ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ירושלים צפויה לממש את האופציה על דייסון

האלופה חושבת על העונה הבאה ומעוניינת להשאיר גם את טימור שמסיים חוזה

רועי גלדסטון  16.06.17 - 14:47

טירוף אדום: הפועל ירושלים זכתה אמש באליפות שנייה בתוך שלוש שנים, לאחר שגברה על מכבי חיפה בגמר הפיינל פור 76:83. החגיגות בכיכר ספרא נמשכו עד השעות הקטנות, והבוקר (שישי) כבר אפשר להתחיל ולשרטט את הקווים לקבוצה הבאה של האלופה הטריה מודל 2017/8.

ראשית, עמדת המאמן. סימונה פיאניג'אני מחזיק בחוזה לעונה נוספת, אבל לא צפוי להמשיך. אתמול היה נראה שהמאמן האיטלקי נפרד מכולם וככל הנראה ילך למילאנו, ששמו נקשר אליה בתקופה האחרונה. מקורביו מציינים שהוא לא עסק בתוכניות לשנה הבאה והתרכז בפלייאוף, סוכנו בוריס גורנץ' היה זה שעבד על כל הקשור בעתידו. גם עוזרו מרסלו ניקולה יעזוב, כאשר עוזר המאמן מודי מאור, שמוערך מאוד ע"י אנשי ירושלים צפוי להישאר ולהצטרף למאמן הבא שיגיע.

האלופה צפויה למנות שוב מאמן זר, שיקבל בירושה שלושה שחקנים חתומים: ריצ'רד האוול החתום לשנתיים נוספות והפך לשובר שוויון, כמו גם יותם הלפרין וליאור אליהו. למרות שמועות על מחשבות פרישה של הפורוורד, הוא מחזיק בחוזה לשנתיים נוספות וימשיך בקבוצה בחוזה של חצי מיליון דולר נטו.

בירושלים מרוצים מאוד מכוכב הניצחון ג'רום דייסון, וצפוים לממש את האופציה עליו גם לעונה הבאה. לאלופה יש שבועיים כדי להגיע להחלטה סופית והכיוון חיובי. כידוע, דייסון הוא ה-MVP של הפיינל פור כולו, עם 23 נקודות בחצי הגמר ו-30 אמש מול מכבי חיפה.

בנוסף, לאדומים ישנה אופציה להארכת ההתקשרות גם עם קרטיס ג'רלס וטרנס קינסי. העניין תלוי במאמן הבא, אבל בעקבות העונה המוצלחת, לא מן הנמנע שהשניים יישארו. בר טימור יהפוך לשחקן חופשי, אבל בירושלים צפוים לחדש איתו את המו"מ. עם אמארה סטודמאייר יש הבנות גם לעונה הבאה והוא צפוי להמשיך. כעת, הוא נמצא בעיצומו של תהליך קבלת אזרחות, אבל לא צפוי לקבל אותה במהלך העונה הבאה.

מי שבוודאות יעזוב הוא אייזק רוזפלט, שבעקבות מעמדו של האוול כישראלי לא מקבל דקות משחק וירושלים תצטרך לשלם 25 אלף דולר על מנת להתיר את חוזהו. שון ג'ונס שהחל את העונה באדום כבר חתם בקבוצה אחרת, למרות שלאדומים אופציה לשנתיים נוספות עליו. רפי מנקו הושאל להפועל אילת ומחזיק בחוזה לשנה נוספת בירושלים, אך לא מעוניין לחזור. טראביס פיטרסון יוחלף בפורוורד אחר.

בנוסף, ירושלים עשויה לשנות כיוון מהעונה הנוכחית, בה היא נתנה משקל רב למצבת הזרים, ולחזק את הזהות הישראלית. כמו כן, ייעשה ניסיון להצעיר את הסגל ולהחתים ישראלי נוסף. האדומים לא ימהרו לעשות מהלך ויחכו לראות מה הם המחירים בשוק, ומה עושה היריבה הגדולה מתל אביב.