הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אוחיון נפצע מול ירושלים, בספק לזאגרב בחמישי

הגארד יעבור בדיקה לפני המשחק. אחרי ההפסד המשפיל בארנה, גיא גודס ויתר על כניסה לחדר ההלבשה. בכיר במועדון: "אני מרגיש חרא, העסק הולך להיות קשה השנה". דווין סמית' הוסיף: "ערב כזה יכול לקרות מבחינתנו רק פעם אחת בעונה"

רועי גלדסטון  03.11.14 - 13:10
תחילת כתבה

מכבי תל אביב חוותה כמה תבוסות לא נעימות בעונה שעברה, כולל אחת להפועל ירושלים בהיכל נוקיה, אבל בסופו של דבר השכיחה הכל - בעיקר בזכות אותה זכיה מדהימה באליפות אירופה. אמש (ראשון), באולם הארנה בבירה, הצהובים ספגו את הפסד הליגה הגדול בתולדותיהם (93:63), ולמרות שמדובר "רק" בהפסד בעונה הסדירה, כזה שלא אומר יותר מדי לגבי העתיד, התחושה במועדון היא של הלם מוחלט. "אני פשוט מרגיש חרא. השנה העסק הולך להיות קשה", אמר בכיר במערכת.

התבוסה היא לא החדשה הרעה שיצאה מהבירה. יוגב אוחיון נפצע ועבר בדיקת אולטרסאונד בבית החולים איכילוב, שם התברר כי הוא סובל מחבלה בשריר התאומים. הגארד בספק למשחק מול צדוויטה זאגרב ביום חמישי ביורוליג והוא יעבור בדיקה נוספת בסמוך אליו.

בסיום המשחק בארנה שרר שקט בחדר ההלבשה של מכבי. גיא גודס כלל לא נכנס פנימה, משהו שעדיין לא קרה השנה. דייויד בלאט, אגב, נהג שלא להתייחס להפסדים קשים כמאמן מכבי. בלאט לא דיבר בחדר ההלבשה, וגם לא אמר משהו מיוחד באימון שלאחר מכן. הוא נהג להתעכב על ההפסדים לקבוצות הקטנות או על ניצחונות דחוקים, אבל לא להפסדים הקשים. האפקט שלהם מספיק, כך חשב. כעת יהיה מעניין לראות באיזו גישה ינקוט גודס, ועד כמה פיני גרשון יתן את הטון בחדר ההלבשה אחרי משחק שכזה. מכבי לא מתאמנת היום, יש לה יום חופש שהשחקנים ככל הנראה צריכים. רק מי שלא שיחק אמש יגיע אחה"צ להיכל נוקיה ויקיים אימון.

מכבי תל אביב פשוט נשברה בעיר הבירה, ולאור העובדה שזה קרה כשהיא בסגל מלא, לאנשי הצוות המקצועי בהחלט יש סיבות לדאגה לקראת העתיד הקרוב. "הפסקנו לשחק בסוף. העסק לא הלך בכיוון שלנו מבחינה התקפית, ואז הפסקנו לשמור", סיפר דווין סמית' והוסיף: "הייתה לנו התמוטטות מנטאלית וזה משהו שאסור שיקרה. אנחנו חייבים לתקן את זה. המאמנים ישימו אותנו במקום ויכינו אותנו למשחק הבא".

למה נשברתם ברבע הרביעי?
"אני לא יודע. זה משהו שאסור שיקרה שוב. זה קרה, ומעכשיו אני חושב שכולם צריכים להבין את המושג של 'לשחק במכבי' ואת הדברים שיכולים ולא יכולים לקרות כתוצאה מכך. אתמול היה ערב שיכול מבחינתנו לקרות רק פעם בשנה".

אמנם ההפסד הקודם היה בגביע ווינר, אבל מדובר כבר בהפסד שני העונה לירושלים. יש בעיה למכבי במצ'-אפ מולה?
"אני לא חושב. הם לא עשו משהו חריג שלא חשבנו שהם יעשו. הם רצו יותר מאיתנו, ואנחנו הפסקנו לשחק את המשחק, הפסקנו לשחק כקבוצה, הגנתית והתקפית. הם ניצחו והיו הקבוצה הטובה יותר".