פותח עונה: טיוס בסגל של מכבי תל אביב הערב

הסנטר וגם סופו יעמדו לרשות גודס מול נהריה. סמית' ייעדר פעם נוספת

רועי גלדסטון  27.10.14 - 16:17
תחילת כתבה

אחרי שהובסה במוסקבה על ידי צסק"א, ורגע לפני שתתארח אצל אלבה ברלין למשחק חשוב מאוד, מכבי תל אביב תחזור הערב (שני, 20:30) לרגע לזירה המקומית. אלופת אירופה תארח את עירוני נהריה, העולה החדשה לליגה הבכירה, ותנסה לשמור על מאזן מושלם.

כפי שפורסם כבר אתמול באתר ערוץ הספורט, סופוקליס שחורציאניטיס ואלכס טיוס יחזרו הערב לסגל של מכבי ת"א. לעומתם, דווין סמית', שמחלים ממתיחה ברצועה הצידית של הברך ולא המריא למוסקבה בשבוע שעבר, ימשיך להיעדר. למעשה, הסנטר היווני בטופס המשחק במקומו של סמית'.

"אנחנו חוזרים לליגה אחרי משחק יורוליג, ואנחנו מסתכלים על עצמנו - על הסגנון שאנחנו רוצים לשחק, על הקצב שלנו ועל הדברים שאנחנו רוצים לתקן תוך כדי תנועה", אמר גיא גודס לקראת המפגש. "נהריה תנסה לעשות את המיטב מבחינתה, ואנחנו צריכים לדאוג איך אנחנו ניראה ולשחק טוב. לגבי סופו וטיוס, אני שמח שהם חוזרים לסגל אחרי תקופה ארוכה. המטרה שלנו היא הכניס אותם לכושר כמה שיותר מהר כי אנחנו נזדקק להם בליגה וגם ביורוליג בעתיד הקרוב".

בצד השני, הסנטר רוברט רות'בארט עדיין פצוע ולא יעמוד לרשות נהריה. רות'בארט מחלים מקרע בשריר התאומים וצפוי לחזור בשבוע הבא נגד בני הרצליה. הקבוצה הצפונית,  שסופגת את מספר הנקודות הגבוה בליגה בממוצע למשחק (86), תתקשה להתמודד עם משחק הפנים של מכבי, כאשר כאמור דווקא הערב הגבוהים הבכירים של הצהובים חוזרים לפעילות בזירה המקומית. המאמן רועי חגאי ניצח 5 פעמים את מכבי כעוזר מאמן בבני השרון, אבל הפעם נראה שהוא יתקשה הרבה יותר. הגארד אייל שולמן חולה, ולא היה במיטבו בימים האחרונים, אך ישחק.

מעבר למשחק של מכבי ת"א מול נהריה בהיכל נוקיה, יערכו הערב שני משחקים נוספים בליגת העל. בני הרצליה תארח את הפועל אילת ותנסה לרשום ניצחון ראשון העונה, ואילו מכבי ראשון לציון תארח את עירוני נס ציונה. מבחינת נס ציונה, כל שחקני הסגל של נדב זילברשטיין יעמדו לרשותו. המאמן התייחס למפגש הערב - וגם לעתיד הקרוב - ואמר: "המשחק הזה מתחיל סדרה של 3 משחקים נגד קבוצות מאוד אגרסיביות (חיפה, חולון), יהיה טוב אם נוכל להעלות את רמת האגרסיביות ולהשתוות לשל הקבוצות האלו. אנחנו משחקים לאחרונה כדורסל טוב וצריך להמשיך במגמה הזו".