ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חריג: המשטרה אחראית על ניהול דרבי הכדורסל

130 שוטרים וגם 210 מאבטחים שוריינו. תערך מסע"ת להרגעת הרוחות

רועי גלדסטון  04.11.14 - 19:57

ביום שני הקרוב יתקיים בהיכל נוקיה הדרבי התל אביבי הראשון של העונה בליגת העל בכדורסל. לאור אירועי האלימות באיצטדיון בלומפילד אמש (שני), עולה חשש מהפרות סדר בדרבי הקרוב. לשם כך נרתמים הגופים המעורבים כבר משלב זה על מנת לנסות ולהרגיע את הרוחות ואף להקדים תרופה למכה במטרה למנוע אירוע דומה.

היום נערכה פגישת הערכות במרחב מוריה כאשר באופן חריג המשטרה לוקחת אחריות על המשחק: מספר השוטרים שתוכנן ל-90 הוקפץ ל-130. כמו כן, יתווספו 210 מאבטחים. במקביל, ביום ראשון תיערך מסיבת עיתונאים עם שני המאמנים ושני הקפטנים כדי להרגיע את הרוחות.

בקבוצת הכדורסל של הפועל ת"א שוקלים למכור את הכרטיסים שלהם לדרבי בהיכל נוקיה - 700 כרטיסים - לאוהדים מוכרים שאינם מועדים לפורענות. כידוע, הנהלת הפועל רוכשת במרוכז את הכרטיסים ממכבי ת"א ומוכרת אותם בעצמה לקהל שלה. המכירה הזו תתבצע ככל הנראה רק לקהל מוכר ושאינו בעל עבר בעייתי, וזאת על מנת למנוע כניסה של אוהדים שיכולים ללבות את היצרים בין המועדונים".

במנהלת מבהירים: "המשחק יהיה עם קהל"
בשעות הבוקר קרא המשנה לראש עיריית תל אביב-יפו, ארנון גלעדי, למנהלת הליגה בכדורסל לקיים את הדרבי ללא קהל. "בעקבות האירוע המביש אמש, בו כולנו נחשפנו לאוזלת ידה של המשטרה ולמחדל של חברת האבטחה, אני סבור שעל מנהלת הליגה לקיים את הדרבי הקרוב ללא קהל", אמר גלעדי. במנהלת הליגה וגם בעיריית ת"א יצאו נחרצות נגד קריאה זו. "הדרבי בשבוע הבא יתקיים כמתוכנן עם קהל", מסר יו"ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל לאתר ערוץ הספורט, "אין שום דרך אחרת, לא ניתן פרס לפושעים. לא נוותר או נדחה את המשחק, אלא ניערך בהתאם".

בתגובה רשמית מצד מנהלת הליגה לדברי ארנון גלעדי נכתב: "אנו לא חושבים שצריך לתת פרס לכמה אוהדים חוליגנים שמנסים להרוס את הספורט ולתת לאלימות להרים את הראש ולנהל את חיינו. לא נעניש קהל של אלפים בשל קומץ קיצוניים. היום תתקיים ישיבה עם המשטרה ואנו בטוחים כי משטרת ישראל האחראית על הביטחון בהיכל תדאג לשמור על הסדר. למיטב ידיעתנו, גם הנהלת היכלי הספורט, שהינה חברה עירונית, בעד קיום המשחק בנוכחות הקהלים של שתי הקבוצות".

"מנהלת הליגה בכדורסל רואה בחומרה את אירועי אמש בדרבי הכדורגל, המכתימים את הספורט כולו. אלימות בכלל ואלימות נגד שחקנים וחברי צוות מקצועי בפרט אינה מתקבלת על הדעת, פוגעת אנושות בספורט כולו ומרחיקה קהל רב מהמגרשים. נקיון הספורט מאלימות חייב להיות המשימה הראשונה במעלה של גופי ניהול הספורט השונים", נכתב בהודעה נוספת מטעם המנהלת.

מנכ"ל המנהלת, עדלי מרקוס, הוסיף: "אין מקום לבטל את דרבי הכדורסל. האירוע אמש לא היה בין הקהלים אלא בין הקהל למשחק עצמו. שמואל פרנקל ונציגי הדרקטוריון מאחוריי בנושא". גם יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורגל, יורם באומן, לא רואה קשר בין שני משחקי הדרבי: "אין שום סיבה לבטל את דרבי הכדורסל בעוד שבוע".

גם אלון סולר, מחזיק תיק הספורט בעיריית תל אביב דאג להבהיר: "כולנו צריכים לעשות בדק בית כדי להסיק מסקנות על מנת שמאורעות אתמול לא יחזרו במגרשי הספורט. עם זאת, אין ולא הייתה כוונה לעיריית ת"א יפו להעניש את הספורט בעיר ככלל ואת אוהדי הכדורסל בפרט על שאירע. בהנחה שלא נונחה אחרת, הדרבי בשבוע הבא יתקיים עם קהל, עם תקווה והיערכות לחוויה ספורטיבית נטו לכולנו".

איגוד הכדורסל: "נעשה כל מאמץ שאירוע כזה לא יגיע לענף"
בעקבות אירועי אמש, באיגוד הכדורסל כבר דאגו לשלוח מסר ברור באמצעות הודעה לכלי התקשורת: "איגוד הכדורסל מגנה את האירועים האלימים אמש בבלומפילד ויעשה כל מאמץ שאירועים מסוג זה לא יגיעו לענף הכדורסל. כמו כל אנשי הספורט בארץ, גם באיגוד הכדורסל הזדעזעו מהאירועים האלימים שהביאו להפסקת משחק הדרבי בכדורגל אמש".

"באיגוד רואים בחומרה ניסיון של אוהדים לפגוע בשחקנים או בעלי תפקידים אחרים בזירת המשחק או מחוצה לה וכן פעילות שעלולות להתפרש כהסתה של אוהדים. איגוד הכדורסל ינחה את כל המועדונים והקבוצות בארץ, בכל הגילאים ובכל המגזרים ובעיקר לבני הנוער, לקיים שיחות של המאמנים ובעלי תפקידים אחרים עם שחקנים והורים, בניסיון להסביר את משמעות האלימות, עד כמה היא נוגדת את רוח הספורט".

"האיגוד ימשיך להקפיד על טיפול ומניעה לכל גילויי אלימות פיזית או מילולית וכן קריאות גזעניות מכל סוג שהוא. האיגוד יבקש מהיועצים המשפטיים שלו לדרוש ענישה מוגברת במקרים של אלימות".