ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אחרי סירוב בלאט: ספאחיה וגודס צפויים לחתום בקרוב

הנהלת מכבי ת"א התכנסה כדי לאשר את ההסכם עם הקרואטי, שסימן את מי שהוא רוצה לצידו. דיברתולומיאו ומשעור יחתמו. וגם: מה גרם לפניית הפרסה של מאמן דרושפאקה?

רועי גלדסטון  16.06.17 - 14:30

הנהלת מכבי ת"א ישבה הבוקר (שישי) לישיבה כדי לאשר את ההסכם עם נבן ספאחיה, שצפוי לחזור לקדנציה שנייה במכבי ת"א. כזכור, כבר אמש, מיד לאחר שנודע שדייויד בלאט סירב להצעת צהובים, פורסם בערוץ הספורט שספאחיה מתקרב מאוד ליד אליהו.

המאמן הקרואטי נמצא בקשר עם אנשי מכבי ת"א בתקופה האחרונה כאשר הצהובים הכינו אותו כעתודה למקרה ועסקת בלאט תיפול, מה שאכן קרה. לכן, הסכומים והעלויות כבר ברורים, וגם הרצון של ספאחיה לעזוב משרת אימון נוחה ומתגמלת באטלנטה. אחרי שאתמול נפלה עסקת בלאט סופית, הואצו השיחות בין המנהל המקצועי, ניקולה וויצ'יץ', לספאחיה שהביע הסכמה להגיע.

דבר אחד ברור בשלב זה: המאמן רוצה רק את גיא גודס כעוזרו. הוא לא מוכן לשמוע על אף אחד אחר וזה מה שהוא צפוי לקבל. גודס שעדיין לא קיבל פנייה - מה שיקרה רק אחרי מינוי ספאחיה - יוגדר כעוזר מאמן, אבל למעשה השניים יהיו צוות מקצועי של 2 מאמנים בכירים מאחר ושניהם כבר היו מאמנים ראשיים במועדון. אליהם יצטרף עוזר מאמן שלישי.

מה הוביל לביטול העסקה עם דייויד בלאט?
מה קרה מאחורי הקלעים והאם מדובר בספין של שני הצדדים, שהבינו שהמו"מ לא יוביל לחתימה? כנראה שלא. במכבי ת"א מכירים היטב את בלאט, יודעים שהוא לרוב מחזיק את הקלפים קרוב לחזה ועד שאין חוזה חתום, כלום לא בטוח. ולמרות זאת, הצהובים היו בטוחים שזה הכיוון. דייויד פדרמן טס פעמיים לאיסטנבול עם אלי דריקס כדי להיפגש עם בלאט ולדון בפרטים, ונשכר רואה חשבון מומחה מיוחד כדי לבדוק ולהבין עד תום את סוגיית המיסוי. ניקולה וויצ'יץ' המריא גם הוא ונפגש עם בלאט, והם דיברו כבר על שחקנים לקראת העונה הבאה, מה שהותיר את הרושם שהכיוון הוא חתימה על החוזה.

מכבי ת"א באמת הייתה מוכנה ללכת רחוק והיה גם סעיף יציאה ל-NBA בחוזה שהוצע לבלאט. המאמן היה אמור להגיע לפגישה אתמול עם מסמכים רלוונטיים לחוזה מדרושפאקה, וזאת כדי לחתום, אבל עשה פניית פרסה. מדוע בלאט לא הודיע לצהובים כבר לפני מספר שבועות שהוא מעוניין להשאיר את אופציית ה-NBA בחיים? זו אחת השאלות שנשאלות אחרי הטוויסט בעלילה.

מכבי ת"א הסכימה לקחת על עצמה את עלויות המס הכבדות, שמתחלקות ל-3 שנות החוזה. אבל אם בלאט היה מוצא עבודה בעוד שנה ב-NBA, כל המס היה צריך להיות משולם למעשה תוך שנה אחת, ללא פריסה, ומדובר בסכום גבוה. מכבי נפגעה מאוד מהסחבת - מעבר לפגיעה התדמיתית, שאראס כבר היה קרוב מאוד לסגור לפני חודש, ונדחק הצידה בגלל האפשרות להביא את בלאט. עכשיו שאראס כבר הודיע על הישארות בז'לגיריס, והאופציה שלו ירדה מהפרק. גם שחקנים שנמצאים במצב המתנה, כי אמרו להם ש'עוד רגע דייויד בלאט חותם' והם רצו לשחק בשבילו, אולי כבר לא יגיעו.

מבחינת בלאט, ככל הנראה הוא עשה את השיקול הבא: לבוא למכבי ת"א בשביל מאות אלפי דולרים פחות ממה שיש לו ביד כבר בדרושפאקה, להסתבך עם המיסוי ואולי לעזוב אחרי שנה ולהיתפס כמי שבורח בהזדמנות הראשונה ולא משלים את המשימה, לא התאים לו מבחינה תדמיתית והוא העדיף לא להגיע מלכתחילה.

עכשיו הצהובים ינסו לאסוף את השברים ולהתנחם בכסף הגדול שחסכו על עלויות אדירות שהיו כרוכות בהבאת בלאט. מה שכן, רוב האינדיקציות מראות שג'ון דיברתולומיאו וכארם משעור יחתמו על חוזים בקרוב מאוד ויצטרפו.