מצהוב לאדום: יוגב אוחיון סגר לשנתיים בהפועל י-ם

פרסום ראשון: האדומים מהבירה שהאריכו את חוזיהם של קינזי ודייסון, בדרך להחתמת הרכז. המו"מ החל אחרי שנודע כי מכבי תל אביב החליטה שלא לממש עליו את האופציה

רועי גלדסטון  05.07.17 - 19:42
תחילת כתבה

ליוגב אוחיון לא לקח יותר מדי זמן כדי למצוא קבוצה חדשה. אחרי שמכבי ת"א הודיעה לו כי היא לא מממשת את האופציה עליו, הפועל ירושלים נכנסה עמו למו"מ והציעה לו חוזה לשנתיים. התנאים בין הצדדים כבר סוכמו היום (רביעי) והרכז יחליף את המדים הצהובים באלו של האדומים מהבירה.

אוחיון שנפרד ממכבי ת"א אחרי 6 שנים, יהיה הישראלי השלישי של האלופה שעושה את הדרך מצהוב לאדום. הוא יצטרף לשני אקסים נוספים של מכבי ת"א - ליאור אליהו ויותם הלפרין, שמחזיקים גם הם בחוזים לעונה הבאה.

מדובר במצב עדין מבחינת ירושלים שכבר סגרה את כל התנאים של בר טימור בקבוצה בחוזה לשנתיים, אך החתימה הסופית על החוזה מתעכבת. ככל הנראה ראשי הקבוצה החליטו שיש מקום בסגל של פוטיס קציקאריס גם לטימור וגם לאוחיון.

בעונה החולפת אוחיון שיחק 20 דקות בממוצע בליגה הסדירה בליגה, בהן קלע 5 נקודות ומסר 3.3 אסיסטים. בפלייאוף הוא קלע 6.8 נקודות ב-18.5 דקות ומסר 4.5 אסיסטים. ביורוליג אשתקד קלע אוחיון 5.3 נקודות בממוצע. מאז שהגיע להיכל ב-2011, הרכז זכה עם מכבי ת"א ב-2 אליפויות, ביורוליג, ב-5 גביעי מדינה ובליגה האדריאטית. אוחיון שעבורו זו תהיה קדנציה שנייה בהפועל ירושלים, שיחק גם בגליל עליון ובעירוני נהריה.

בנוסף לאליהו והלפרין, גם ריצ'ארד האוול מחזיק בחוזה לעונה הבאה בירושלים. המהלך האחרון מגיע אחרי שהאדומים מהבירה כבר הודיעו על החלטתם לממש את האופציה על טורנס קינזי וג'רום דייסון, שימשיכו לעונה נוספת בארנה.