"הציפייה לשמור על התואר מנותקת מהמציאות"

ביקורת בהפועל י-ם על אורי אלון. קטש: "נכנסים לתהליך"

רועי כהן
רועי כהן  05.03.18 - 07:58
תחילת כתבה

תחושות חוסר האונים בהפועל ירושלים לא השתנו אמש (ראשון) אחרי התבוסה הביתית לבני הרצליה, ואף התחזקו אחרי שבקבוצה הבינו שגם המאמן הטרי, עודד קטש, לא יכול לספק פתרונות קסם לבעיות העמוקות של הקבוצה. אלא שאחרי המשחק בחר אחד השחקנים למתוח ביקורת חריפה דווקא על הבעלים, אורי אלון, כשאמר: "אורי שם המון לחץ על כל המערכת ברגע שהכריז שהמטרה של עודד היא לשמור על האליפות. כמו שהדברים נראים כרגע, הציפייה הזאת מנותקת מהמציאות לחלוטין".

לטענת השחקן, חבריו לקבוצה מודעים לעובדה שמרבית האחריות מוטלת עליהם, אבל הדגיש: "העונה הזאת התרסקה ברגע שהחליטו לשחרר את קרטיס ג'רלס. הקבוצה הזאת היתה בנויה סביבו, וברגע שהוא הוצא מהמשוואה והתחליף שהגיע שונה לגמרי – כל הקבוצה יצאה מאיזון. קרטיס אולי לא התנהג כמו מקצוען מול קציקאריס, אבל דונטה סמית' עשה בזמנו דברים הרבה יותר חמורים ואף אחד לא חשב לחתוך אותו". על חילופי המאמנים אמר: "כולנו רוצים בהצלחה של עודד ומקווים שהזמן איתו יביא תוצאות. להגיד לך שאנחנו בדרך לעלות על דרך המלך? היום ראינו שלא".

בקבוצה עצמה קיימת ביקורת גדולה מאוד כלפי השחקנים. את רוב האש סופג ליאור אליהו, שמציג העונה יכולת קטסטרופלית מהקו ואתמול הציג שפל חדש כשאחת מזריקות העונשין שלו פגעה בקרש בלבד. במועדון צפויים לדון בקרוב בסוגיית אליהו, שמחזיק בחוזה מובטח לעונה על סך כ-400 אלף דולרים, ולא מן הנמנע שירושלים תנסה לצאת ממנו בקיץ הקרוב. התחושה היא שהשכר שהוא מקבל לא פרופורציונלי לתרומה שלו העונה.

קטש עצמו התקשה בתחילת מסיבת העיתונאים למצוא את ההסברים למצב הקבוצה, אך בהמשך נפתח ואמר: "ברור שיש פה עניין מנטלי. יש תחושה שסף השבירה שלנו נמוך ואנחנו צריכים לשנות את זה. הכדורסל שלנו לא מספיק טוב, נקודה. הנקודה הכי חשובה היא עם איזה ציפיות מגיעים לכל משחק, וזה מה שגורם לבעיה המנטלית. אני סומך על השחקנים שהיו במצבים האלה שיידעו לצאת מזה".

קטש נשאל האם הציפייה של אורי אלון לשמור על תואר האליפות היא כרגע ריאלית וענה: "הצבת המטרות האלה הן נכונות וזה מה שצריך להיות. אנחנו כקבוצה צריכים לא לחשוב על משחק האליפות כבר עכשיו. המחשבה לשמור על האליפות זה דבר טוב נכון, אבל אנחנו נכנסים כרגע לתהליך. נכון לעכשיו להגיד שאנחנו הולכים לזכות באליפות – זה לא נכון ואני לא חושב שמישהו מאמין בזה. אנחנו לא מספיק טובים כרגע ונצטרך לעבוד כדי להיות שם. כולנו גאים להיות בהפועל ירושלים, אבל שיהיה ברור – אנחנו לא נפסיק לנסות ואף אחד כאן לא מוותר על שום דבר, זו התחייבות".

הדפס