ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 27 19 8 70.4%
2 מכבי ת"א 27 18 9 66.7%
3 בני הרצליה 27 17 10 63%
4 הפועל חולון 27 16 11 59.3%
5 גליל עליון 27 13 14 48.1%
6 הפועל חיפה 27 13 14 48.1%
7 הפועל ת"א 27 14 13 51.9%
8 גלבוע גליל 27 13 14 48.1%
9 הפועל אילת 27 12 15 44.4%
10 נס ציונה 27 12 15 44.4%
11 הפועל ב"ש 27 9 18 33.3%
12 ראשון לציון 27 6 21 22.2%
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תחת צל כבד: כל הסודות על מינוי פיני גרשון לעוזרו של גודס

הרעיון של פדרמן ורקנאטי, החשש של גודס והשיחה עם פיני גרשון. אנשי מכבי ת"א נתנו למאמן הטרי לקבל את ההחלטה, אך רק לאחר שדרוג שכרו והתובנה שגרשון יעזור לו בקרבות עם אוברדוביץ', הוא בחר במהלך. דו"ח גלדסטון מנתח את הצעד המפתיע ביותר של הקיץ

רועי גלדסטון  12.08.14 - 15:33

פיני גרשון מונה לעוזר המאמן של גיא גודס במכבי תל אביב, ללא ספק – הסיפור הכי גדול של הקיץ בספורט הישראלי. כבר לפני כחודשיים, העלו את הרעיון לראשונה המנכ"ל דני פדרמן וסגן יו"ר הדירקטוריון שי רקנאטי בשיחה סגורה עם אחד מהמקורבים למערכת. אז, באותם ימים, זה נזרק לאוויר כרעיון. לא מעבר לכך. השניים ישבו לפגישה עם פיני גרשון ושאלו אותו מה דעתו על כך. באותם ימים נראה היה שננו גינזבורג יקבל את התפקיד כפייבוריט של גיא גודס, אך בהנהלה לא הרגישו בנוח עם המינוי. הזמן עבר וגינזבורג לא מונה. במשרדי המועדון  הובא רעיון צירופו של פיני לראשונה בפני גודס, לאחר שהאפשרות הועלתה בפני גרשון עצמו. גודס היה סקפטי. "זה לא יקרה, תתקדמו", אמר לסובבים אותו לאחר אותה פגישה. כעת, אחרי המינוי, דו"ח גלדסטון חושף את כל הפרטים.

גודס חשש. בחודש האחרון, כשהבין שההנהלה לא מוותרת בקלות, החל לבחון את הסוגיה. בדרך הייתה פגישה עם אלעד חסין, אבל העסק התקרר די מהר. גודס התייעץ עם הקרובים לו ואמר בפה מלא כי הוא חושש מהסיטואציה, מתגובת הקהל והתקשורת. לא רק שבמכבי לא מקבלים את ההכרעה שלו – להביא את ננו גינזבורג, אלא מבקשים להנחית פיגורה שתטיל עליו צל כבד, כאקט שמצטייר כחוסר אמון בו.

בכל החודש הזה, בהנהלת מכבי חיזקו את גודס והובילו אותו לקבל את הרעיון המהפכני. "תחשוב איזה יתרון יהיה לך כשפיני גרשון יהיה זה שמייעץ לך במשחקים", אמרו לו. באחת השיחות גם צוירה סיטואציה של התמודדות מול אוברדוביץ' או מסינה, השועלים הוותיקים. העובדה שהם יראו את פיני ליד גודס, ולא את ננו גינזבורג, מביאה גם ערך מוסף תודעתי, נאמר לו. בסופו של יום אנשי ההנהלה אמרו לגודס כי הוא המפתח היחידי לכך שהעסק הזה יעבוד. אם הוא יחליט שזה יכול לעבוד, אז זה יצליח, אבל אם הוא יהיה לחוץ מהסיטואציה כל הזמן, ויציץ מעבר לכתף, אז אין טעם ללכת על זה.

אחרי אחת הפגישות של גודס עם פיני, המאמן חזר מבולבל. הפגישה הייתה טובה, ומבחינת כדורסל גם גודס הבין שזה בינגו, אבל הצל הכבד הפריע למאמן. תחת הלבטים האלה, גודס המריא למחנה הקיץ בלאס וגאס. הוא התייעץ שם עם שורה של אנשים, רובם המליצו לו שלא יחשוב על כך אפילו. הוא חזר ארצה מבולבל. במכבי החליטו על מחווה של שדרוג תנאי החוזה כדי להשרות על המאמן הטרי בטחון. במקום שנה עם אופציה לשנה נוספת, הוא קיבל חוזה מובטח לשנתיים. כלכלית ההחלטה טובה לגודס, כששכר משמעותי יגיע לחשבון הבנק שלו – בכל מקרה.

הנהלה מכבי ידעה לפעול אתמול מהר. אחרי שהעיתונאי אהרל'ה וייסברג חשף את הסיפור ב'ישראל היום', החל מחול שדים ובאופן טבעי הספקולציות התנפחו למימדים אדירים. מסיבת העיתונאים שהתרחשה, שמה סוף לשמועות, כשכל הנוגעים בדבר התייצבו מול המצלמות ונתנו את משנתם בשידור חי.

ההיסטוריה מדגימה שבתוך סיטואציה אתה לא תמיד יודע מה הכי טוב לך. כך למשל, כשדייויד בלאט הגיע למכבי בקדנציה האחרונה, גיא גודס לא היה הבחירה הראשונה שלו. בלאט הביא בפני הבעלים שם אחר כעוזר ראשון. ההנהלה ביקשה להשאיר את גודס, ואחרי מספר פגישות בין השניים זה אכן מה שקרה. אין ספק שמאמן קליבלנד לא מתחרט על התעקשות ההנהלה.

שכרם של גרשון וגודס, שנחשף כאן לראשונה די דומה. גודס קיבל חוזה של 500 אלף דולר נטו לשנתיים, גרשון ישתכר 200 אלף דולר לעונה אחת. לפעמים הדברים הם פשוטים מכפי שחושבים. פיני גרשון אמר שהוא חוזר חזרה לעשייה כי הוא אוהב את זה ורוצה את זה. זה נכון, אבל בסופו של דבר ההחלטה היא גם כלכלית. מדובר בשכר גבוה מאוד, בחזרה למרכז הבמה, והגעה מחודשת למקום בו גרשון מרגיש הכי בנוח. בינגו מבחינתו.

בכיר בעולם הכדורסל, שמכיר היטב את גרשון אמר היום: "אני מאמין לגרשון כשהוא אומר שהוא יעשה את הכל כדי לעזור לגודס. פיני הוא מטבעו אדם שמפרגן לסובבים אותו והיה כך כל הקריירה. כולם זוכרים שכשהוא קיבל את העבודה באולימפיאקוס, הוא לקח איתו את ארז אדלשטיין, אלעד חסין ואבי קובלסקי. הוא נותן לאנשים לגדול ולהתפתח לידו מבלי לחשוש. היה ברור לו שאדלשטיין הוא מאמן מחונן בדרך למעלה והוא לקח אותו איתו. עד היום הם חברים טובים וקולגות שעוזרים האחד לשני כל הזמן. פיני הוא הרי היועץ הלא רשמי של אדלשטיין בנבחרת, וצחוק הגורל שאם אדלשטיין לא ייקח קבוצה בשנה הבאה, אולי הוא יהיה היועץ הבלתי רשמי של גודס ופיני במכבי. מי היה מאמין".

"המהלך הזה יהיה הצלחה גדולה או מפלה. אין באמצע", הבהיר אחד מהבכירים במכבי. התשובות? החל מ-1 בספטמבר – פתיחת האימונים הרשמית.