ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

וויאט: השריקה הגרועה ביותר בתולדות המשחק

זעם בנס ציונה אחרי הטעות של המזכירות בהפסד לגלבוע

עודד הלפרין
עודד הלפרין  03.05.18 - 21:47

אחת הדרמות הגדולות ביותר העונה בליגת העל הסתיימה בשערוריית שיפוט. במהלך האחרון במשחק בין גלבוע/גליל לנס ציונה, במצב של 82:82 ו-28 שניות על השעון, עלו השחקנים של נדב זילברשטיין להתקפה, אך בעקבות טעות של המזכירות, שעון ה-24 נעצר. השופטים גילו את הטעות רק לאחר שטל דן קלע סל ניצחון, ובהמשך העניקו 2 שניות אחרונות למארחת, שניצחה את המשחק אחרי ההארכה. בנס ציונה מתלוננים על כך שהיה על השופטים לקבוע התקפה חוזרת במצב הזה, וכי זה עלה להם בהפסד.

"לא מעניין אותי מה השופטים אמרו", אמר בסיום מאמן נס ציונה הנסער, נדב זילברשטיין, "נדפקנו בשני מקרים. לקחו לנו סל חוקי. הכדור עזב לשחקן את היד הרבה לפני שהאורות נדלקו. אין פה שיקול דעת. בפעם השניה דפקו אותנו כשנתנו להם את הכדור. אם הייתה תקלה טכנית, אין בעיה, תן לנו את הכדור כדי לשחק את המהלך מחדש. אל תדפוק אותנו פעמיים. זה משחק שיכול להכריע גורל של קבוצה. השופטים לא יכולים לקבל החלטה כזו. כולם ראו מה היה, הגיע לנו לנצח. מה שמעבר לזה לא רלוונטי ולא משנה. מאחר שאני מכיר את הארכאיות של המוסדות פה, כנראה שאנחנו לא יכולים לעשות שום דבר. ככה זה עובד".

שחקן נס ציונה, קאליף וויאט, המשיך בקו של מאמנו ברשת החברתית: "הייתי עד לשריקה הגרועה ביותר בהיסטוריה המשחק. שעון ה-24 לא עבד, זריקת ניצחון, לא! השעון נגמר".

"אין לי הסבר לקאמבק. התחלנו את המשחק נורא ואיום", סיכם אריאל בית הלחמי, מאמן גלבוע/גליל. "כל מה שאמרנו שלא צריך לקרות קרה, אבל בהמשך השחקנים מצאו את הניצוץ. אני יכול להבין אם הם כועסים ומאוכזבים כי היה להם משחק ביד. לראות את כל המשפחות וההורים והילדים שהקבוצה הזו נותנת להם השראה, זה יותר כיף מהניצחון".

במקביל, הפועל ירושלים שמה סוף לרצף המרשים של מכבי אשדוד/באר טוביה, עם ניצחון מוחץ 65:85 בארנה. עודד קטש, מאמן האלופה, התייחס בסיום המשחק ליכולת של שחקני קבוצתו. "שיחקנו חכם כדי להגיע לזריקות. 50 אחוז לשלוש זה אחוז טוב", אמר קטש. "התכוננו לדרך שבה הם שומרים. הרבה זמן לא היינו עם 26 אסיסטים, וזה אומר ששיחקנו קבוצתי ונכון, גם הגנתית וגם התקפית, ועל זה אני שמח. מה שחשוב זה אם הייתה התקפה טובה או לא, לא אם הכדור נכנס. זה הרבה בראש של השחקנים. עדיין יש לנו עליות וירידות. צריך לקחת את מה שקבוצות נותנות, ולא להתעקש. יש לנו גבוהים שיודעים למסור, והיום השתמשנו בזה".