מאריץ' ישחק מול גלבוע גליל, רנדל יקבל מנוחה

גודס: "צריכים רצף של ניצחונות". אוחיון: "רוצים ליצור כדור שלג חיובי"

רועי גלדסטון  16.11.14 - 17:51
תחילת כתבה

ארבעה ימים אחרי הניצחון הגדול במלאגה, מכבי תל אביב מקווה ליצור רצף חיובי מול גלבוע/גליל (שני, 20:50, שידור ישיר בערוץ 1). האדומים אמנם ניצחו רק פעם אחת את הצהובים בחוץ, אבל במשחקי הבית עומד המאזן ההיסטורי בעונה הסדירה על 10:30 "בלבד" לתל אביבים. 

לפני המשחק תערוך הנהלת גלבוע/גליל טקס פרידה מעמית גל, כאשר כולם בגן נר זוכרים את הניצחון של האדומים על מכבי תל אביב היה בגמר הפיינל פור ב-2009/10 - אז שיחקו בשורותיהם בראיין רנדל וג'רמי פארגו. גם בעונה שעברה חגגו בגן נר עם 71:75 במשחק מספר 2 של רבע הגמר.

יוגב אוחיון יערוך בכורה בליגה כקפטן מכבי ת"א, שתגיע בלי גיא פניני הפצוע כאשר בראיין רנדל יקבל מנוחה. הזר שיחזור לטופס הפעם הוא אלכס מאריץ', שעדיין לא ידוע אם ימשיך במועדון בסיום חוזהו הזמני. אגב, אוחיון צריך עוד אסיסט אחד בודד כדי להגיע ל-1,000 אסיסטים בקריירה.

הניצחון האחרון של גלבוע/גליל על מכבי ת"א בעונה הסדירה היה דווקא ביד אליהו במחזור ה-24 של עונת 2007/8, מאז ניצחו הצהובים בכל 14 המפגשים בין שתי הקבוצות בעונה הסדירה. באותה עונה גם נרשמה הפעם היחידה בהיסטוריה שמכבי ספגה שלושה הפסדי ליגה רצופים -לחולון, נהריה, גליל עליון ובהמשך גם אשקלון.

מכבי ת"א מגיעה למשחק לאחר שני הפסדי ליגה קשים לשתי אדומות (הפועל ירושלים והפועל תל אביב) בהפרש מצטבר של 50 נק', כאשר גם גלבוע/גליל מנסה לצאת מבוץ של 3 הפסדים רצופים.

"נצטרך את רנדל מול לימוז'"

"דיברנו עם השחקנים על המשכיות", סיפר גיא גודס. "גם אחרי אלבה ברלין חזרנו עם ניצחון, אבל הגענו לירושלים וזה לא היה טוב. החבר'ה שלנו מודעים למצב בעיקר גם בליגה  ואנחנו צריכים רצף של ניצחונות, לא משחק בודד פה ושם. בשביל זה אנחנו צריכים להיות מאוד מרוכזים בדברים שאנחנו צריכים לעשות, להיות מאוד אגרסיביים בהגנה, לסגור בריבאונד - גליל זו קבוצת ריבאונד מצוינת, מקום ראשון בליגה שלנו - וגם לכפר על ההיעדרות של רנדל במשחק הזה".

"כל משחק מבחינתנו במצב שלנו הופך להיות חשוב כי אנחנו רוצים להיכנס למסלול חיובי והמשכיות של ניצחונות", המשיך מאמן מכבי ת"א. "חובת ההוכחה היא עלינו ואנחנו צריכים גם לאט לאט להתרומם גם בטבלה כי איפשהו אנחנו נופלים אחורה. הגיע הזמן".

"עבור רנדל זו מנוחה, הוא עשה טיפולים בתקווה שיהיה כשיר ללימוז' כי נצטרך אותו שם", הסביר גודס את היעדרות הפורוורד. "לפעמים זה טוב רצף משחקים בחוץ, כי אתה קצת יוצא מהמקום שלך ויותר זמן אחד עם השני וזה מועיל. מצד שני, זו גם עייפות פיזית כל הנסיעות, בעיקר כמו מלאגה ולימוז' שאלה נסיעות ארוכות עם כיתות רגליים לא פשוט. באמת ההנהלה מנסה לעזור לנו כמה שיותר כדי שנהיה בנוחות מסוימת וזהו".

"אנחנו צריכים לבוא ולנצח את המשחק, זה מה שחשוב. כל ניצחון עושה משהו כי זו הרגשה טובה ובסוף משחק כולם מחויכים ומחובקים זו ההרגשה שאנחנו רוצים להרגיש כל הזמן גם בליגה והמטרה שלנו כרגע היא לייצב את השורות", הדגיש גודס.

"זו הרגשה נפלאה לנצח, שבוע קשה עבר עלינו", הזכיר יוגב אוחיון. "אנחנו עם הפנים קדימה ורוצים להמשיך כדור שלג חיובי הפעם. אני תמיד טוען שבתקופות קשות התרופה הכי טובה זה ניצחונות, אז אני מאמין שלאט לאט נבנה את הבטחון עם ניצחונות וניראה אחרת לגמרי. אין ספק שכל משחק חשוב לנו עכשיו, אנחנו בפיגור בליגה עם שני הפסדים וצריכים לצמצם את הפערים. נעשה את זה צעד אחרי צעד ובדרך שלנו, לא נסטה ממנה".

על בעיית הריבאונד הוסיף הקפטן: "גם בתחילת העונה שעברה זה היה ככה. אנחנו מנסים לעבוד על הבעיות שלנו ואנחנו צריכים למזער את החסרונות שלנו. כן, גם מול גליל שהיא קבוצה מספר 1 בליגה כרגע בריבאונד ההתקפה, קבוצה אתלטית ואנרגטית. זה יצריך מאיתנו הרבה עבודה גם בריבאונד".