הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האיגוד ידרוש: הרחקת רוט וטיוס מ-4 משחקים

השניים יעמדו לדין בשל אי התייצבותם לנבחרת ועשויים גם לספוג קנס

רועי גלדסטון  15.09.14 - 14:58
טיוס, יעמוד לדין ברביעי (אלן שיבר)
טיוס, יעמוד לדין ברביעי (אלן שיבר)
תחילת כתבה

אחרי שסירבו להתייצב לאימוני נבחרת ישראל - כל אחד מסיבותיו - אלכס טיוס ומורן רוט יעמדו ביום רביעי הקרוב לדין משמעתי באיגוד הכדורסל. וכפי שנראה כרגע, השניים צפויים להיענש בחומרה.

היועץ המשפטי של האיגוד, עורך הדין רונן ויינברג, דורש בכתב האישום נגד השניים הרחקה מארבעה משחקים בפועל ועוד לא פחות מעשרה משחקים על תנאי במקרה של עבירה דומה. כמו כן, היועץ המשפטי דורש שכל אחד ייקנס ב-30 אלף שקלים. 

למורן רוט, כידוע, אין כרגע קבוצה לקראת העונה שבפתח, כך שבמקרה שלו עונש הרחקה בפועל עשוי להתברר כפחות רלוונטי. טיוס, לעומת זאת, הוא כנראה שחקן הפנים הטוב ביותר בסגל של מכבי תל אביב, אבל בכל מקרה לא מדובר בהשעיה בזמן קריטי של העונה. 

"חרף הזימון של השחקנים להתייצב לאימוני הנבחרת ולטורניר, עשה השחקן דין לעצמו ובחר שלא להופיע לאימוני הנבחרת, זאת חרף מספר פניות ודרישות שהועברו על ידי האיגוד", כך צוין בכתבי התלונה נגד טיוס ורוט. "ההופעה בנבחרת הלאומית היא זכות גדולה ואין לאפשר לשחקנים לעשות דין לעצמם".

רוט וטיוס זומנו לסגל על ידי ארז אדלשטיין ובחרו כאמור שלא להופיע, מה שלא הפריע לנבחרת ישראל שהעפילה בגדול לאליפות אירופה בפעם ה-12 ברציפות. יחד עם זאת, בנבחרת לא שוכחים את ההברזה, ובעקבותיה הגיעה גם ההעמדה לדין.