מילר: הבעיה? לא היינו מספיק ממושמעים

הפורוורד לחמישיות: שיבק הכי מתאים למכבי. אני שייך ל-NBA

גיא לוינקרון, "חמישיות"  06.06.17 - 17:11
תחילת כתבה

אם יש שחקן אחד שהעונה שלו מאפיינת את זו של מכבי ת"א הוא קווינסי מילר. הפורוורד הוורסטילי הוחתם במהלך בזק בעונה שעברה אחרי שנה מצויינת בכוכב האדום בלגרד והיה אמור להיות אחד מעמודי התווך של הקבוצה היקרה בתולדות המועדון הצהוב. אבל החלום הזה נגדע עוד לפני שהתחיל. מילר נפצע בצורה קשה במשחק עם חברים ונאלץ לצפות מהצד בצהובים מקרטעים ביורוליג. גם כשחזר, לא הציג את היכולת שציפו ממנו לפני ששוב נפצע. הקאמבק השני כבר היה שונה. בתקופתו של איינרס בגאצקיס ראו רק רסיסים מהיכולת, אבל אצל אריק שיבק האמריקאי פורח, שובר שיאים אישיים בכל משחק ומקווה לסיים את התקופה הקשה עם טבעת אליפות.

  • הכתבה המלאה: הערב ב-23:40 ב"חמישיות"

"אם נזכה זה יהיה נגד כל הסיכויים", אומר מילר בראיון ל"חמישיות", ראיתם מה עברנו העונה. מאמנים התחלפו, שחקנים התחלפו. ייצא טוב מכל הרע שקרה. לא היה לנו מה שהיינו צריכים. עכשיו יש לנו. אנחנו מראים שאנחנו יכולים לשחק ברמה אחרת עם אותם שחקנים. אני חושב שאנחנו הקבוצה הטובה בליגה".

ההבדל העונה, על פי מילר, ברור: "שיבק הוא המאמן הכי מתאים למכבי ת"א. הוא בא עם שיטה ברורה. הם נתן לנו חזון ברור. קל לשחק עבורו. הוא יודע איך כל אחד צריך לשחק והוא מרכיב אותנו כמו פאזל. הוא נותן לך לחשוב במשחק, לא מכניס מחשבות לראש שלך. עם בגאצקיס לא שיחקתי בעמדה שלי. עשיתי דברים שלא היו טבעיים עבורי. זה הפך את הדברים ללא נוחים עבורי. שיבק העביר אותי לעמדה שלי. הוא איפשר לי לטעות ולהיות עצמי. חיכיתי הרבה זמן להרגשה הזו".

במשך רוב העונה, מילר ראה את הקבוצה מהצד וכעת הוא יכול לנתח מה לא עבד במכבי ת"א העונה: "לכל מאמן שהגיע למכבי ת"א היה חזון שונה. כל אחד בא עם תרגילים שונים. זה קשה לשחקן. היו לנו גם שחקנים שונים. היה לחץ עלינו בגלל מה שאמרנו לפני העונה והכסף ששולם עלינו. היה אפקט של כדור שלג. אם הייתי משנה משהו אחד, היינו צריכים להיות יותר ממושמעים העונה".

אמנם כעת נראה שהוא סוף סוף מספק את מה שציפו ממנו, אבל בפתיחת העונה חווה מילר את הסיוט הגדול שלו: "רציתי שתהיה לי עונה טובה במועדון גדול. שיחקתי עם קיירי ארווינג כשנפצעתי. עשיתי תנועה לא נכונה. זה היה כמו סרט, מטורף. הייתה לי אפשרות לחזור ל-NBA וזה היה הרסני. ידעתי כמה מכבי ת"א רצתה להצליח ואני רציתי להצליח והקבוצה הייתה בנויה סביבי וסביב סוני ווימס. זו הייתה חוויה משוגעת ואני מקווה שאף אחד לא יחווה אותה".

"מכבי ת"א הייתה עצבנית מאוד כשסיפרתי להם על הפציעה. גם אני הייתי עצבני אם הייתי במקומם. מי לא היה עצבני אם אתה בונה סביב שחקן והוא אומר לך שהוא נפצע במשחק שלא קשור לקבוצה. לשבת בצד היה אחד הדברים הקשים ביותר שקרו לי. העובדה שלא יכולתי לתרום פגעה בי מנטאלית".

הפציעה לא הייתה התקרית היחידה בה היה מעורב מילר. במהלך מחנה אימון של הקבוצה בעין גדי גילו אנשי הקבוצה כי צירף לנסיעה את בת זוגתו. לפי הפורוורד, העניין נופח: "מכבי ת"א הודיעה לנו על המחנה יום אחד לפני. לא הציגו את זה כמחנה אימון, אלא כמקום שבו אנחנו הולכים להירגע. החברה שלי הייתה אמורה לעזוב עם שישה תיקים ביום שלאחר מכן".

"לא התכוונתי לאפשר לה לסחוב אותם. רציתי לקחת אותה לשדה התעופה אחרי האימון. מישהו ראה אותה ועשו עניין גדול יותר ממה שזה. אם לא הייתי רוצה שיגלו, לא הייתי מביא את המכונית, הייתי עושה משהו יותר מתוחכם. זה לא היה אמור להיות סוד. לא אכפת לי מה אומרים, אעשה הכל בשביל המשפחה שלי. לא הושעיתי. החזירו אותי לאימון בבוקר שאחרי".

מילר היה מעוניין להישאר במכבי ת"א, ויש יותר מסיבה אחת: "בתל אביב יש הרבה הנשים הכי יפות בעולם. הייתי בכל 50 המדינות בארה"ב ובהרבה מדינות בעולם ואי אפשר להשוות. מזג האוויר פה כמו באי והאווירה פה טובה. מי ירצה לעזוב? אני רוצה להישאר, אבל זה לא תלוי בי. אם לא ירצו בי, יהיה מועדון אחר שירצה".

בעונה הבאה הוא עדיין לא יודע היכן הוא יהיה, אבל לגבי העתיד הוא די בטוח: "עוד חמש שנים אהיה ב-NBA. אני שייך לשם. בתיכון ובקולג' נחשבתי לשחקן שדומה בסגנון שלו לקווין דוראנט. לא שיחקתי הרבה ב-NBA ולכן הגעתי לאירופה. היו עליי הרבה ציפיות, אבל לא קיבלתי את ההזדמנות שרציתי".

הדפס