנו ללכת על זה. זה אף פעם לא מזיק לחזק צוות מקצועי, אז תפרגנו".

מוקדם יותר היום, עוד לפני שהמינוי הושלם, גיא פניני התייחס עם נחיתתו בארץ לאפשרות שגרשון יצטרף לצוות של הצהובים: "אני מאוד מעריך את פיני, עבדתי איתו שנתיים וזו היתה חוויה גדולה עבורי. אני בטוח שמכבי וגיא גודס יעשו את השיקולים שלהם, ובסופו של דבר כולם רוצים טובת המועדון. אם זה יקרה, אני אהיה מאושר".