ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עוד אין פרידה: המנהלת תחפש פשרה מול האיגוד

הקבוצות דנו בהיפרדות בשל שלל מחלוקות, אך כרגע בחרו לאמץ קו פייסני

רועי גלדסטון  27.10.14 - 18:05

דירקטוריון מנהלת הליגה התכנס היום (שני) על מנת לדון בהיפרדות מאיגוד הכדורסל. כידוע, מאז שקמה המנהלת לפני 12 שנה, היא פועלת מתוקף הסכם עם האיגוד ומעבירה לו כספים מדי שנה. עד לפני שנה היה מדובר בסכום של כשני מיליון שקלים, בתוספת לדמי שיפוץ, רישום ואגרות שונות, כאשר הסכום הכולל הגיע לכ-6 מיליון שקלים בשנה. בסיום הפגישה החליט הדריקטוריון על קו פייסני יותר מול האיגוד. יו"ר המנהלת שמואל פרנקל ייזום פגישה נוספת עם עמירם הלוי כדי למצוא פתרון להמשך קיום הליגה ללא היפרדות מאיגוד הכדורסל, במידה שלא יימצא פתרון המנהלת שומרת לעצמה את הזכות להיפרד

הרקע למשבר מגיע לאחר שבשנה שעברה, יו"ר האיגוד הקודם דני חלוץ הסכים להפחית את התשלום המתקבל מהמנהלת מ-2 מיליון שקלים ל-120 אלף בלבד, בתוספת ההוצאות השוטפות הנ"ל. איגוד הכדורסל מעוניין לבטל את החלטת חלוץ ולדרוש מהנהלת שוב את הסכום המלא, ובמנהלת כעסו.

יש לציין שלא מדובר בישיבה מן המניין, שכן גם בעלי מכבי חיפה ג'ף רוזן וגם אחד מבעלי מכבי תל אביב, דייויד פדרמן, הגיעו כדי לקחת בה חלק, דבר שלרוב הם לא עושים. כל זאת מרמז על רצינות המהלך. "מדובר בישיבה של יושבי הראש של הקבוצה, בתוספת נציגות בעלי הקבוצות", אמר יו"ר המנהלת שמואל פרנקל לאתר ערוץ הספורט בטרם החלה הישיבה, "זו הפעם הראשונה מאז הגעתי לפה שהזמנו גם בעלי קבוצות, וזה כי יש לנו נושא מאוד חשוב, נושא יחסי מנהלת-איגוד. יש כמה נושאים מרכזיים שבהם אנחנו חלוקים עם האיגוד, ובשל כך יש הצעה של מספר חברים לפיה אנחנו צריכים לעמוד ברשות עצמנו ולהיפרד, להקים ליגה שלא קשורה באיגוד".

למה דווקא היום חושבים על היפרדות? הרי המנהלת קיימת כבר 12 שנה.
"אני חושב שבאיגוד, בגלל הניהול התקין של המנהלת וההצלחות שלה, יש קנאה. אנשים באיגוד מתחילים להטיל בנו רפש. אנחנו חושבים שאפשר לקיים את המנהלת בהצלחה רבה באופן עצמאי. אנחנו מעבירים למעשה כ-6 מיליון שקל בשנה לאיגוד ואנחנו לא חושבים שצריך להעביר את הסכום הזה".

במנהלת טוענים כי הכספים מקורם בגיוס עצמי של בעלי הקבוצות, לא פעם מכיסם הפרטי, והם לא רוצים שסכומים אלה יעברו יילך לאיגוד אלא יופנו לחיזוק הליגה וחיזוק הקבוצות.