גודס לא בלחץ: עבורנו אלה עדיין משחקי אימון

אחרי ההפסד בגמר גביע ווינר, מאמן מכבי ת"א התייחס גם לוויתור על מאריץ': "לא חשבתי שהוא יכול לתרום". על החולשה של קבוצתו: "י-ם לקחה 17 ריבאונד בהתקפה, זה יכול היה להיגמר גם ב-20 הפרש". פניני: "הם רצו יותר את הניצחון"

רועי גלדסטון  18.09.14 - 23:16
תחילת כתבה

לא כך רצה גיא גודס לפתוח את הקדנציה כמאמן ראשי במכבי ת"א. האיש שנכנס לנעליו העצומות של דייויד בלאט אחרי זכיה באליפות אירופה, הוביל הערב (חמישי) את הצהובים לאיבוד התואר הראשון של העונה. מכבי הפסידה 81:78 ליריבה השנואה הפועל ירושלים בגמר גביע ווינר, שהיה גם "הקלאסיקו" הראשון אי פעם בארנה החדשה בבירה. 

נקודת התורפה המרכזית של מכבי ת"א היתה החולשה מתחת לסלים. סופו כידוע נעדר, בריאן רנדל רק שב מפציעה וג'ייק כהן הוא לא ממש פקטור. אלכס מאריץ? הרכש החדש קיבל רק כשתי דקות וחצי על הפרקט. בסופו של דבר ירושלים הורידה לא פחות מ-17 כדורים חוזרים בהתקפה, לעומת 7 בלבד של היריבה.

"הבעיה שלנו היתה ריבאונד ההגנה", הסביר גודס, "הם תירגמו את זה ל-18 נקודות בהזדמנות שניה. כל הכדורים של 50-50 היו שלהם וזה הכריע את המשחק. ברצון להגיע לכדורים נפלנו".

כשנשאל האם ההפסד מלחיץ אותו ענה: "זה ממש לא מלחיץ. זה משחק האימון השישי שלנו השנה. ברור שרצינו לזכות בגביע, בשנים קודמות זכינו, אבל אלה רק משחקי אימון. יש דברים לתקן נעבוד על זה. יש לנו שני משחקים בברזיל בגביע הביניבשתי, וזה גביע משמעותי מאוד למועדון וננסה לזכות בו".

גודס גם נדרש להחלטה לספסל במשך דקות ארוכות את מאריץ' והסביר: "אני משחק עם מי שאני חושב שיכול לתרום, חשבתי שהוא לא יכול לתרום בסיטוציה הזו". לסיום גודס התבקש למצוא את הנקודה החיובית מההפסד וענה:  "הפסדנו רק ב-3 הפרש אחרי 17 ריבאונדים שהם לקחו בהתקפה. הם ניצחו בכל פרמטר. זה יכול היה להיגמר גם ב-15 או 20 נקודות".

הקפטן גיא פניני לא ניסה לטאטא דברים מתחת לשטיח וסיפר: "אני אגיד את האמת, כנראה שהם רצו יותר. היתה להם יותר מוטיבציה. ריבאונד התקפה זה פרמטר של מאמץ ואם הם שלטו ככה זה אומר שלא רצינו מספיק. לא ננצח שום קבוצה אם יקחו עלינו כל כך הרבה ריבאונדים בהתקפה".

על הספסול של אלכס מאריץ' הוסיף: "אלכס בסדר גמור, הוא משתפר. הוא לא רגיל לקצב הזה של ליגה ישראלית ולגבוהים יותר דינמיים. הוא יצטרך להתרגל לזה. עם הניסיון שלו לא צריך לדאוג לו".

כמו רבים וטובים, גם פניני לא נותר אדיש לארנה: "ש פה אולם מדהים ואווירה נהדרת. כיף לפתוח ככה את העונה. בסופו של דבר, צריך לקחת הכל בפרופורציה. זה רק טורניר קדם עונה, לא כיף לאבד תואר אבל בואו ניאבק על הדברים האמיתיים".