חיים אוחיון: כל עוד ירצו, אני אמשיך לפי החזון

בעלי גלבוע/גליל לא עוזב לאחר הירידה. יזרעאלי: "עצוב. צבט לי בלב"

עודד הלפרין
עודד הלפרין  04.05.15 - 22:18
תחילת כתבה

זה רק היה עניין של זמן, אבל הערב (שני) זה הפך לרשמי - אחרי 35 שנים הפועל גלבוע/גליל ירדה לליגה המשנה בעקבות ההפסד 87:82 בבית להפועל חולון. הקבוצה שהפכה במשך השנים לחממה של הכישרונות הגדולים ביותר בכדורסל הישראלי, גם שחקנים וגם מאמנים, ככל הנראה לא תהיה חלק מליגת העל בעונה הבאה.

הבעלים, חיים אוחיון, לו חוזה לשנתיים נוספות עם המועצה האיזורית גלבוע התייחס בסיום לעתידו: "כל עוד ירצו להמשיך איתי בחוזה, אני אמשיך עם הקבוצה לפי החזון שלנו. בכל מקרה, לא אהיה במקום אחר". על מה השתבש בעונה הזו הוסיף: "ההחלטות היו נכונות, אבל הביצוע היה לקוי".

המאמן, אריאל בית הלחמי, שהגיע לקבוצה במהלך העונה במקום ברק פלג, הוסיף: "כשהגעתי, הרגשתי שעם הסגל הקיים אפשר להישאר, אבל נפלנו תחת הלחץ במשחקים החשובים נגד אשדוד ונהריה וזה היה בעכרינו בסוף העונה".

מי שלקח קשה את הירידה הוא דווקא גארד הפועל חולון, גוני יזרעאלי, ששיחק בעבר בקבוצה ואף זכה איתה באליפות: "היה לי קשה מאוד בסיום. עמדתי על הקו בסיום וצבט לי בלב. ביקשתי סליחה משחקני הגליל. השנים שם היו נהדרות, הכי טובות בקריירה שלי. זה מועדון שמקדם צעירים, שחשוב לליגת העל. עצוב שהוא יורד".