הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איזה חוזה מציע איגוד הכדורסל לצביקה שרף?

כמה יקבל יו"ר האגף המקצועי, ואיזה סעיף נוסף הוכנס? פרטים כאן

רועי גלדסטון  17.09.14 - 12:41
שרף, יקבל תפקיד באיגוד? (מנהלת הליגה)
שרף, יקבל תפקיד באיגוד? (מנהלת הליגה)
תחילת כתבה

ביום ראשון הקרוב בשעה 17:00, תתכנס הנהלת איגוד הכדורסל לאישור מינוי מקצועי - מינוי שצפוי להשפיע על עתיד הכדורסל הישראלי. צביקה שרף אמנם נמצא בחו"ל ולא יהיה נוכח, אבל יו"ר האיגוד עמירם הלוי ינסה להעביר את מינויו לתפקיד יו"ר האגף המקצועי במקומו של אריק שיבק, שכזכור סיים את תפקידו לפני מספר חודשים.

אתר ערוץ הספורט מביא כאן לראשונה את תנאי ההסכם שמציעים באיגוד למאמן העבר. על פי המתווה, שרף ישתכר 40 אלף שקל ברוטו לחודש, בחוזה ל-3 שנים מבלי אפשרות לפטרו, מה שנקרא – NO CUT. לאחר 3 שנים, קיימת בחוזה אופציה להאריך את החוזה ב-3 שנים נוספות, כשהאופציה - שימו לב - היא חד צדדית ושל שרף בלבד. זאת אומרת, שאם יחפוץ בכך, שרף ירוויח שכר של 480,000 שקל ברוטו בשנה למשך 6 שנים - 3,880,000 שקלים לכל התקופה, כאשר כמובן שיש להוסיף לכך הוצאות רכב והוצאות נלוות נוספות שמקבל יו"ר האגף המקצועי.

אין ספק שמלבד תרומתו המקצועית של בעל מקצוע מוכח כמו שרף, ההסכם – אם יעבור - גם ייתן שקט פוליטי ליו"ר האיגוד. כזכור, שאול אייזנברג הורחק ולא מכהן כחבר הנהלה, ובמקרה של מינוי לתפקיד גם שרף יצטרך להתפטר מההנהלה. בכך, סיעת "עוז" תאבד למעשה מהעוקץ שלה. למהלך, עם זאת, יש לא מעט מתנגדים.

לשם ההשוואה הכספית, אריק שיבק השתכר 60 אלף שקלים ברוטו בחודש, אולם התפקיד שלו כלל גם את משרת המאמן הלאומי. אחרי שנתיים בתפקיד המאמן הלאומי, שיבק קיבל חוזה של שנתיים עם אופציה דו-צדדית לשנתיים נוספות, כאשר בחוזהו נכתב כי ימשיך לקבל את אותו השכר גם אם לא ימשיך בתפקיד המאמן. בסופו של דבר, שיבק הלך הביתה בגלל כסף, והטענה שהייתה ליו"ר האיגוד דאז דן חלוץ היא שאין לאיגוד את המשאבים להחזיק אותו. כעת נמצאו המשאבים כדי להעניק חוזה לצביקה שרף, חוזה שהאיגוד יוכל להשתחרר ממנו רק בעוד 6 שנים.

מדוע לא המשיך אריק שיבק בתפקידו? בתקופתו, כשעבד ביחד עם עמוס פרישמן, סגנו באגף המקצועי, האגף השתקם אחרי שנים לא טובות ונפילת הנבחרות השונות לדרג ב'. נבחרת העתודה חזרה לדרג א' וסיימה במקום ה-7 באליפות אירופה, נבחרת הקדטים חזרה גם היא לדרג א' וסיימה במקום השני באליפות אירופה דרג ב' וגם נבחרת הנערות רשמה הצלחה. האקדמיה של איגוד הכדורסל מוכיחה את עצמה מדי יום, והתכניות המקצועיות שהתווה שיבק, תוך חריש עמוק בכל נקודה בארץ הניבו פרי. יש באיגוד מי ששואל מדוע להחליף מה שעבד היטב. התשובות לכל השאלות, ביום ראשון הקרוב בישיבת ההנהלה.

עמירם הלוי בקש שלא להגיב לידיעה.