אין חסינות: אלון שלח מסר תקיף לשחקני הפועל ירושלים

אחרי היכולת האיומה מול נהריה וההדחה מאירופה, דונטה סמית' במוקד הסערה אך הוא לא לבד. הבעלים פירסם פוסט חריף: "לא משנה מה שמך, אם לא תהיה מחויב ב-100 אחוז אשלח אותך לארוז. תשתקו ותתחילו לעבוד"

רועי גלדסטון  15.12.14 - 17:50
תחילת כתבה

האם הפועל ירושלים בדרך לזעזוע? אחרי ההפסד לנהריה ושריקות הבוז מהקהל, בעלי הפועל י-ם אורי אלון כתב הערב (שני) מסר כללי חריף בדף הפייסבוק שלו. אמנם שמו של דונטה סמית' לא מוזכר בפוסט שהעלה אלון, אבל נראה כי גם הכוכב הגדול כבר לא חסין. "לא משנה מה השם שלך, אם לא אראה ממך 100 אחוז מחויבות אשלח אותך לארוז. עכשיו תסתום את הפה ותתחיל לעבוד", כתב האיש החזק במועדון מהבירה.  

אלון אמנם הבהיר כי לא העביר מסר ישירות לסמית', אבל כבר בשבוע שעבר - אחרי ההדחה מהיורוקאפ - הביע הבעלים מורת רוח בפני הקרובים לו לגבי הפורוורד, זאת בעקבות התנהגותו של האחרון בחדר ההלבשה למרות הכשלון. אז אמר אלון לאותם אנשים: "אני אטפל בזה. לא יהיו כאן דברים כאלה". נראה שהפוסט היום הוא המשך ברור לתחושה של הבעלים שיש לשים גבולות לגבי התנהגות השחקנים, גם אם מדובר בכוכב הכי גדול של הקבוצה.

לכוכב ירושלים היה ערב גרוע מאוד מול נהריה, עם 4 נק', 1 מ-8 בלבד מהשדה, 6 אסיסטים ו-6 איבודי כדור.  בסיום המשחק סמית' היה הראשון לעזוב את חדר ההלבשה, והיה מי שאמר שזה היה כל כך מהר, שספק אם הספיק להתקלח. הפועל ירושלים חווה משבר ראשון, כאשר היא אוספת 3 הפסדים רצופים, כולם בבית, 2 בליגה ובתווך ההפסד לפלוישט במסגרת היורוקאפ.

שיחה שקיים שלשום דני פרנקו עם סמית' כדי להקל על הלחץ בו שרוי הכוכב לא עזרה, ויש לציין שפרנקו הלך עם סמית' גם בדקות בהן לא הצליח לייצר פעולות חיוביות עבור הקבוצה שלו. נשאלת השאלה למה טוני גפני שיחק 5 דקות בלבד, במיוחד במחצית השנייה כשהכל היה תקוע. עוד אפשר לשאול, מדוע פופס מנסה בונסו שהיה יעיל וקלע 8 נק' ב-7 דקות לא שיחק יותר. התשובות אצל דני פרנקו.

פרנקו שוחח במהלך הלילה עם יו"ר קבוצת הבעלים, אורי אלון. השיחה הייתה פרקטית מאוד, ובה אמר אלון בין היתר לפרנקו: "תגיד לי מה אתה חושב שצריך כדי לשפר את מצב הקבוצה, ואני כבעלים אתן לך את זה". פרנקו השיב כי אין צורך לשלוף מהמותן ולחשוב על חיזוק כרגע, אלא לעשות את הדברים בשיקול דעת. עוד אמר המאמן: "אני חושב שהפתרון יכול לבוא מתוך הקבוצה, ולא בהכרח בהוספה של שחקן כזה או אחר". בכל מקרה, השיחה הוגדרה כטובה וחיובית מצד שני הצדדים.

''אין ספק שאנחנו נמצאים במשברון'', אמר יותם הלפרין, ''טוב שזה מגיע עכשיו, כל קבוצה עוברת את זה, צריך לדעת להתמודד עם זה. משבר יכול להיות משבר בכל קנה מידה, לא משנה מול מי משחקים, כשמשחקים לא טוב אז משחקים לא טוב, לא שיחקנו כדורסל מספיק טוב".

על שריקות הבוז, אמר הגארד: ''אני חושב ששריקות הבוז מגיעות לנו, לא שיחקנו טוב בחצי השני, לא הראינו שאנחנו עולים מחדר ההלבשה מספיק מוכנים, דונטה שחקן סופר מרכזי אצלנו, יש לו משחקים טובים ופחות טובים, אני בטוח שהוא רוצה לנצח כמו כולנו, בסה״כ אין אחד בקבוצה הזאת שלא רוצה לנצח".

"מתאמנים קשה, חושבים מה לא בסדר'', הלפרין ניסה להסביר כיצד יוצאים מהמצב, ''מביאים את האגרסיביות לא לפרקים קטנים מדי לאורך המשחק, יש לנו קבוצה מספיק טובה עם שחקנים טובים ואנחנו נצא מזה ביחד. אנחנו מגיעים לגביע כמשחק שאין דרך חזרה ממנו, אני מאמין בקבוצה הזאת, שהיו משחקים חשובים בליגה לפחות, ידענו להרים את עצמנו, אני מאוד מאמין שנדע לעשות את זה גם בגביע''.

''יש מאמן והוא מחליט, לי קשה להיכנס להחלטות מקצועיות'', התייחס לדקות של פופס בונסו וגפני, ''בגדול יש לנו בעיה שהיא חיובית ולפעמים היא שלילית, יש לנו הרבה שחקנים בעמדה 4 ו-5, הרבה שחקנים שרוצים לשחק. אין ספק שכל אחד רוצה לשחק, אין מה לעשות, אני דווקא לוקח את זה לצד החיובי, יש לנו 5 גבוהים ברמה כזאת שכל אחד מהם בקבוצה אחרת היה משחק 25 דקות זה יעזור לנו בעתיד, לא רואה בזה כמשהו שלילי''.

''יש לנו קבוצה עם הרבה שחקנים ותיקים, שעברו את המשברים והרגעים האלה, העתיד והמשחקים החשובים עוד לפנינו, אני בטוח שבמידה ודברים יחזרו על עצמם כל אחד קודם כל מבחינה אישית ידע להרים את עצמו״.

"זה מצב קשה כשאתה מוביל 24 ונותן להם לחזור למשחק'', אמר ברייסי רייט. ''זה הפסד בית מביך ובמיוחד שהפסדנו 2 משחקים נוספים בבית. יש לנו משחק ביום רביעי, ועוד אחד בשבוע הבא, ונצטרך לתקן את הטעויות שיש לנו". 

"אנחנו לא משחקים טוב'', הודה רייט והתייחס גם הוא לשריקות בוז. ''אני לא יודע על מה הקהל שרק בוז או למי, אבל אנחנו בטוח לא משחקים טוב. זה לא הכדורסל שאנחנו צריכים להציג. לפי איך ששיחקנו אפשר לצפות מהקהל שיכעס וישרוק לנו שריקות בוז, אתה לא יכול לכעוס עליהם, הם צופים ורוצים לראות את הקבוצה משחקת היטב".

ירושלים תמריא היום לוילנה, לקראת המשחק ביום רביעי מול ריטאס, משחק שהוא לפרוטוקול בלבד. דרווין קיצ'ן לא ימריא בגלל שהוא סובל משברי מאמץ. בהמשך השבוע יוחלט האם ישחק במשחק שמינית גמר הגביע או שימשיך לנוח.

 

הדפס