ספאחיה זעם: "לא הביאו לי חיזוק וזה מה שקורה לנו"

מאמן מכבי ת"א שוחח עם מקורביו אחרי ההפסד המשפיל לנס ציונה בליגה: "כל הקבוצות ביורוליג מתחזקות, אפילו אלה שאין להן סיכוי לפלייאוף". מתיחות בינו לבין לנוריס קול

רועי כהן
רועי כהן  05.03.18 - 09:15
תחילת כתבה

הפסד רביעי מתוך חמישה משחקים למכבי תל אביב בכל המסגרות, ואתמול (ראשון) נבן ספאחיה כבר הסכים שמדובר במשבר. למרות זאת, בשיחות עם מקורביו מביע המאמן תרעומת על כך שההנהלה לא נענתה לבקשותיו לחזק את הקבוצה לפני תום מועד ההעברות ביורוליג. יש לציין כי הצהובים עדיין יכולים לרשום זר נוסף לליגה, אבל ההערכה היא שלא יעשו זאת מכיוון שהמשמעות היא שלושה זרים מחוץ לסגל בכל משחק ליגה.

כבר תקופה ארוכה שספאחיה לא מרוצה מהאופן ששחקניו משחקים ומבקש חיזוק. כמה ימים לפני תום מועד ההעברות מכבי ת"א עוד בחנה מועמדים בשוק, אחד מהם הוא הפורוורד דריק וויליאמס (26, 2.03). אם השם הזה נשמע לכם מוכר, זה מכיוון שהוא נבחר שני בדראפט 2011, אחרי קיירי אירווינג ולפני שחקנים כמו קליי תומפסון, קוואי לנארד וכמובן אייזיאה תומאס שנבחר אחרון באותו דראפט. וויליאמס משחק היום בטיאנג'ין הסינית, ובמכבי בדקו את האפשרות לצרפו, אבל הדבר היה כרוך בעלויות כספיות גבוהות בהרבה מהיכולות הכספיות של המועדון. עם זאת, לא מן הנמנע שצירופו ייבדק שוב לקראת העונה הבאה.

היכולת הכלכלית המוגבלת היא זו שמנעה את החיזוק שספאחיה ביקש, ועל כך הוא הלין בפני מקורביו: "כל הקבוצות ביורוליג מתחזקות, כולל קבוצות שלא יכולות לעלות לפלייאוף. רק אנחנו דורכים במקום. הסגל הזה עלול לא להספיק להעפלה לטופ 8".

אבל לפני היורוליג, מכבי פגשה את אחת המועמדות המובילות לרדת ליגה ונחלה הפסד רביעי, שוב בבית, שוב ליריבה נחותה ושוב בתצוגה רעה מאוד של רוב השחקנים. דווקא נוריס קול, מהפחות גרועים אתמול, סופג לאחרונה אש רבה מכיוונו של ספאחיה. גורמים במועדון מספרים כי המאמן "לא מסוגל לראות את קול" ומעידים כי הוא קשה מאוד עם הגארד האמריקאי באימונים, גוער בו על כל טעות ומפגין חוסר סבלנות כלפי טעויות שלו במשחקים. אחרי שלראשונה העונה נתן לקול לפתוח בחמישייה נגד צסק"א – ניסיון שלא צלח – ספאחיה התבטא באוזני גורמים בקבוצה שקול לא הוכיח שהוא ראוי לקרדיט.

בהקשר הזה, אתמול שוב ספאחיה הביע ביקורת על הגארדים שלו: "גם היום הגארדים לא פגעו, חוץ מג'ון דיברתולומיאו. כל ההפסדים שלנו בליגה הם בבית, זה כואב לי כי אני חושב שאוהדי מכבי ת"א הם הכי טובים באירופה", אמר המאמן במסיבת העיתונאים אחרי ההפסד. "קשה לי לראות ולשמוע אותם אחרי הפסדים, אבל אני מבקש את סבלנותם ואנחנו נעשה את המיטב כדי לצאת מהמצב הזה. זה סוג של משבר. לפעמים כשאתה רואה ששום דבר לא עוזר אתה מאבד סבלנות. אנחנו במשבר לא בגלל ההפסדים אלא בגלל שאנחנו לא משחקים טוב".

הדפס