עודד קטש: "ניסינו לבנות קבוצה שתתחבר לקהל"

הפועל ת"א פתחה עונה. אורי שלף: "קטש באדום? הוא מתאים כמו כפפה ליד". גייטס: "הפועל תמיד משחקת חזק, זה מה שהאוהדים מצפים לו"

רועי גלדסטון  05.09.14 - 16:55
תחילת כתבה

הפועל תל אביב פתחה באופן רשמית את הכנותיה לקראת עונת 2014/15. את עמדת המאמן הראשי תפס עודד קטש, שבשנתיים הקודמות הוביל את הפועל אילת. יחד איתו הגיע גם הסנטר יינסי גייטס, שכבר כעת נראה בכושר מצוין.

מי שעוד הצטרפו לקבוצה הם הפאוור-פורוורד ג'רום מיימון, הסווינגמן ריון בראון, הסמול פורוורד המתאזרח ווילי וורקמן והגארד דוראנד סקוט. כמו כן נשארו הקפטן מתן נאור, הישראלי המצטיין בעונה שעברה רביב לימונד, יונתן שולדבראנד, רום גפן וגולן גוט. מי שהצטרפו הם הרכז יחזקאל סקוורר ותמיר בלאט בן ה-17, בנו של דייויד בלאט, שישחק גם ברמת השרון מהליגה הלאומית באמצעות הכרטיס הכפול.

הפועל תל אביב אמורה לעבור בחודש ינואר הקרוב מהאולם בהדר יוסף לאולם החדש במתחם הדרייב-אין, שיכיל כ-3,000 מקומות ישיבה. בכך אמורה להסתיים סאגת נדידה בת כמה שנים, מאז הריסת אולם אוסישקין. המשחק הראשון של האדומים העונה ייערך ב-15 בספטמבר מול אילת בארנה בירושלים במסגרת גביע ווינר.

"הקהל של הפועל הוא קהל מיוחד ואימון פתיחה זה תמיד דבר מרגש. יש את החששות, המטרות והחלומות", אמר עודד קטש. "מ-10 ימי האימון שהיו לנו אני די מרוצה ממה שהצלחנו לעשות בקיץ. אנחנו מאוד שמחים על ההחתמות של סקוורר ויינסי. הבסיס הישראלי נשאר מהעבודה הטובה שנעשתה פה בעונה שעברה. ניסינו לשנות כמה שפחות. אמנם הלכו מפה זרים טובים ונצטרך לראות איך החדשים נכנסים לנעליים שלהם, אבל הבסיס הישראלי נשאר. אני בעד המשכיות".

"ניסינו לבנות קבוצה שתתחבר כמה שיותר לקהל שדוחף עם הרבה אנרגיות", הבהיר קטש. "יש לנו גארדים וגבוהים מאוד קשוחים. הייתי רוצה לראות קבוצה עם קצב מהיר, אבל שהגנה זה הבסיס שלה. מתן עוד מעט דומע כשהוא מדבר על האולם החדש. אני מבין את המשמעות של זה. תהיה שם אווירה אדירה. אני מקווה שזה יקרה במועד שאומרים לנו". כשנשאל אם יגיעו עוד שחקנים, ענה המאמן בחיוך: "נגמר הכסף".

מתן נאור המשיך: "זו שנה שישית שלי ברצף ועוד שנתיים מלפני, אבל לא סופרים את זה. הולכת להיות שנה מעניינת, שנה גורלית למועדון בתקווה שנעבור לאולם החדש. יש לזה הרבה משמעויות. זו דרך חדשה ואני מקווה שנצליח לעמוד בציפיות, שלנו קודם כל". על החיבור עם קטש אמר הקפטן: "זה מכניס אנרגיות חדשות, לא משנה מי מגיע, בטח כשזה עודד. עשינו עבודה יפה עם ארז בשלוש השנים האלה. לעודד יש יתרון שהוא היה שחקן ברמות הגבוהות והוא יכול גם להדגים. אם הייתי צעיר יותר והמאמן היה מדגים ככה, הייתי פורש מזמן. לשלב שחקנים חדשים יהיה חלק מהמבחן שלנו השנה".

"אני כאן שבוע והאוהדים כבר מדהימים, ואת זה אני אומר רק על סמך אימונים", פתח את דבריו יינסי גייטס. "נהניתי לשחק עבור קטש בעונה שעברה. הייתה אפשרות לשחק עבורו שוב והלכתי על זה. הייתה לי ההזדמנות לשחק מולם בשנה שעברה והפועל ת"א תמיד משחקת חזק. זה מה שהאוהדים מצפים מאיתנו, ננסה לתת את המיטב שלנו בכל משחק".

המנהל אורי שלף הסביר: "זו תהיה קבוצה נלחמת, קבוצה שתשאף לנצח בכל משחק. קטש באדום? כבר היה לי חודש להתרגל. כבר היו כאלה שהיו סמלים במכבי ועברו להפועל. הוא מתאים כמו כפפה ליד ואני בטוח שנצליח". על תמיר בלאט אמר: "אין מטען, הילד בא להפועל והוא הפועל. הוא יהיה שחקן מוביל בהפועל בשנים הבאות". מעבר בינואר? "אם בישראל אומרים ינואר, אז מתי עוברים? אני אומר פברואר".